ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


da ne ostane nedoreceno… da li ciljate na pauletica i ostatak realne vlasnicke strukture, kada govorite o domacim investitorima balkanskog stiha, spekulacijama, kreiranju cijene, itd ?

Da i ne. Ako bih ciljao samo na njih, bih jasno bez ustručavanja rekao.
Ciljam na sve investitore i špekulante u ULPL i na našoj burzi općenito.

Sklonost pretjerivanju, sagledavanje stvari samo iz jednog ugla, needuciranost, lakomost, bahatost… potpomognuto plitkim tržištem i slabom likvidnošću. Balkanski štih. Daj bolje 5K eura danas nego 2K svaki mjesec slijedećih godinu dana.

To razlikuje ULPL od ostalih svjetskih brodara i tu je potreban dodatni oprez.

No respect

@SLK
s duznim postovanjem- zvuci korektno i dobronamjerno kako ste to napisali… kad ne bih previse razmisljao- najvecim dijelom vrlo lako bih se mogao sloziti s vama… udario bih sakom po stolu i rekao- tako je, mudro zbori ovaj covjek !
ali… s druge (one tzv. intelektualnije) strane sve mi to zvuci tek kao obicni pamflet bilo kojeg od kupljenih analiticara… mozda na neku bozanicevu homiliju u kojoj se stojaznam upozorava na beznadje u drustvu… zeljka karduma u autocenzuriranoj izjavi za poslovni klub… cak mi se u jednom trenutku ucinilo da sam dipl. prav. pauletic zbori kroz vas, kako bi maglicu potjerao iz svog dvorista…
uvjeren sam da vi jako dobro znate da su stvari daleko kompleksnije, da bi ih se tako prikazivalo…

sto vam znaci ovo tzv. ‘svi smo krivi’ ?
na cijeloj zse, a poglavito kod uljanik plovidbe (obzirom da smo na ovom topicu) ?
mozda bi ipak konacno trebalo razluciti tko su veliki, a tko mali igraci… tko u svemu ovome sto navodite ima vecu moc nesto uzrokovati ili mijenjati… i tko je tu istu moc u poziciji djelotvornije (zlo)rabiti… tko priskrbljuje veci interes iz svega ovoga… na dnevnoj ili bilo kojoj duzoj vremenskoj osnovi…
da li je uopce potrebno govoriti koliku snagu realna vlasnicka struktura ima na ovoj dionici, niti opisivati na koje sve nacine istu koristi… i za cije interese… pa ako se mozda i stekao krivi dojam- tako je iskljucivo zbog njih samih…

u konacnici, zasto ukazivati na dodatan oprez na ULPL, kad ga je (obzirom na graf u prilogu) potpuno nepotrebno izdvajati iz hrvatske mase ? potpuno je nebitno sto cete kao mali investitor kupiti od cetiri vodeca brodara na zse, pitanje je samo hocete li pogoditi trenutak… jel’ tako ? tako je…
e sad, da li je kod svjetskih brodara potreban puno manji oprez- ne bih se kladio u vise od 500 maraka u to [tongue]

zivili [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



@SLK

s duznim postovanjem- zvuci korektno i dobronamjerno kako ste to napisali… kad ne bih previse razmisljao- najvecim dijelom vrlo lako bih se mogao sloziti s vama… udario bih sakom po stolu i rekao- tako je, mudro zbori ovaj covjek !
ali… s druge (one tzv. intelektualnije) strane sve mi to zvuci tek kao obicni pamflet bilo kojeg od kupljenih analiticara… mozda na neku bozanicevu homiliju u kojoj se stojaznam upozorava na beznadje u drustvu… zeljka karduma u autocenzuriranoj izjavi za poslovni klub… cak mi se u jednom trenutku ucinilo da sam dipl. prav. pauletic zbori kroz vas, kako bi maglicu potjerao iz svog dvorista…
uvjeren sam da vi jako dobro znate da su stvari daleko kompleksnije, da bi ih se tako prikazivalo…

sto vam znaci ovo tzv. ‘svi smo krivi’ ?
na cijeloj zse, a poglavito kod uljanik plovidbe (obzirom da smo na ovom topicu) ?
mozda bi ipak konacno trebalo razluciti tko su veliki, a tko mali igraci… tko u svemu ovome sto navodite ima vecu moc nesto uzrokovati ili mijenjati… i tko je tu istu moc u poziciji djelotvornije (zlo)rabiti… tko priskrbljuje veci interes iz svega ovoga… na dnevnoj ili bilo kojoj duzoj vremenskoj osnovi…
da li je uopce potrebno govoriti koliku snagu realna vlasnicka struktura ima na ovoj dionici, niti opisivati na koje sve nacine istu koristi… i za cije interese… pa ako se mozda i stekao krivi dojam- tako je iskljucivo zbog njih samih…

u konacnici, zasto ukazivati na dodatan oprez na ULPL, kad ga je (obzirom na graf u prilogu) potpuno nepotrebno izdvajati iz hrvatske mase ? potpuno je nebitno sto cete kao mali investitor kupiti od cetiri vodeca brodara na zse, pitanje je samo hocete li pogoditi trenutak… jel’ tako ? tako je…
e sad, da li je kod svjetskih brodara potreban puno manji oprez- ne bih se kladio u vise od 500 maraka u to [tongue]

zivili [thumbsup]

pozdrav,

iako se dosta ovdje šalim, ponekad na svoj račun, odnosno često, što vi očekujete od burze na kojoj su se čak dugovi prebijali, naručenim trendovima……ovdje bi malo jači investitor mogao pomesti sve dinonice pa čak i cijelu burzu…malim ulagačima ostaju mrvice…..
ostaje nam prognoza pogađanja, uz sve poznate paramatre i koliko god bili stručni, pored navedenih parametara i stalnog praćenja, uvijek vam na kraju ostaje – sreća, kao dimenzija koja potvrđuje pravila…
sve analize, trendovi i pomno praćenje podataka, nisu dostatne stvari, jer se uvijek na ovakom malom tržištu može pojaviti "jači igrač", koji zbog svojih planova može prkositi svim pravilima i dimenzijama….e to je podatak koji mora imati na umu svaki investitor na ZSE [cool]

zato će mali ulagači uvijek u većini slučajeva kupovati skuplje, a prodavati jeftinije od najnižih ili najviših postignutih vrijednosti

samo što nije...

izvadak iz današnjeg članka u seebiz-u:

…"Mitsui O.S.K. Lines Ltd., drugi po veličini japanski brodarski prijevoznik, uzletio je 5,3 posto nakon što su brokeri Credit Suisse Group AG i Deutsche Bank AG preporučili kupnju te dionice. Kawasaki Kisen Kaisha Ltd., treći po veličini japanski brodarski prijevoznik, uzletio je 5,9 posto, dok je Nippon Yusen K.K., najveći japanski brodarski prijevoznik, uzletio 4,1 posto nakon što je Itazaki preporučio kupnju dionica brodarskih prijevoznika. Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. porasla je 2,7 posto nakon što je to poduzeće priopćilo da je nagori dio krize za industriju čipova završen"…

biom75

@106XR
Hvala što ste potvrdili moje navode. Eklatantan primjer bahatosti i neargumentiranog optuživanja nekoga tko misli da sve zna a ne zna ništa. 🙂
"Kupljeni analitičar, Pauletić govori kroz vas…." – hvala i na podsjetniku zašto rijetko pišem na temi. Vama jedan podsjetnik na vremena dok niste ni navraćali ovdje. U dva dijela je jer se radi o podužem postu.

Srdačan pozdrav i uživajte. 🙂

No respect


@106XR
Hvala što ste potvrdili moje navode. Eklatantan primjer bahatosti i neargumentiranog optuživanja nekoga tko misli da sve zna a ne zna ništa. 🙂
…hvala i na podsjetniku zašto rijetko pišem na temi…

nije mi bila nemjera uvrijediti vas, optuziti za bilo sto, i uistinu ne mislim da sam bio bahat…
istina, mozda sam malo slikovitije i sarkasticnije opisao (argumentirao) nacin kako sam dozivio vasu prilicno jeftinu misao o rather kompleksnoj stvarnosti… istu koju ste iznjeli neopisivom lakocom svog postojanja… kao da sam branimir bilic sjedi preko puta vas…
druga je stvar sto se to vama nije svidjelo… ali kako mogu biti eklatantan primjer bilo cega, iskljucivo zbog toga ?
mozda ste htjeli bezpogovorni brzopotezni aplauz ? ili mozda laz ? nadam ste da niste…

isto tako nikada nisam tvrdio ili pokazivao da znam sve… mozda upravo suprotno… samo sto sam ja to svoje ‘nista’ i podijelio ovdje u vrijeme ‘gaca na stapu’ trudeci se imati makar kakav argument, dok ste vi s prvim kvalitetnim udarcima ‘rvacke recesije’ izabrali vise ne sudjelovati… bar ne pod ovim nickom… zato vam u mojim ocima plast nekakave ‘stare slave’, kojim ste se ogrnuli, ovdje vise ne vrijedi u mjeri u kojoj ste ocito vi zamislili da vrijedi [wink]
u svakom slucaju- hvala vam na ovim prilozima, odnosno vidjenju djelovanja velikih deckiju kroz povijest… to je prilicno velik doprinos raspravi, makar govorili kroz .jpg , a i vasu prvotnu tezu ipak bitno drugacije oblikuje [tongue]

eto, nemojte kaj zamjerit’ i skuzajte na ‘bahatosti’ whatsoever…
i ako slucajno razmisljate jeste li vi ovakvim odgovorom i usporedbom s jednodnevnim nikovima mozda uvrijedili mene- niste, nisam vam uzeo za zlo i nemojte se time zamarati [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

trenutna situacija; + 8,96….moguće uskoro u blokadi [thumbsup]

samo što nije...

@106XR
Vidim gadno pušite kolega, pa vam ne uzimam za zlo.
Najradije bi sami sebi glavu otkinuli za krive poteze, pa ne znate što bi od objesti i tražite urote i opravdanja uzduž i poprijeko za vaše promašaje. Ni prvi ni zadnji, pun vas forum. Šteta je samo da ste rastjerali kvalitetne ljude, koje sam volio čitati.
Uživajte! [thumbsup]

No respect



ostavili ste me bez komentara dragi kolega [yawn]
toliko o raspravi… sad pustimo druge da prosude iz cijih slova zraci nemoc i frustracija [wink]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


trenutna situacija; + 8,96….moguće uskoro u blokadi [thumbsup]

joj dečki…da me mama vidi…. [lol]

samo što nije...

Bla bla bla …bježmo ljudi u privredu i radimo za novac ovo je previše riskantno i nelogično za bilo kakve analize sve sami branitelji i razni luzeri koji neznaju razliku između apsolutne i relativne vrijednosti….

Malo sam se pritajio pa čitam i razmišljam ….
Evo Pitanja za razbibrigu da vidite tko je na ovom forumu…..

Imate 1 dionicu NAZOVIMO JE “A” koja se trguje (vrijedi) po 1000 Kn i 1 dionicu NAZOVIMO je “B” koja se trguje vrijedi 1 kunu…..
Prva ona po 1000 skoči na 1100 kuna a druga sa 1 kune na 1,30 kuna u koju se više isplati uložiti ???
odnosno na kojoj se više zarađuje???

Molim odgovore kratke i jasne bez filozofiranja (o sektorima ,fundamentima i ostalom)


Bla bla bla …bježmo ljudi u privredu i radimo za novac ovo je previše riskantno i nelogično za bilo kakve analize sve sami branitelji i razni luzeri koji neznaju razliku između apsolutne i relativne vrijednosti….

Malo sam se pritajio pa čitam i razmišljam ….
Evo Pitanja za razbibrigu da vidite tko je na ovom forumu…..

Imate 1 dionicu NAZOVIMO JE "A" koja se trguje (vrijedi) po 1000 Kn i 1 dionicu NAZOVIMO je "B" koja se trguje vrijedi 1 kunu…..
Prva ona po 1000 skoči na 1100 kuna a druga sa 1 kune na 1,30 kuna u koju se više isplati uložiti ???
odnosno na kojoj se više zarađuje???

Molim odgovore kratke i jasne bez filozofiranja (o sektorima ,fundamentima i ostalom)


u onu koju si dobio ili stekao besplatno, pa je prodaš po 1000…. [lol]

samo što nije...

New Report

Close