ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 19:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Najgore je valda iza nas, ali trebamo biti pametni narednih dana, BDI će nas pogurati, nafta raste što nije loše za tankere, ako još ATPL ovih dana objavi nešto o drugom dijelu dividende bit će to dobra vijest za cijeli sektor. Zato drage kolege budimo pametni i strpljivi. Čujemo se na četiri znamenke.



Evo takvi kao ti NAVIGARE su problem na hrvatskoj burzi ti mali day tradeiri koji misle da su face a u biti su totalni gubitnici …..smješno je da ti postvljam pitanja jer si odgovor već dao i smatram da bi te trebalo bannirati s ovog foruma jer tebi ULPL isto znaći kao i čarape zato neznam tko ulazi s tobom u diskusije pogotovo o temeljima dionice ako kao neki day trader kupuješ i prodaješ na dnevnoj bazi….šteta što postojiš

Koliko ja znam navigare nije day trader,dapače ima svoj način ulaganja,skuplja po malo dok ne dođe do svog zacrtanog cilja,tako da ova primjedba nije na mjestu..sorry nisam njegov odvjetnik ali nije u redu da se nekoga tako bez argumenata napada.
[/quote]

A ovo ti je izjavio taj TVOJ navigare na str 713 :
NAVIGARE KAŽE:
ma dajte..svi ste me smuštrali……mogao sam dvapu prodat i kupit, a vi mi zadajete neke zadatke…a ovaj koji je prodal..mora da mu se skliznuo prst…a što mu ja mogu..to je kao i meni što gledam okolo umjesto u ekran



Evo takvi kao ti NAVIGARE su problem na hrvatskoj burzi ti mali day tradeiri koji misle da su face a u biti su totalni gubitnici …..smješno je da ti postvljam pitanja jer si odgovor već dao i smatram da bi te trebalo bannirati s ovog foruma jer tebi ULPL isto znaći kao i čarape zato neznam tko ulazi s tobom u diskusije pogotovo o temeljima dionice ako kao neki day trader kupuješ i prodaješ na dnevnoj bazi….šteta što postojiš

Koliko ja znam navigare nije day trader,dapače ima svoj način ulaganja,skuplja po malo dok ne dođe do svog zacrtanog cilja,tako da ova primjedba nije na mjestu..sorry nisam njegov odvjetnik ali nije u redu da se nekoga tako bez argumenata napada.
[/quote]

😉 Razmisli zašto danas ova dionica vrijedi 700-800 kuna a prije je vrijedila 3000 kuna…zato jer je tržište spremno toliko platiti ….dali se slažemo do sada???

Ako da čitaj dalje ….

Ok veliki igrači koji razumiju fundamente na burzi u hrvata ima oko 2 % (tako kaže poslovni tjednik)
ma neka ih je 10 % ….kada god dionica velikim kupnjama preko 500 dionica u paketu dosegne neku vrijednost u narednih 10 dana transakcijama od 1 -2 pa do 20 dionica mali smradovi sruše cijenu …to opet prate pravi investitori i opet kupe 500 komada za 440 kn po komadu (ako trezor ne brani cijenu kupovinom) i opet isto samo se pravi zasite malih i odu na druge burze di mali nisu 90% nego 10% i opet kada procjene vrate se i dešava se sve ispočetka …pa od 4000 dioničara 3960 ima mjesečne ulaze (čitaj nadnice ili plače) manje od 1000 EURA i njima nije mjesto na burzi već u fondovima ali CROATIKUS VULGARIS to ne želi prihvatiti i radi sranja drugima a na kraju i sebi…

I to je cijela filozofija ULPL dionice ,pa ljudi moji ULJANIK plovidba je u ovom trenutku procjenjena od sudionika burze na točno 56 000 000 miliona eura …a to je kikiriki nad kikirikijem jer ovakva firma vrijedi cca 200 do 300 MIL eura i to je činjenica (nema režija,ima nove brodove i čvrste ugovore ,itd.) a to sv vam fundamenti a BDI indexi važe za atlantsku a ne za ULPL jer bez obzira na BDI zarađuju isto TRENUTNO …sada mi ti ili vi recite za koliko novaca bi KUPIO takvu firmu i to podjeli s brojem izdanih dionica i to je to.

Previše jaka argumentacija za ovaj forum …izvinjavam se svima na smetnji …idem


Previše jaka argumentacija za ovaj forum …izvinjavam se svima na smetnji …idem

Meni uopće ne smeta. [lol] [lol] [lol] Toliko je loša tvrtka da je čak i jedan mirovinac ovih dana kupovao. [lol] [lol]


(nema režija,ima nove brodove i čvrste ugovore ,itd.) a to sv vam fundamenti

Nisi uračuno fundament krize i 837 mil kn dugoročnih i kratkoročnih zajmova.Ja se ne kužim al to sam skužijo.To su ti 4 tankera po 40 mil US.Šta bi ti sad htio kupca koji to ne vidi?Ajd nemoj galamit i čekaj da kriza malo olabavi pa ćemo onda pričat [thumbsup] [thumbsup]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!


Toliko je loša tvrtka da je čak i jedan mirovinac ovih dana kupovao. [lol] [lol]

To ti je kao super?Da ti mirovinac kupuje?Pa će rasprodavat u bezcjenje kad država prdne?Daj se saberi malo.

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!




Evo takvi kao ti NAVIGARE su problem na hrvatskoj burzi ti mali day tradeiri koji misle da su face a u biti su totalni gubitnici …..smješno je da ti postvljam pitanja jer si odgovor već dao i smatram da bi te trebalo bannirati s ovog foruma jer tebi ULPL isto znaći kao i čarape zato neznam tko ulazi s tobom u diskusije pogotovo o temeljima dionice ako kao neki day trader kupuješ i prodaješ na dnevnoj bazi….šteta što postojiš

Koliko ja znam navigare nije day trader,dapače ima svoj način ulaganja,skuplja po malo dok ne dođe do svog zacrtanog cilja,tako da ova primjedba nije na mjestu..sorry nisam njegov odvjetnik ali nije u redu da se nekoga tako bez argumenata napada.
[/quote]

😉 Razmisli zašto danas ova dionica vrijedi 700-800 kuna a prije je vrijedila 3000 kuna…zato jer je tržište spremno toliko platiti ….dali se slažemo do sada???

Ako da čitaj dalje ….

Ok veliki igrači koji razumiju fundamente na burzi u hrvata ima oko 2 % (tako kaže poslovni tjednik)
ma neka ih je 10 % ….kada god dionica velikim kupnjama preko 500 dionica u paketu dosegne neku vrijednost u narednih 10 dana transakcijama od 1 -2 pa do 20 dionica mali smradovi sruše cijenu …to opet prate pravi investitori i opet kupe 500 komada za 440 kn po komadu (ako trezor ne brani cijenu kupovinom) i opet isto samo se pravi zasite malih i odu na druge burze di mali nisu 90% nego 10% i opet kada procjene vrate se i dešava se sve ispočetka …pa od 4000 dioničara 3960 ima mjesečne ulaze (čitaj nadnice ili plače) manje od 1000 EURA i njima nije mjesto na burzi već u fondovima ali CROATIKUS VULGARIS to ne želi prihvatiti i radi sranja drugima a na kraju i sebi…

I to je cijela filozofija ULPL dionice ,pa ljudi moji ULJANIK plovidba je u ovom trenutku procjenjena od sudionika burze na točno 56 000 000 miliona eura …a to je kikiriki nad kikirikijem jer ovakva firma vrijedi cca 200 do 300 MIL eura i to je činjenica (nema režija,ima nove brodove i čvrste ugovore ,itd.) a to sv vam fundamenti a BDI indexi važe za atlantsku a ne za ULPL jer bez obzira na BDI zarađuju isto TRENUTNO …sada mi ti ili vi recite za koliko novaca bi KUPIO takvu firmu i to podjeli s brojem izdanih dionica i to je to.
[/quote]
Kolega analiza ti je odlična, ali realnost nam je drugačija nažalost. Kod nas je za sve brodare referentna samo ATPL i kretanje BDI-indexa, većina investitora mješa žabe i babe, tankere i sipke terete, zatim kao referenca od stranih brodara spominje se najčešće DRYS koji je potonio užasno puno u zadnjih godinu dana zbog pada BDI i njihove poslovne politike. Rijetko se spominje npr.
Nord American Tankers NAT koji je recimo u zadnjih godinu dana pao cca 25% sa 41,39 $ na 34,39$ kao npr da je ULPL sa 4000 kn pala na 3000 kn što bi bila trenutno i objektivna vrijednost.
Ipak ima puno ohrabrujućih vijesti po meni su tri osnovne:
1. Raste BDI
2. Raste nafat što je dobro za tankere
3. Raste cijena metala, što znači da će rasti i cijena brodova



Toliko je loša tvrtka da je čak i jedan mirovinac ovih dana kupovao. [lol] [lol]

To ti je kao super?Da ti mirovinac kupuje?Pa će rasprodavat u bezcjenje kad država prdne?Daj se saberi malo.

Ja sam potpuno sabran, ali izleda su neki podlegli psihozi ovih dana pa napravili glupost.

malo smo nervozni..što ćeš…tako je to na burzi..ali evo izvještaja za jučer…kome milo…a kome drago [thumbsup]

Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

11 June 2009

Baltic Dry Index (BDI) +31 3483
Rates

samo što nije...

pjesnički ranojutarnji izražaj ili poruka;

sve se zeleni…blago nama i meni….. [lol]

samo što nije...


pjesnički ranojutarnji izražaj ili poruka;

sve se zeleni…blago nama i meni….. [lol]


ajde trader…malo zakoči [lol] [lol] [lol] [lol]

New Report

Close