ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čim je prvi na asku ovaj veliki nalog od 9xx odamh se dogodi i koja transakcija, da li je to slučajno?!?

ako je veliki htio plašiti nije mu uspjelo, a ako želi biti pojeden počelo ga je grickati.


ako je veliki htio plašiti nije mu uspjelo, a ako želi biti pojeden počelo ga je grickati.

ma koga nas ima biti strah??????????????
da ga vidim
pofuk

zašto terzor otpušta svoje dionice

Pad uvoza u Kinu prepolovit će vozarine

Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
PEKING – Taman kada se svjetska trgovina počela oporavljati, brodare očekuje još jedna kriza ove godine, a glavni krivac je Kina, koja je spustila uvoz sirovina na rekordno niske brojke, čime je stvorena podloga za rušenje cijena brodskog prijevoza.

Cijena najma velikih brodova prepolovit će se, kažu analitičari, odnosno spustit će se s trenutnih 37,8 tisuća na tek 18 tisuća dolara. Već ugovoreni poslovi odradit će se, uvjeren su, prema promijenjenim okolnostima, odnosno po naknadama nižim za sedam posto.

Vozarine, koje su tijekom godine već pale za gotovo 60 posto, morat će se prilagoditi padu trgovine, koji će se kretati oko 16 posto. Kina je pozvala na smanjenje proizvodnje čelika i cementa, prošlog tjedna, a brodari s druge strane u pogon puštaju novih 146 velikih brodova.Pritisak nove flote brodova bit će nepodnošljiv’, upozorio je analitičar Andreas Vergottis iz Tufton Oceanicu, koji upravlja s najvećim brodarskim hedge fondom u svijetu. Analitičar smatra da će morati proći još mnogo vremena i rizika prije no što se brodarstvo potpuno oporavi. Vozarine za najveće brodove tijekom posljednjih sedam godina fluktuirale su za više od 50 posto.

Ipak, čak i s vozarinama od 18 tisuća dolara brodari bi trebali profitabilno poslovati, jer su analitičari procijenili troškove na otprilike 7,5 tisuća dolara. Oporavak trgovine na globalnoj razini mogao bi malo ublažiti probleme.

Ekonomija SAD-a smanjila se manje od očekivanja ekonomista u drugom tromjesečju, a Njemačka je izašla iz recesije, što je potaknulo rast povjerenja u poslovanje. Trgovina na globalnoj razini u lipnju je porasla za 2,5 posto, što je najveći napredak u gotovo godinu dana. Brodovima se prevozi gotovo 90 posto roba, kojima se trguje. Brodari su 2008. imali nevjerojatnu godinu, u kojoj je vozarina u lipnju skočila na ogromnih 234 tisuća dolara na dan.

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Ovdje će se nešto dogoditi, imam osjećaj nešto veliko, možda loše a možda dobro [rolleyes] [proud]
Ja sam spreman riskirati

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Ovdje će se nešto dogoditi, imam osjećaj nešto veliko, možda loše a možda dobro [rolleyes] [proud]
Ja sam spreman riskirati

….hm…….bas sam sad razmisljo da udjem u tu dionicu ……….mozda zato imate dojam da ce se nesto veliko dogoditi………………….
pofuk

pofuk, koliko ja praatim Tvoje postove kad Ti uđeš to ide u pravilu nizbrdo. je li dobro mislim?


Pad uvoza u Kinu prepolovit će vozarine
… Cijena najma velikih brodova prepolovit će se…
Kina je pozvala na smanjenje proizvodnje čelika i cementa, prošlog tjedna, a brodari s druge strane u pogon puštaju novih 146 velikih brodova…

cijene najma velikih brodova [lol]
kina…celik, cement [lol]
mumaro, stari druze, gtfo [wink]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


pofuk, koliko ja praatim Tvoje postove kad Ti uđeš to ide u pravilu nizbrdo. je li dobro mislim?

iskreno da
nikak da nekaj pogodim
bas sam neki dan dok sam gledo na pucinu razmisljo kaj sam pogodil
nis
da mi neke dobre duse od forumasa nisu pogodili neke dionice ni za tramvaj kartu ne bi imo
pofuk


Ovdje će se nešto dogoditi, imam osjećaj nešto veliko, možda loše a možda dobro [rolleyes] [proud]
Ja sam spreman riskirati

Ako je dobra Končaru valjda će biti dobra i nama

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Što je sa BDI

Korkyra

New Report

Close