ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jos kada dodju ovi novi brodovi i pocnu zaradjivat mogla bi dividendica biti puno puno veca nego kamata u banci,jasno u odnosu na ovu cijenu.

Kolega Geronimo ja se baš ne razumijem u brodove možete li malo pojasniti ove brojke i možebitnu zaradu od novih tankera?

Clean
37kt Cont/ta 85 ($.7k) softer
38kt Caribs/up 75 (- $2k) still miserable
55kt Ag/East 85 ($8k) about same

[/quote]

Kolega Geronimo opet vi po svome. Možete li objasniti kako zarađjuju tankeri i kako će to pomoći ULPL?

Badman, 10.11.2009. u 15:29
Dolaskom sljedeceg broda u 11 mjesecu i u 5 mjesecu iduce godine te pristiglim brodom u 5 mjesecu ove godine

Evo ja nisam toliko stari nick, pa mi još nitko nije odgovorio na pojedina pitanja. A kada budete vidjeli izvješće za 4Q samo ćete ignorirati šta ste prije govorili pokušavajući stvoriti novu deluxe dionicu….

Razlika u tečaju dolara je 13% iz 2008 u odnosu na ovaj iz 2009…kad to ukalkuliramo ispada onda da su u dolarima prihodi bili isti…..a ostala 2 bulkera su prihode prepolovili…
hvatate se za neke stvare koje uopće nemaju težinu….




Jos kada dodju ovi novi brodovi i pocnu zaradjivat mogla bi dividendica biti puno puno veca nego kamata u banci,jasno u odnosu na ovu cijenu.

Kolega Geronimo ja se baš ne razumijem u brodove možete li malo pojasniti ove brojke i možebitnu zaradu od novih tankera?

Clean
37kt Cont/ta 85 ($.7k) softer
38kt Caribs/up 75 (- $2k) still miserable
55kt Ag/East 85 ($8k) about same

[/quote]

Kolega Geronimo opet vi po svome. Možete li objasniti kako zarađjuju tankeri i kako će to pomoći ULPL?

GERONIMO, 10.11.2009. u 16:24
Dolaskom sljedeceg broda u 11 mjesecu i u 5 mjesecu iduce godine te pristiglim brodom u 5 mjesecu ove godine

Evo ja nisam toliko stari nick, pa mi još nitko nije odgovorio na pojedina pitanja. A kada budete vidjeli izvješće za 4Q samo ćete ignorirati šta ste prije govorili pokušavajući stvoriti novu deluxe dionicu….
[/quote]

Kolega bez obzira sto vi spadate u grupu malo starijih nicova ipak vas smatram novim nicom pa vam necu odgovoriti na pitanje nego cu vam postaviti pitanje da mi odgovorite.

Kako su na manjim vozarinama od ovih koje su danas trenutno uspijeli ostvariti vece prihode u odnosu na 2008 g?
Dali znaci da ce na danasnjim vozarinama koje su vece nego one na kojima su ostvarili povecanje prihoda ostvariti manje prihode?Jasno da nece mogu ostvariti samo vece ali vi koji nemate znanje to jednostavno ne kuzite.

***obrisano***

SAM PROTIV SVIH

[/quote]

Kolega neke zakonitosti vidim da ne uocavate. Naime u USA kad dolar pada dionice rastu, kao i commoditiesi, zlato itd. a to se upravo sada dogadja. Vrijedi i obrnuto tj. kad dolar raste dionice i ostalo padaju. A mi sad padamo. E sad se zapitajte zasto.
[/quote]

Kolega u mojem postu nisam se direktno referencirao na cijenu dionice već sam napisao:
"Kakvi će onda biti prihodi????"

A onda sam dodao ovo što implicira cijenu dionice:
"Pametan kupuje sad, a prodaje kad ove stvari i sljepcu budu vidljive."

Da, cijena radin na krilima cijene USD ali negativnog utjecaja na prihode nema ako raste i BDI i USD.

Show me the Money!

Kolega bez obzira sto vi spadate u grupu malo starijih nicova ipak vas smatram novim nicom pa vam necu odgovoriti na pitanje nego cu vam postaviti pitanje da mi odgovorite.

Kako su na manjim vozarinama od ovih koje su danas trenutno uspijeli ostvariti vece prihode u odnosu na 2008 g?
Dali znaci da ce na danasnjim vozarinama koje su vece nego one na kojima su ostvarili povecanje prihoda ostvariti manje prihode?Jasno da nece mogu ostvariti samo vece ali vi koji nemate znanje to jednostavno ne kuzite.

***obrisano***

Kolega Geronimo, nemojte vrjeđati i govoriti drugima da nemaju znanje. Jer bi forumaška zajednica mogla doznati otkuda vama "znanje" dolazi. No eto, sada ću probati odgovoriti na vaša protupitanja:

1. ugovori koji su sklopljeni u bolja vremena (dugoročni)
2. novi brodovi (ma koji su ti koji dolaze u 11. mjesecu, čini mi se da ne pratite firmu uopće) neće biti ugovoreni po tim cjenama već po gore navedenim.
3. pet puta sam vam napisao otkuda dolazi povećanje prihoda, niti jednom se niste osvrnuli na moje postove (da li je to iz neznanja ili nekih drugih razloga ne bih o tome).

ugodna večer 🙂

Ako netko misli da je ovo loša dionica slobodno navalite na građevinare i ostale gdje su mirovinci. [lol]


Stvara se FUNDAMENTALNI GAP

Jedini GAP koji se stvorio odavno je onaj na 600kn i ako slijedi duži BULL taj GAP se mora popuniti.
Moja prognoza naglo padanje BDI-a i pad svih brodskih dionica.
BDI index je na liniji BIG BEAR-a a probiti ja neće.
Svejedno ne mislim prodavati ULPL već samo dokupiti na 580-600kn.



Stvara se FUNDAMENTALNI GAP

Jedini GAP koji se stvorio odavno je onaj na 600kn i ako slijedi duži BULL taj GAP se mora popuniti.
Moja prognoza naglo padanje BDI-a i pad svih brodskih dionica.
BDI index je na liniji BIG BEAR-a a probiti ja neće.
Svejedno ne mislim prodavati ULPL već samo dokupiti na 580-600kn.
[/quote]

A pajdo prije tjedan dana si pisao o velikom rastu, pisao si da treba prodati ledo na 6400..Sorry pajdo, daj malo dosljednosti…

NEMOJ SE LJUTITI, ali tvrdiš da ulpl ide na 600-580 kn ????? I NE PRODAJEŠ???? Preispitaj malo sam sebe, jer ova izjava nije baš kak treba

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Kolega bez obzira sto vi spadate u grupu malo starijih nicova ipak vas smatram novim nicom pa vam necu odgovoriti na pitanje nego cu vam postaviti pitanje da mi odgovorite.

Kako su na manjim vozarinama od ovih koje su danas trenutno uspijeli ostvariti vece prihode u odnosu na 2008 g?
Dali znaci da ce na danasnjim vozarinama koje su vece nego one na kojima su ostvarili povecanje prihoda ostvariti manje prihode?Jasno da nece mogu ostvariti samo vece ali vi koji nemate znanje to jednostavno ne kuzite.

***obrisano***

Kolega Geronimo, nemojte vrjeđati i govoriti drugima da nemaju znanje. Jer bi forumaška zajednica mogla doznati otkuda vama "znanje" dolazi. No eto, sada ću probati odgovoriti na vaša protupitanja:

1. ugovori koji su sklopljeni u bolja vremena (dugoročni)
2. novi brodovi (ma koji su ti koji dolaze u 11. mjesecu, čini mi se da ne pratite firmu uopće) neće biti ugovoreni po tim cjenama već po gore navedenim.
3. pet puta sam vam napisao otkuda dolazi povećanje prihoda, niti jednom se niste osvrnuli na moje postove (da li je to iz neznanja ili nekih drugih razloga ne bih o tome).

ugodna večer 🙂
[/quote]

Kolega jer se vi meni to prijetite?

SAM PROTIV SVIH

Ima li HFP ULPL dionica?

"Predsjednik HFP-a Vedran Duvnjak najavio je kako će HFP-a organizirati javnu dražbu na Zagrebačkoj burzi na kojoj će prodati dionice 87 društava za gotovinu. Među tvrtkama koje će se naći na bubnju su i vrlo mali udjeli u Ledu, Jamnici, Končar elektroindustriji, Belišću, Varteksu, Tankerskoj plovidbi, i dr."
http://www.nacional.hr/clanak/71142/hfp-prodaje-tvrtke-kako-bi-isplatio-place-svojim-radnicima-i-rijesio-kredite

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Ma šta će prodavat za pad od samo 100kn.
Svašta!
Priča o padu a ni sam sebi ne vjeruje!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ja ovo dokupljujem ispod 600,zadovoljan bi bio sa 500,al tesko,za sad ne dolazi u obzir kupnja.
Loša je kupnja,sto ne mora nista znaciti
Ovo ce bit jeftinije,mozda to nije pravedno al takvo je stanje trzista.

Cilj opravdava sredstvo.

New Report

Close