ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iskreno nebih nista imao protiv i da petica povede cifru kolega jeff.Ali bojim se da bi onda fundamentalni gap ipak bio malo prevelik tako da bas i nevjerujem u tu mogucnost.

SAM PROTIV SVIH



Preporuka za investiranje-STRONG BUY sve ispod 700kn

sve ispod 700kn je deluxe širok pojam, prije neki dan je bila 655kn a kakvo je trenutno raspoloženje na tržištu, unatoć dobrim rezultatima, nije nemoguće i da petica povede cifru.

[/quote]

Imate pravo kolega Jeffe, ja sam također uočio tu nelogičnost! I opravdano se pitam gdje da čekam?
Na 675,01? Na 650,01? Na 600,01? Na 500,01?? Ili još niže???

Jer Uprava je to kupovala, a i mnogi drugi ( čini mi se da su bile tri dokapitalizacije po 400 kn ) na 400.

Ako može neki argument zašto da kupujemo tu gdje kolega kaže?
Svarno mi nije jasno!

I'll be twice the King my father ever was!

Na nove nickove se neću obazirati jer isti će se pojavit za par dana s drugima….
Imam puno ove dionice i još ću je kupovati, ako se ukaže prilika….
Ovo što je kolega napisao je sve činjenično….Uostalom i sam sam pisao o tome kad sam vidio ovaj izvještaj i one od ATPL-a i JDPL-a….
Ova dionica je trenutno potcijenjena u odnosu na obje, a ko hoće nek si otvori mojedionice.com, pa pogleda fundamente i usporedi ih….
S druge strane postoji rizik bulk sektora na svjetskom tržištu. I to je činjenica. No, na ovoj cijeni rizik je za mene prihvatljiv….
No, svatko sam odlučuje za sebe…..

Kolega napomenuo bih da je rizik sto se tice bulk sektora uprava smanjila na taj nacin sto ima mixsanu flotu.

Ponovicu jos jednom da je preporuka dana za investiranje a ne spekuliranje svim novim nicovima i to je zadnje sto cu im odgovoriti.

SAM PROTIV SVIH


Kolega napomenuo bih da je rizik sto se tice bulk sektora uprava smanjila na taj nacin sto ima mixsanu flotu.

Slažem se, no realno ni tankerima ni cvjetaju ruže…..

Kolega nekorektno je da se nećete obazirati na nove nickove, to je kao da ja kažem ja investiram već deset godina i neću se obazirati na kolege koji su na burzi tek dvije godine i od milijun kuna su došli na 200.000 kunića!
Mislim da to nije korektno!

Nego vidim da ste dobro poentirali sa tvrdnjom da postoji rizik bulk marketa.
Iako osobno bih rekao da je cijeli sektor brodarstva jedan neopisivo veliki rizik.

No svatko odučuje sam za sebe………

By

Vidim nitko ne želi argumentirano raspravljati o ovoj vrijednoj temi, pa mi nema druge ( obzirom da mi nitko ne odgovara ) nego da se stavim napamet na kupnju. Na 450,01kn, pa što mi bog da i sreća junačka?

I'll be twice the King my father ever was!



Kolega napomenuo bih da je rizik sto se tice bulk sektora uprava smanjila na taj nacin sto ima mixsanu flotu.

Slažem se, no realno ni tankerima ni cvjetaju ruže…..

[/quote]

Takodjer se slazem sa vama da tankerima ne cvjetaju ruze ali samim tim sto je uprava uspijela povecati poslovne prihode u 2009 godini u odnosu na 2008 dobivamo marzu sigurnosti.

SAM PROTIV SVIH

BDI opp 135 pkt
Baltic Exchange Dry Index 3615 UP 135
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6113 UP 349
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3684 UP 72
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1958 UP 41
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 903 UP 12

To je i razlog zašto vjerujem u ovu dionicu…No, nažalost (ili možda bolje na moju sreću) burza to nije nagradila…Dapače, čak se desilo suprotno….
Zadnji rast BDI-a na 4000 je donio ovu dionicu nadomak 1.000 kn…to je skoro 50% na ovu cijenu…
Osobno sam mišljenja da će BDI opet prije nove godine dotaći tu vrijednost…
Jer rast BDI-a nosi i rast brodara, iako ULPL nije rob istog…(što je i pokazala)

Kolega GERONIMO, ja se načelno slažem s vašom procjenom vrijednosti cijene dionice ove, vidjeli smo po Fi , kvalitetne tvrtke, međutim nemojte moj post shvatiti kao kritiku jer to nije, naime ono što sam želio reći je da nam se tržište nalazi u svojevrsnoj krizi te da je teško prognozirati neke targete.
Pozdrav!

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Stvara se FUNDAMENTALNI GAP

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




Kolega napomenuo bih da je rizik sto se tice bulk sektora uprava smanjila na taj nacin sto ima mixsanu flotu.

Slažem se, no realno ni tankerima ni cvjetaju ruže…..

[/quote]

Takodjer se slazem sa vama da tankerima ne cvjetaju ruze ali samim tim sto je uprava uspijela povecati poslovne prihode u 2009 godini u odnosu na 2008 dobivamo marzu sigurnosti.

[/quote]

Jel netko od vas računao koliko gube na tečajnoj razlici svaki dan???!!

By

I'll be twice the King my father ever was!

New Report

Close