ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sutra? 650?

Nakon dobrog izvješća ERNT je reagirao tek nakon dva danaDanas je crobex pao 1%,a ERNT je
otiša preko 3%.Dobro izvješće je nagrađeno.Ali sutra bi ULPL mogla na 650,ATPL ispod 1.000,JDPL
180 ,TNPL 1650.Zakon spojenih posuda a ATPL je najveća posuda i olovni uteg svih brodara.
[/quote]
Nikako mi nije drago kada mi zabijate aseve.Očekivao sam da će ATPL pasti ispod 1000 i da će za
sobom povući i sve ostale brodare.Imam dionice LPLH,TNPL i od ječer nakon izvješća i ULPL.
Volim kupovati dionice firmi koje i u ovoj krizi zarađuju iznad očekivanja kao ULPL.
Nisam napisao ništa loše za ULPL.Dapaće,uspredbom sa ERNT sam pokušavao naglasiti da veliki igrači ne djeluju po sistemu najbrži prst.Jučer su mali tukli po malima na ASKu,a danas veći tuku
po malima na ASKu što znaći da bi mogli probiti 700.Ipak veliki su jači od malih.
Evo i danas plivamo uzvodno.Mi rastemo u odnosu na jučer,a ATPL malo zaostaje.Da li to znaći da
ULPL lagano ulazi u fokus ulagača.
Vi na ULPL slabo branite vrijednosti ULPL.Zaboravljate da je dobit nešto što je najbitnije za firmu,
a u sadašnjoj krizi to vrijedi i više.
Sadašnji P/E 5,5 znaći povrat kapitala na naš ulog za nešto preko 4 god.A novi brodovi dolaze.A ULPL što
ima više novih brodova više zarađuje s obzirom na dugoročne ugovore.
Sa prvim opimizmom na tržištu kapitala možemo očekivati dokapitalizaciju.Ili će ULPL napustiti ZSE.
Mislim da je još prerano i da je firma premala ,ali kada budu veća za tri tankera možda i napuste
ZSE?


Sutra? 650?

[lol] [lol]

@Conan O’brian

"Kako mislite povučenih 25 mil kn? ako je izvješće konsolidirano onda u njega naravno ulazi poslovanje "podružnica""

Pa znaju ti novci koji su prikazani u konsolidiranom i izčeznuti, pogledajte slučaj Podravke.
Bog zna da li ti novci postoje u stvarnosti? Papir trpi sve.

Gospodinu Friščiću su strani revizori jamčili svojim ugledom da je sve OK, a sad vidimo da fali najmanje 165 milijuna kuna ( i još broje…… )
A vidim da je članovima Uprave i njihovim bračnim drugovima 680-700 kuna sasvim zadovoljavajuća cijena obzirom na recesiju.
Znate onu staru uzrečicu: Zašto platiti više?

Pozdrav

http://www.kucilooro.webs.com/

Uljanik plovidba: u prvih devet mjeseci dobit smanjena 7,5 posto
Uljanik plovidba je u prvih devet mjeseci ove godine poslovala s neto dobiti od 57,5 milijuna kuna, što je za 7,5 posto manje od dobiti iz istog prošlogodišnjeg razdoblja, objavljeno je u financijskom izvještaju Uljanik plovidbe objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

Ako je izvještaj konsolidirani dobro se zna da u njega ulaze i tvrtke kćeri…..
Ako govorimo o teorima zavjere, onda ne treba ničemu vjerovat…

Da direkrore. 7,5% manja dobit.
A ATPL više od 100% pad dobiti.Jer se veliki dobitak pretvorio u veliki gubitak.
Međutim,taj pad dobiti od 7,5% je posljedica uvođenja novog broda/Kastav/jer svaki novi brod
prije nego počme zarađivati stvara najveće troškove.Bitno je da postojeća flota zarađuje isto kao
i lani.A pad US$.Možemo reći da se ULPL nalazi u povoljnijoj situaciji nego lani jer zarađuje
više US$.

Kako stavri stoje ulpl je u velikom fokusu,dionice ostalih brodara se prodavaju i prebacuje se novac u ULPL-R-A

šta mislite kakve su šanse da ULPL prešiša ATPL po cijeni dionice

ja mislim da su velike

ajmo probit 700kn pa idemo dalje
Američko gospodarstvo i službeno izlazi iz recesije?

Baltic Exchange Dry Index 3013 UP 27
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4776 UP 111
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3101 DOWN 6
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1825 DOWN 8
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 868 DOWN 3


Baltic Exchange Dry Index 3013 UP 27
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4776 UP 111
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3101 DOWN 6
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1825 DOWN 8
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 868 DOWN 3

Roko gdje uspiješ tako rano išćupat dray index

New Report

Close