ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljudi moji pa zar još ima optimista na brodarima?
Svratio na temu ATPL i vidim da tamo ima optimista. Užas. Čak se i izvješća brodara proglašavaju dobrima… ATPL da nije prodala brodove bila bi u minusu a šta se tiče ulpl tu je sve jasno!

Izvukli pare iz neke podružnice i prikazali imaginarnu dobit.I to novci od zadržane dobiti (čitaj:dobiti iz zlatnog doba za brodare koje vi dioničari nikad nebi vidjeli) A dugoročni ugovori cure i nestaju! Počelo je i organizirano drukanje, te će Bdi rasti te Jaca te Amerikanjci i šta ti ja znam.
Bit će da su ovdi neki ušli a ne znaju kako izaći.

To je jasno!


Vi bi kolega da je BDI 11000 bodova da su vozarine za tankere 100.000 USD dan i da je ULPL 700 kn.


Ljudi moji pa zar još ima optimista na brodarima?
Svratio na temu ATPL i vidim da tamo ima optimista. Užas. Čak se i izvješća brodara proglašavaju dobrima… ATPL da nije prodala brodove bila bi u minusu a šta se tiče ulpl tu je sve jasno!

Izvukli pare iz neke podružnice i prikazali imaginarnu dobit.I to novci od zadržane dobiti (čitaj:dobiti iz zlatnog doba za brodare koje vi dioničari nikad nebi vidjeli) A dugoročni ugovori cure i nestaju! Počelo je i organizirano drukanje, te će Bdi rasti te Jaca te Amerikanjci i šta ti ja znam.
Bit će da su ovdi neki ušli a ne znaju kako izaći.

To je jasno!


Dobit je iz vlastite riznice.I pripisana je kapitalu i pripada ravnomjerno svim dioničarima.I u čemu
je problem.Za sada je ULPL jedini brodar koji na temelju dobiti u 2009.može isplaćivati i
dividendu.Prošle godine 60 kn.Iduće godine teško tokliko,ali ako bude dokapitalizacija,a već je vrijeme da se to dogodi uslijedit će dividenda i otkup vlastitih dionica,što se u zadnje vrijeme ne
događa jer s obzirom na velike kreditne obaveze,a i novogradnje nema dovoljno gotovine.
Samo nemojte podcjenjivati menađment ULPL,jer oni su vrhunski špekulanti koji rade u svoju korist,ali
i na korist svojih dioničara.Na ULPL se može učiti škola špekulacije.


Izvukli pare iz neke podružnice i prikazali imaginarnu dobit.I to novci od zadržane dobiti

pa nisu te novce iz vaseg dzepa izvukli [lol]

sto se mene tice- dobit je dobit, taman imala porijeklo u skrivenim posiljkama kokaina [tongue]
naravno, zelim svoj dio kolaca [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Ljudi moji pa zar još ima optimista na brodarima?
Svratio na temu ATPL i vidim da tamo ima optimista. Užas. Čak se i izvješća brodara proglašavaju dobrima… ATPL da nije prodala brodove bila bi u minusu a šta se tiče ulpl tu je sve jasno!

Izvukli pare iz neke podružnice i prikazali imaginarnu dobit.I to novci od zadržane dobiti (čitaj:dobiti iz zlatnog doba za brodare koje vi dioničari nikad nebi vidjeli) A dugoročni ugovori cure i nestaju! Počelo je i organizirano drukanje, te će Bdi rasti te Jaca te Amerikanjci i šta ti ja znam.
Bit će da su ovdi neki ušli a ne znaju kako izaći.

To je jasno!


Da, sve je jasno, 1,2 milje kupnje, mora biti da kupuju samo "naivci" na ovim razinama već poprilično vremena uz P/B=0,6.


Ljudi moji pa zar još ima optimista na brodarima?
Svratio na temu ATPL i vidim da tamo ima optimista. Užas. Čak se i izvješća brodara proglašavaju dobrima… ATPL da nije prodala brodove bila bi u minusu a šta se tiče ulpl tu je sve jasno!

Izvukli pare iz neke podružnice i prikazali imaginarnu dobit.I to novci od zadržane dobiti (čitaj:dobiti iz zlatnog doba za brodare koje vi dioničari nikad nebi vidjeli) A dugoročni ugovori cure i nestaju! Počelo je i organizirano drukanje, te će Bdi rasti te Jaca te Amerikanjci i šta ti ja znam.
Bit će da su ovdi neki ušli a ne znaju kako izaći.

To je jasno!

pročitaj par zadnjih postova (kolegA MiškO na ATPL i usporedba brodara) , te pogledaj današnje FFA levele, pa će biti jasnije .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Da su normalne okolnosti ULPL bi nakon svega što se dogodilo ovaj tjedan bila bar na 800 kn, ovako ispada da je cijena uvijek ista bez obzira na dobro FI za 3Q, na bolji sentiment na burzama u svijetu, na makro-ekonomskee pokazatelje, na rast BDI-a itd…

Gledao sam kakva će bit reakcija tržišta na fin izvj i nakon svega šta sam vidio i kad usporedim s ostalim dionicama (npr ptkm) jedino mogu reć da je ovo stanje cijene na burzi velika šamarčina i dioničarima ulpl i upravi ulpl, a možda čak i burzi samoj.

Tim više me odbija od normalnog ulaganja na ovoj burzi, zato samo trejdam. Al ovdje mi se ne da ni trejdat.

never surrender

Makao sam se i nepišem više ali eto da se javim.
možete vi palamudit koliko hoćete ali cijena će biti koliko tržište odredi.
A nije mu sklono trenutno.

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

jednostavno pustite dionicu da se sroza pa da krenemo u kupovinu


Makao sam se i nepišem više ali eto da se javim.
možete vi palamudit koliko hoćete ali cijena će biti koliko tržište odredi.
A nije mu sklono trenutno.

kolega, preporučio bih svim vlasnicima ulpl-a (koji ne trejdaju pretjerano) da ju ne gledaju i ostave na miru … ukoliko se želite i dalje živcirati onda buljite u ekran i čekajte gumiflexa [shocked]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@Anicrom

slazem se sa tobom iako sam u ulpl 80%.
Volijo bi dokupiti jos ulpl po 550 kn tako da mi portfelj bude 100% u ULPL.

P.S. Nakon dokupa gasim PC do ljeta 2010

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Baltic Exchange Dry Index 3103 UP 90
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5047 UP 271
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3150 UP 49
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1820 DOWN 5
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 867 DOWN 1

New Report

Close