ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 22:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,26
4.971
288
16,90
17,50
4,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vani opet PRE-MARKET DRYSHIPA u dobrom plusu 2,14%

Baltic Exchange Dry Index 2390 DOWN 25
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3165 DOWN 131
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2555 UP 34
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2048 UP 33
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 937 UP 10

izgleda da ću danas biti pedro jer sam kupio po najvišoj 147 komada po 730kn namamljen američkim up-om a izgleda da je svjetlo na kraju tunela daleko ili ameri znaju da će bdi uskoro up

živjeli!!!

KOJE TU VIŠE LUD NJIHOVI BRODARI OPET RASTU




Crvenim točkama su označeni brodovi koji su usidreni bez posla a zelenom oni koji su zaposleni.

GTFO brankice [wink]
[/quote]

Gospon dragi, dakle po vama kad brod stoji na mjestu, to ne znači da brod ne radi nego samo da stoji na mjestu?
Što u prijevodu znači da su usidreni bez posla na vidiku.

[/quote]

cekao je i kastav na prvoj turi odredjeno vrijeme ispred rotterdamske luke na svoj red…
ma gledaj, ili razvuci pitu i potrudi se dati prikaz koji to brodovi stoje (brod jelte iz vise razloga moze stajati/cekati)… koja namjena, koliko dwt i slicno (nije isto da li je u pitanju 1 od 70 000 ili 10 od 7 000)… zasto tocno stoje… i koliko ce stajati… usporedi to s ukupnim brojem brodova na terenu koji trenutno nesto prevoze… usporedi s brodovima ulpl-a ako treba…itd
ili samo reci evo vam slika pa sami zakljucujte sto zelite… meni osobno ne trebaju tvoji decidirani stavovi kako su ti brodovi nezaposleni i zato vjerojatno slijedi armagedon…
btw- jos mi je u sjecanju techmanova fotka singapurske luke i brodovlja u njoj… tamo na pocetku godine kad je prizivao udar meteora u zemlju… vrlo brzo trziste je otislo u drugom smjeru, a ovog vise nisi mogao pronaci na forumu… zasto imam osjecaj da ste na neki nacin u talu [lol]

ajd da si zdravo [wink]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


KOJE TU VIŠE LUD NJIHOVI BRODARI OPET RASTU

Rastu zato što su porasli panamaxi. BDI je pao zbog cape vozarina.
Rast vozarina panamaxa vjerojatno je posljedica dizanja cijena vozarina od strane brodara koji su odlučili da više neće voziti za kikiriki, bez obzira na ponudu i potražnju.


Rastu zato što su porasli panamaxi. BDI je pao zbog cape vozarina.

ako to ima veze s tim, molim pojasnjenje zasto dac raste ?

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Brankica je jedan jako opasan kolega. Moj je jedan prijatelj odnio gaće na štapu jer je poslušao brankicu prije dva mjeseca kad je reko da ide troznamenkasti Crobex. Tada smo bili na 1700. Sve je rasprodao, a od tada sve poskupilo za 50%. Čovjek je tužan i nesretan…i čeka troznamenkasti crobex…jer je Brankica tako reko.

i ja sam zabetonirao nešto novca u janaf po 2200 još prije par mjeseci jer je Brnakica rekla da je to marak firma.Mislim nije loša,ali dionica je prilično troma,i sad vidim da nisam ništa odradio na tome
cupkam li ga cupkam u mjestu.
ULPl mi je barem u nekom plusu u zdanje vrijeme.
Dobro ste to primjetili za Brankicu

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

ovi vani brodari su poludjeli ovo kod nas nije normalno prolupat ću


ovi vani brodari su poludjeli ovo kod nas nije normalno prolupat ću

ako ste svoje trenutno psihicko stanje iskreno opisali, onda je to prilicno dobar znak… zapravo, jos bolji bolji bi bio kad bi napisali nesto tipa- gotovo je, sutra izlazim, ne mogu vise [lol]
100 [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Ma, nije mi cilj uopće loše govoriti o ULPL jer nigdje nisam ni spomenula ULPL,mislim da je super firma, nego vidim da se svi čude i nevjerovatno im je da brodari ne rastu.
Pa kako će rasti kad BDI pada ko sjekira

Istina je da u zadnja 2 mjeseca pada vrijednost BDI ali zato raste vrijednost brodarskih dionica na američkim burzama.

Pozitivno je u cijeloj priči oko ULPL da je ovih dana solidna likvidnost (vjerujem da su to fondovska preslagivanja portfelja uz nešto malih naravno), kada fondovi odrade posao i zazmu pozicije onda će i ULPL i brodari UP. Naravno tada će se i drugi investitori pridružiti njima jer će u tom trenutku kako sada rastu, tako onda stajati ostali (građevinci, HT itd), pa taj smo scenarij već vidjeli.

New Report

Close