ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote
treba mu ljudi za Konzum šoping, pa vikend ide [lol]

lp kolega,
vidim stavili rinčec, narasli Vam rogi, maknuli onog ljepog peseka, puni optimizma
kaj to znači da idemo do 1400 ili više [wink]


Eto kolega 106XR sve transparentno u šahu uprave i top10 [lol] znamo ko kada kako koga gdje i čim [lol]

definitivno transparentnije od bilo kakvih mrtvih slova na papiru…
whatever, lijepo je danas bilo vidjeti ekipu u ulpl-u, koji kao da Upravi porucuju: http://www.youtube.com/watch?v=3pF-FwdG3dY [tongue]

par novijih ‘konzorcij’ linkova:
http://www.kanal-ri.hr/view.asp?idp=966&c=2
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/67686/Default.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

ULPL je dobra i bez Koncara,te uopce nije bitno dal je sa njima u igri.
Ulpl ima nove brodove,dobru upravu,koja najprije radi za sebe,a usput i za nas.
Mislim da je glupo stalno spominjat Koncara nije on svetac,a i bez njega je ULPL dobro islo.
Nek se oporavi BDI ,onda nece vise nitko spominjat Koncara,vec ce pricat..Sto nisam uzeo na 600,700 ili 800 ,sad je 1000 nekako mi puno,a i onda ce bit malo.


ULPL je dobra i bez Koncara…
…onda nece vise nitko spominjat Koncara,vec ce pricat..Sto nisam uzeo na 600,700 ili 800…

slazem se s vama, uvazeni kolega s dudom… eto vam 100 punata za pocetak [wink]
ali ne moramo bas sve gledati kroz prizmu shortanja [lol]
koncara (kapital, veze, i sve drugo sto stoji iza njega), ne treba samo tako odbacivati- vec drzati na oku… mogu sebe natjerati misliti i drugacije- ali novac je novac… a ovdje nismo zbog ljubavi ili morala… kao sto ni polancec nije ministar gospodarstva zbog ljubavi prema domovini ili morala… ako netko od malih do sad i nije bio kurva- uprava ga je dobro kaznila po guzi [lol]
niti smo tu da bi tapkali u mraku crobexa jerbo drzava navodno propada, zbog seljaka koji navodno blokiraju granice ili zbog kriznog poreza zbog kojeg raja navodno prevrce kontejnere…

taj je lik partner uljanika (usao je ove godine u jugoturbinu), usao je u ulpl (iskreno sumnjam da je ovih 4% sve), tu su i partnerski odnosi u brijuni rivijera projektu (sto god se o tome trenutno pisalo), turizam generalno (covjek ima prilicno kvadrata na obliznjem cresu), pikira brodogradiliste (u kojem ulpl gradi brodove), skupa definitivno pikiraju i uljanik, ima najdirektnije veze sa sirovinama (ulpl kao brodar prevozi iste), itd itd…
sve to je vrlo izvjesna prilicno perspektivna buducnost- zasto sve to ignorirati ?
covjek je tu i ne misli otici… iz perspektive svega navedenog- uljanik plovidba s majstorom lutaka, sjor pauleticem, iz svega toga moze povuci prilicno koristi… tesko da bi se uopce s njim imalo posla da im na pameti nije prilicna financijska korist…

to ovu dionicu nosi u neke druge sfere od slijepog pracenja atpl-a i bdi-a… mozda je vrijeme da i te mogucnosti pocnemo realizirati kroz vrijednost dionice ?

zivili

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


ULPL je dobra i bez Koncara,te uopce nije bitno dal je sa njima u igri.
Ulpl ima nove brodove,dobru upravu,koja najprije radi za sebe,a usput i za nas.
Mislim da je glupo stalno spominjat Koncara nije on svetac,a i bez njega je ULPL dobro islo.
Nek se oporavi BDI ,onda nece vise nitko spominjat Koncara,vec ce pricat..Sto nisam uzeo na 600,700 ili 800 ,sad je 1000 nekako mi puno,a i onda ce bit malo.

Meni se osobno taj končar ne sviđa nikako,malo mi je premutan,direkto ovamo,onamo,otkaz zatvor,ode u Rusiju i nakon dvije godine kupi rudnik u Africi za 500 000 000 dolara???? Volim kriminalce u firmama,osobito ako su dioničari,jer će ili dati dividende ili napucati dionicu,ali ovaj tip mi se nikako ne sviđa……ni njegova misija u Hrvatskoj.. [cool]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Kolega on to nije ukrao,vec zaradio..Jedino je pitanje kako ????????
Nesto mi govori..lako..
Malo iz Jugoturbine,malo vamo malo tamo,aaaaaaaaaa bas sam ljubomoran na njega.



Ma ova dionica je medenjak, sam da još eweteisti izadju iz nje, ima da bude amerika.

da malo sam sebe kvotam od prije 5 dana [yawn]
[/quote]

Pre godinu dana, kada još puno uvaženih nickova nije postojalo na ovoj temi – za mene jedan od najboljih forumaša na temi ULPL (Pilula)- kod tadašnje cijene 2300 kn, -drukalo se svim snagama prema 3k – jer naravno ULPL je bila tada i danas jedna od najboljih dionica. I tada je Pilula rekao (a moderator ga obrisao):

Mila majko,to je sve istina,mila majko.
Ovaj Pilula je ok pisao,al je zaboravio da su se S vremenom Pavletic i ekipa dobro potkovali u politici.
Te da su i napredovali mozgom,danas je to njihova firma,koju ce kad dođe vrijeme prodat.Cilj ju je sto bolje prodat,prema tome nema zime za dionicare,bar jos 5 godina.
Ovo je super podcijenjena firma.


Mila majko,to je sve istina,mila majko.
Ovaj Pilula je ok pisao,al je zaboravio da su se S vremenom Pavletic i ekipa dobro potkovali u politici.
Te da su i napredovali mozgom,danas je to njihova firma,koju ce kad dođe vrijeme prodat.Cilj ju je sto bolje prodat,prema tome nema zime za dionicare,bar jos 5 godina.
Ovo je super podcijenjena firma.


Od korumpirane uprave nikad nije bilo koristi za male dioničare, zašto Buffet naglašava da treba ulagati samo u firme s poštenim managmentom? ULPL je podcijenjena u odnosu na ostale brodare ali mi nekako ta uprava ne ulijeva povjerenje.

zanimljiv clanak [tongue]

DOGOVOR O POMORSKOM DOBRU
Vlada daje Uljaniku 107 milijuna eura

… Stvar postaje još jasnija ako se zna da su direktori tvrtki iz sastava grupe Uljanik najveći dioničari Uljanik Plovidbe. Upravo je ta tvrtka u partnerstvu sa zadarskom Tankerskom plovidbom i Dankom Končarom u kuloarima glavni favorit za kupnju Uljanika. Dakle, direktori Uljanika su s Vladom ugovorili najbolje moguće uvjete za isknjiženo pomorsko dobro za tvrtku gdje su čelnici i gdje ih je Vlada postavila posredstvom svojih ljudi u Nadzornom odboru. Istodobno, od te iste Vlade vjerojatno planiraju kupiti (makar za sada to još nisu objavili) Uljanik putem Uljanike Plovidbe koju su ranije izdvojili iz grupe Uljanika, pa je privatizirali i postali njezini većinski vlasnici.

Je li na pomolu još jedna uspješna hrvatska tajkunska privatizacija?
P. GREGOROVIĆ
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/102108

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

uprava prodala 890 dionica



ULPL je dobra i bez Koncara,te uopce nije bitno dal je sa njima u igri.
Ulpl ima nove brodove,dobru upravu,koja najprije radi za sebe,a usput i za nas.
Mislim da je glupo stalno spominjat Koncara nije on svetac,a i bez njega je ULPL dobro islo.
Nek se oporavi BDI ,onda nece vise nitko spominjat Koncara,vec ce pricat..Sto nisam uzeo na 600,700 ili 800 ,sad je 1000 nekako mi puno,a i onda ce bit malo.

Meni se osobno taj končar ne sviđa nikako,malo mi je premutan,direkto ovamo,onamo,otkaz zatvor,ode u Rusiju i nakon dvije godine kupi rudnik u Africi za 500 000 000 dolara???? Volim kriminalce u firmama,osobito ako su dioničari,jer će ili dati dividende ili napucati dionicu,ali ovaj tip mi se nikako ne sviđa……ni njegova misija u Hrvatskoj.. [cool]
[/quote]
….da…………..ali mozda…..ja kad razmislim ni jedna misija ni od kojeg povratnika mi bas nije sjela
…..dobro……….doduse navodno se svojedobno vratio neki macan iz kanade sa patentima toliko dobrim da sam imo dojam da je frajer reinkarnacija Nikole Tesle
pofuk

New Report

Close