ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 08:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Pa sadašnja cijena ULPL je uvjerljivo najniža ove godine, ako usporedimo vrijednost BDI-a ili vrijednost drugih brodara na ZSE, za Novu godinu BDI je bio 772 boda a ULPL oko 620, a sada je
BDI 3200 a ULPL 550, također početkom godine ULPL je bio 620, a ATPL oko 720 u međuvremenu je ULPL imao bolje poslovne rezultate od ATPL, a cijena dionica je ATPL 960 a ULPL 550.
Zato smatram da nisu drukeri oni koji prognoziraju da će ova dionica rasti, jer je zaista žestoko podcijenjena.


Dokapitalizacije su poremetile stvarnu vrijednost dionice.Poklopile su se bile i prodaje brodova koje
su davale krivu sliku o poslovanju.
Firma je dokupljivala vlastite dionice tj.branila cijenu.
Dokapitalizacije su razvodnile kapital.
Fundamentalno i dalje najskuplji brodar.Ruku pod ruku sa ATPL.
Ali dok je leminga/tj.needuciranih ulagača/dušu dalo za trejdanje.
LPLH je možda podcijenjena,ali manje od ostalih brodava.
Dužni su ko Grčka i to je dugoročni problem.
[/quote]
Od svih brodara,mislim da je najbolja investicija jadroplov.
[/quote]
JDPL?
Koliku dividendu očekujete?
Kako će tećajne razlike utjecati na dobit/pogledati prošlu godinu/.
Vozarine za kontejnere je totalna katastrofa?
Porast vozarina za suhe je preko 50% u odnosu drugog kvartala prema prvom,ali ta sretna okolnost
je zadila sve naše brodare,a naročito LPLH koji je na spotu.Moj favorit je LPLH.
Međutim,prema dobiti ULPL bi mogla biti najbolja s obzirom na fiksne ugovore.Za nju možemo
gotovo sa sigurnosću tvrditi da će poslovati sa dobitkom i da je ova sadašnja cijena prema tom
pokazatelju preniska.
Oprostite što vam zagađujem ove stranice.

Kolega Lopina odlično poznaje brodare, ali trading monitor na ZSE govori drugačije, a to je: da je ATPL preskočila 1000, JDPL 170, a ULPL je još ispod 600, s LPLH se nije ni trgovalo.

Ovo je post s jednog drugog foruma, ali s obzirom da je direktno vezano uz ULPL-R-A…
Na slici u prilogu je je analiza relativne snage i primjer njezina tumačenja. RS analiza daje neke poprilično ok tehničke signale ako se dionicu promatra usporedno s ostalima u sektoru ( ili s nekom drugom dionicom reprezentativnom za ostele u tom sektoru).

Izvor podataka o relativnoj snazi dionice: http://www.investa.hr

Zanimljiv je graf.Al trebo si boldat ono da se promatra usporedno sa cijelim transportom i ATPL.Po tom pristupu ULPL nema svojih posebnosti koje definitivno ima pa sad kao ispada da šepa za ostalima.Recimo Upravu koja od masne dividende nije kupila ni jednu dionicu a redovito se istovaruju.Ili dugove ko Grčka šta Lopina kaže.I tako to [wink] [wink]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

kak se trejderi guraju na ask, sve puno buregđija…iskreno i ja bum ga uskoro vjerojatno zatuko, sam da pokvarim posao momcima na ewt-forumu [lol]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


kak se trejderi guraju na ask, sve puno buregđija…iskreno i ja bum ga uskoro vjerojatno zatuko, sam da pokvarim posao momcima na ewt-forumu [lol]

Ne buš ti njega zatuko zbog toga nego zato šta ne smatraš Aries Maritime Transport Limited i Trailer Bridge, Inc. dobrom referencom za preokret putanje ove rakete na Pluton [wink] [wink]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Probili smo granicu od 600!!!


Probili smo granicu od 600!!!

ja bih rekla da smo ju piknuli [undecid]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.



Probili smo granicu od 600!!!

ja bih rekla da smo ju piknuli [undecid]
[/quo
Mislim da otpor na 600 nije velik i da ćemo idući tjedan trgovati iznad 600, kao što se ATPL sada trguje iznad 1000.

nikakvih komentara ovdje 4 dana, a digli smo se kao feniks iz pepela s 530 na 630 a rastemo i dalje… BDI snažno raste i za brodare dolaze bolji dani [thumbsup]

Baltic Dry Index (BDI) +122 3097

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Može li nam kolega split009 dati kratku TA analizu za kretanje ULPL do kraja tjedna (ne treba graf) hvala

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Ne mogu ja bez vas opet sam se ukrco na ovaj brod sa 200 komada, jučer sam izašao sa 12% zarade ali sam skužio da je najveća greška ne priznati grešku i sada je ispravljam.

New Report

Close