ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Baš mi je interesantno čitati što pišete. Da napomenem prije nego me popljujete da trenutno imam 500 komada ULPL i da ću ga kupovati kako bude padao, ali mi je unatoč tome smiješno ovo što pišete.

Evo molio bih kolegu lasso-a, ako mi možete iznjeti koji su mu bili parametri analize da mu je ULPL ispao tako jeftin u odnosu na ATPL.
Pričate o brodovima, indexima, ali problem je da nitko ne zna kakvi su ugovori za te brodove. A to je ključno.


Čudna neka logika imaš 500 komada i kupovati ćeš kada bude padao. A zašto držiš tih 500 kada će još drastično padati (pad do 10% ne smatram drastičnim) i kupovati ćeš još u padu a poslije će još padati (kolega to je druk)
Naravno da pratimo druge brodare na ZSE i da se s njima kompariramo (prvenstveno s ATPL i ako ULPL po strukturi flote više sliči na TNPL) kompariramo ne samo trenutne cijene već i BV, PE, dugove, flote, pa sve je to normalno i pomaže nam pri odlučivanju.

Neznam odkud optimizam kad uz ovakovi promet i sentiment možemo samo u jednom pravcu.
Jučer sam prodao dio ULPL sa minusom.
Nesviđa mi se ovo .
Kupnja se non stop povlači a prodaja spušta.
Nitko ne kupuje ali je i prodavača malo sve do jednom.
Želim vam samo reći pamet u glavu i oprezno sa svojim novcem.
Prognozirao sam pad debelo ispod 700 sad se bojim napisati ako probije ovu liniju gdje će.
Shvatite ovo kako vas volja druk nedruk i slično ali ovo nije dobro uz nastavak pada BDI-a tonemo handrid prsent.

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Hvala na ocijenama.
Budući ste vi bili iskreni evo i ja ću .
Vidimo se na razinama 500-550 i crobexu 1650.
Veliki pozdrav i kupujte.Samo što nije krenulo. [tongue]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Evo i mene nakon dugo vremena.Samo jednu rečenicu ću napisati.
Pa ljudi zar ništa niste naučili i do kada mislite gubiti pare. [bye]

E i da nezaboravim BDI ide ap ap ap. [yawn]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Hvala na ocijenama.
Budući ste vi bili iskreni evo i ja ću .
Vidimo se na razinama 500-550 i crobexu 1650.
Veliki pozdrav i kupujte.Samo što nije krenulo. [tongue]

da ti ja nesto kazem…ne odnosi se samo na tebe vec i na sve drukere ovog foruma.
Pun mi vas je q…sto samo drukate na pad.
Lako je drukati na pad/rast kad burza ide u tom smijeru.
Budi pametan i reci kad je vrijeme za kupnju/prodaju?

Od danas burza ide samo Up i popravlja se likvidnost opet na one razine od 50 milja prometa sve do 15.07 i odna slijedi ljetna stagnacija na razini crobija negdje oko 2400- 2500 bodova.
Takav ces crobi docekati na jesen,pa ce se znati dali ce potonuti jos malo ili idepo UP do 3000bodova do kraja godine.
Ovo je realna slika crobia u buducnosti,a ne kao vi samo drukate kad pada i kad raste onda ste najpametniji.

..a evo ti i dokaz

Amnri se danas vracaju u zeleno i narednih dana jer ocekivaju pozitivna izvjesca Q2 ,pa tako i mi sa njima.
nerealno je zamisljati vise pad kad se ocikivaju bolja izvjesca…promisli malo,pa napisi post.

pozz i bez neke uvrede kolega
[thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Možda dođe i do 4000! [yawn]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Evo čisto informativno.Ajmo jedinice.
Baltic Exchange Dry Index 3751 DOWN 123
BCI Baltic Exchange Capesize Index 7115 DOWN 326
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2939 DOWN 82
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1754 DOWN 3
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 772 DOWN 2 [yawn] [sealed]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Baš mi je interesantno čitati što pišete. Da napomenem prije nego me popljujete da trenutno imam 500 komada ULPL i da ću ga kupovati kako bude padao, ali mi je unatoč tome smiješno ovo što pišete.

Evo molio bih kolegu lasso-a, ako mi možete iznjeti koji su mu bili parametri analize da mu je ULPL ispao tako jeftin u odnosu na ATPL.
Pričate o brodovima, indexima, ali problem je da nitko ne zna kakvi su ugovori za te brodove. A to je ključno.

Ne znamo kakvi su ugovori, ali znamo da ATPL ostvaruje gubitke dok ULPL ostvaruje dobit. Bit ce da je to radi tih ugovora.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

BDI i dalje pada… [embarass]

Baltic Exchange Dry Index TM 3751 (DOWN 123)

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

100% je zicer da to nisu šabanski ugovori.Za sve brodove koji su još pod kredom je ionak Banka koja je provajder krede riješila kome će ih dati u iskorištavanje i pod kojim uvjetima.Ili tak ili nema krede.Uljanik plovidba je tu samo ime na vlasničkom papiru i ono kaj ide s tim dok god kreda traje.Semi-brodarska firma bez nekog većeg mozga kaj se tiče samog brodarenja.

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!


100% je zicer da to nisu šabanski ugovori.Za sve brodove koji su još pod kredom je ionak Banka koja je provajder krede riješila kome će ih dati u iskorištavanje i pod kojim uvjetima.Ili tak ili nema krede.Uljanik plovidba je tu samo ime na vlasničkom papiru i ono kaj ide s tim dok god kreda traje.Semi-brodarska firma bez nekog većeg mozga kaj se tiče samog brodarenja.

Ovo što pišete ni približno nije istina. Provjerite, ili odustanite od pisanja. Zar mislite da se banke pretvaraju u kvazi brodarske kompanije koje određuju sa kim i na koji način će se ugovarati usluge brodskog prijevoza?
[lol]

New Report

Close