ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Rasprodaja se nastavila i danas, pa sam dokupio po 660. Ova sadašnja cijena čini mi se stvarno kao dno,obzirom na visinu BDI-a, cijenu nafte, vrijednost drugih brodara na ZSE, (Dionica ULPL vrijedi sada na burzi svega 60% ATPL)

uzeo i ja danas…ovo čudo pokaazlo se izuzetno žilavo kod padova,pa lako moguće da smo za dan-dva opet na 700 kn

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


uzeo i ja danas…ovo čudo pokaazlo se izuzetno žilavo kod padova,pa lako moguće da smo za dan-dva opet na 700 kn

Bit ćemo i na 1000 krajem kolovoza, tko bude pametan uhvatiti će 40%.

Puno pišemo o BDI-u na ovom forumu i ako on nije relevantan za svakodnevno poslovanje ove firme, pa ću zato spomenuti i BDTI (Baltic Dirti Tanker Index) koji je danas rastao 6 bodova i iznosi 731 bod kao i
BCTI (Baltic Clean Tanker Index) koji je također danas rastao 1 bod i iznosi sada 442 boda. Obzirom na strukturu flote ULPL dobro je znati i ove podatke.

Uzeo ja isto pa kud puklo [cool], što vi mislite o ULPL na ovoj cijeni?

Hvala Vam na kecu...

Mislim da je kupovina Ulpl na ovim cijenama izvrstan potez, dionica je u ovoj korekciji dozivjela najveci pad u odnosu na druge brodare potpuno neopravdano iako od nekih ima bolje rezultate poslovanja u prvom kvartalu.


Uzeo ja isto pa kud puklo [cool], što vi mislite o ULPL na ovoj cijeni?

Čista stotka za ovaj potez, a prava nagrada slijedi uskoro na burzi, ovo je vrlo podcijenjena dionica prema svim parametrima. Naravno svi ste primjetili da se ovoj dionici jako popravila likivdnost, redovito je u klubu milijunaša na ZSE i to je najbolji signal o njenoj perspektivi.

evo i mene u društvu ULPL. za sad samo pedesetak komada, ali sutra ću dokupiti. malo sam analizirao i ULPL mi sada izgleda puno bolja prilika od ATPL, izuzetno je likvidna, ima novu flotu, svi brodovi u pogonu, još nek naprave jedan dokap po 300 kn i sve 5 [thumbsup]


evo i mene u društvu ULPL. za sad samo pedesetak komada, ali sutra ću dokupiti. malo sam analizirao i ULPL mi sada izgleda puno bolja prilika od ATPL, izuzetno je likvidna, ima novu flotu, svi brodovi u pogonu, još nek naprave jedan dokap po 300 kn i sve 5 [thumbsup]

dokap bude po 400, strpi se malo

Baš mi je interesantno čitati što pišete. Da napomenem prije nego me popljujete da trenutno imam 500 komada ULPL i da ću ga kupovati kako bude padao, ali mi je unatoč tome smiješno ovo što pišete.

Evo molio bih kolegu lasso-a, ako mi možete iznjeti koji su mu bili parametri analize da mu je ULPL ispao tako jeftin u odnosu na ATPL.
Pričate o brodovima, indexima, ali problem je da nitko ne zna kakvi su ugovori za te brodove. A to je ključno.

to bi trebalo značiti nečiji iskrcaj, ako je po logici ove naše burze….

P.S.: korisnik je imatelj xxxx dionica D...-R-A i ovo nije poziv .....

Ima netko prvih 10 K/P? Izgleda mi da se prodaja počela povlačiti i da nema više puno ispod 700 kn?

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close