ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


BDI i dalje pada… [embarass]

Baltic Exchange Dry Index TM 3751 (DOWN 123)

a pao je i danas [cry]
Baltic Dry Index (BDI) -48 3703

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!



BDI i dalje pada… [embarass]

Baltic Exchange Dry Index TM 3751 (DOWN 123)

a pao je i danas [cry]
Baltic Dry Index (BDI) -48 3703

[/quote]

trend, trend …

...




BDI i dalje pada… [embarass]

Baltic Exchange Dry Index TM 3751 (DOWN 123)

a pao je i danas [cry]
Baltic Dry Index (BDI) -48 3703

[/quote]

trend, trend …
[/quote]

Trend je da BDI, ako ne sutra onda za 1-2 dana, okreće i ide na kotu 5xxx. Trend je da nafta opet raste i nakon male korekcije ide na kotu 80 USD, a znamo što to znači za panamaxe. Trend je da je ULPL u prvom kvartalu imala dobit sa BDI na cca 700, a u drugom kvartalu je od 1500-4290. [cool] [thumbsup]

Na to sam i mislio kada sam napisao trend, trend. Svi komentari su bili na negativni BDI, ali ne zadugo, ne, ne …

...

ono što je ovdje najbitnije..svaka informacija, tako i izvještaj o BDI je povijsni podatak, to je sve prošlost….pravi investitor mora znati napraviti procjenu budućnosti..kretanja nekih bitnih parametara…..ovdje isključujem dnevne špekulacije na ZSE..koje isto tako morate uzeti u obzir, a s kojima je teško bilo što računati…
no ..idemo dalje! [thumbsup]

samo što nije...

otpor na 700 je ko hooverova brana, odmah ju potope

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


otpor na 700 je ko hooverova brana, odmah ju potope

Solidan je otpor na 700 kn. Mislim da se neće još dugo ova dionica tržiti na 700. Ovaj posao bi bio pre jednostavn kada bi se svaodilo kupi na 650-670 i prodaj od 690-720. Nova brana bi mogla uskoro biti puno višlje…Početkom ovog mjeseca ova dionica je bila preko 900, mogla bi to biti i krajem mjeseca…


otpor na 700 je ko hooverova brana, odmah ju potope

mene samo zanima jeli iskrcaj ili ukrcaj u tijeku,za koju opciju je ta brana..

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.



otpor na 700 je ko hooverova brana, odmah ju potope

mene samo zanima jeli iskrcaj ili ukrcaj u tijeku,za koju opciju je ta brana..
[/quote]

slažem se ali ne vidim mogući odgovor za iskrcaj, najmanje ne u fundamentima. miriši na ukrcaj s onim od par stotina na prodaji što odmah nestaju kad se okrene sentiment prema gore.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]




otpor na 700 je ko hooverova brana, odmah ju potope

mene samo zanima jeli iskrcaj ili ukrcaj u tijeku,za koju opciju je ta brana..
[/quote]

slažem se ali ne vidim mogući odgovor za iskrcaj, najmanje ne u fundamentima. miriši na ukrcaj s onim od par stotina na prodaji što odmah nestaju kad se okrene sentiment prema gore.
[/quote]

Da, to sam i ja primjetila samo sam tražila još nečiju potvrdu. Mada se to u srijedu i na bidu dešavalo,veliki nalozi koji su nestajali pa se opet pojavljivali.Ova dionica mi nije jasna..hahaha..

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Američki brodari u zelenom, slijedi rast BDI-a sljedeći tjedan… nadam se da ste se ukrcali predstoji ugodna plovidba na ZSE…

Ja sam novi na burzi pa i na ULPL, ulet mi je od 800-666 jel to realno ulaganje ili sam preplatio, molim iskusne za komentar. Hvala…

Hvala Vam na kecu...

New Report

Close