ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BDI opp 58 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 3393 UP 58
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5583 UP 102
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3556 UP 76
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1888 UP 33
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 885 UP 5

Rast BDI-a nebi trebao imati nikakvog utjecaja na Uljanik plovidbu, da ona vozi po BDI-u onda u bilanci nebi bilo one stavke od 57 mil. Ovo je jeftino a mislim da neće još dugo ostati tako.



BDI opp 58 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 3393 UP 58
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5583 UP 102
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3556 UP 76
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1888 UP 33
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 885 UP 5

Rast BDI-a nebi trebao imati nikakvog utjecaja na Uljanik plovidbu, da ona vozi po BDI-u onda u bilanci nebi bilo one stavke od 57 mil. Ovo je jeftino a mislim da neće još dugo ostati tako.
[/quote]
kolega to se priča više od tri mjeseca a cijena nije mrdnila od 680 do 720kn

Priča se svašta zadnja tri mjeseca, izviješća su opet ispala iznenađujuće dobra, a graf s volumenima također obećava. Iako je to stanje prisutno duže vrijeme jednom se mora nešta pokrenut.

Nakon rasprodaje u šestom mjesecu zamjetan je rast obv, tome svjedoči i priličan broj zelenih dana te rijetke korekcije s povećanim volumenom. Sve skupa djeluje bullish no i dalje bez prave potvrde tog rasta ( tj rasta cijene ). Nekakav okidač bi vjerojatno katapultirao cijenu dionice obzirom na ovo šta se prikazuje i vidi na grafu.

Kao i kod atpl moguć reversal pattern, vjerojatno i pred definitivnom potvrdom. Al uzak je raspon trgovanja zadnjih par mjeseci tako da se ne može govorit o jasnom kratkoročnom trendu ni prije.

never surrender


Priča se svašta zadnja tri mjeseca, izviješća su opet ispala iznenađujuće dobra, a graf s volumenima također obećava. Iako je to stanje prisutno duže vrijeme jednom se mora nešta pokrenut.

Nakon rasprodaje u šestom mjesecu zamjetan je rast obv, tome svjedoči i priličan broj zelenih dana te rijetke korekcije s povećanim volumenom. Sve skupa djeluje bullish no i dalje bez prave potvrde tog rasta ( tj rasta cijene ). Nekakav okidač bi vjerojatno katapultirao cijenu dionice obzirom na ovo šta se prikazuje i vidi na grafu.

Kao i kod atpl moguć reversal pattern, vjerojatno i pred definitivnom potvrdom. Al uzak je raspon trgovanja zadnjih par mjeseci tako da se ne može govorit o jasnom kratkoročnom trendu ni prije.


ovo je izgleda okidać ali prema dole

Okidač prema dole – da. A evo i zašto:

1. Izvješće uopće nije dobro kako ga žele prikazati. Povlačenje dobiti iz neke ino-podružnice tko zna kojim putevima. Možda su to imali tamo pod rezerviranjima pa to povukli i eto dobiti. Pričekajte godišnje izvješće.

2. Ugovori istječu ili su istekli a novi nisu dovoljni pokriti troškove. To je već ovdje navedeno. I još im stižu novi brodovi opterećeni kreditima.

3. Netransparentost uprave – prodaju, kupuju dionice tko zna čije i zašto. Obično prodaju kad se svi nadaju rastu dionice.

Resistance is futile! You will be assimilated!


Okidač prema dole – da. A evo i zašto:

1. Izvješće uopće nije dobro kako ga žele prikazati. Povlačenje dobiti iz neke ino-podružnice tko zna kojim putevima. Možda su to imali tamo pod rezerviranjima pa to povukli i eto dobiti. Pričekajte godišnje izvješće.

2. Ugovori istječu ili su istekli a novi nisu dovoljni pokriti troškove. To je već ovdje navedeno. I još im stižu novi brodovi opterećeni kreditima.

3. Netransparentost uprave – prodaju, kupuju dionice tko zna čije i zašto. Obično prodaju kad se svi nadaju rastu dionice.


meni se čini da naša burza pada radi svinjske gripe [wink]



Okidač prema dole – da. A evo i zašto:

1. Izvješće uopće nije dobro kako ga žele prikazati. Povlačenje dobiti iz neke ino-podružnice tko zna kojim putevima. Možda su to imali tamo pod rezerviranjima pa to povukli i eto dobiti. Pričekajte godišnje izvješće.

2. Ugovori istječu ili su istekli a novi nisu dovoljni pokriti troškove. To je već ovdje navedeno. I još im stižu novi brodovi opterećeni kreditima.

3. Netransparentost uprave – prodaju, kupuju dionice tko zna čije i zašto. Obično prodaju kad se svi nadaju rastu dionice.


meni se čini da naša burza pada radi svinjske gripe [wink]
[/quote]

a meni to više lići na ZSE gripu ,napada sve stanice nezdravog društva… [sad]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Vidjeli smo jedno od boljih izvijesca na zse sto se ove dionice tice.Obrazlozicu i zasto

Jedni su od rijetkih brodara u svijetu koji su uspijeli povecati prihode od poslovanja u jednoj od najtezih godina za brodarski sektor opcenito samim tim uprava je pokazala da i u vrijeme podrumskih vozarina za brodare ima znanje i sposobnost osigurati odlicne ugovore za svoje brodove.Sljedeca stavka koja se vidi u izvijestaju je da je amortizacija za prvih 9 mjeseci iznosila cca 55 miliona sto znacajno poboljsava cash flow i pokazuje nam da najvjerojatnije ubrano amortiziraju brodove sto normalno umanjuje dobit na papiru ali ne i u stvarnosti.Sto se tice prenesene dobiti od cca 5 miliona dolara to me posebno veseli jer na to ni ne racunam kad gledam FI ,to mi dodje kao iznenadjenje jer pokusavam FI uvijek gledati kroz osnovno poslovanje i poslovne prihode a to ulpl ima iznenadjujuce dobro za visinu vozarina u brodarskom sektoru u 2009 godini.

Dolaskom sljedeceg broda u 11 mjesecu i u 5 mjesecu iduce godine te pristiglim brodom u 5 mjesecu ove godine te uz oporavak svjetskog gospodarstva za ocekivati je daljnje povecanje prihoda ove tvrtke a i povecanje same dobiti iz osnovne njihove dijelatnosti a ako udje jos koje povlacenje dobiti iz ino podruznice to je samo jos dodatni plus za ovu tvrtku.

Svakako treba obratiti paznju i na dividendni prinos koji na danasnjoj cijeni je odlican a sa boljim poslovanjem same tvrtke u sljedecem periodu bi mogao postati i fantastican.

I za kraj ulaganjem u ovu dionicu izbjegava se politicki rizik ulaganja u Hrvatsku jer tvrtka sav svoj prihod ostvaruje na svjetkom trzistu.

Preporuka za investiranje-STRONG BUY sve ispod 700kn

SAM PROTIV SVIH

Meni kažeš da ne skrećem ljudima pažnju na ovaj biser, a ti ga sad hvališ….
Nije u redu…

BTW, meni je danas upalo u košaricu…i možda će još…

***obrisano***

Ovdje je iz svemira vidljivo da se vodi fingirana rasprava.

Samo ne zaboravite da je g.Pavletiču ulaz oko 400 kuna, a ni ostali iz Uprave nemaju puno lošiji!
Walk softly boys! Ne bih volio da zaglavite tamo!

I'll be twice the King my father ever was!



kolega flayer…Geronimo i dalje kupuje, ova 100 ka na bidu je njegova…

ja sam malo iznad s duplo manje….. [thumbsup]
[/quote]

…meni opet upalo, evo da budemo fer slijedeći sam na 675…


Preporuka za investiranje-STRONG BUY sve ispod 700kn

sve ispod 700kn je deluxe širok pojam, prije neki dan je bila 655kn a kakvo je trenutno raspoloženje na tržištu te načinu na koji dioničari iz uprave kontroliraju ovu dionicu, nije nemoguće i da petica povede cifru.

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

New Report

Close