ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


eto sad još i to….

bdi ned 163 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 3646 DOWN 163
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6523 DOWN 289
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3027 DOWN 225
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1804 DOWN 28
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 873 DOWN 7

kao što sam rekao…hm…..nije dobro..nije dobro [shocked]

samo što nije...

3646 nije malo.Ni 3000 nije malo.Treba i to naglasiti [shocked]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Naravno da nije malo s obziron kakvo je stanje bilo prije 6 mjeseci,ali dragi kolega mislim da ćemo još malo dolje na našu žalost.Nadam se da više nikada nećemo ispod 600. [pray]

Moramo biti realni i pomiriti se sa činjenicom da će još par dana trajti korekcija BDI indexa. Međutim već na ovim vrijednostima od 3600 bodova ULPL je debelo podcijenjena na ovih 717 kn (min. 30%). (BDI index je na 35% posto svoje povjesne vrijednosti, a ULPL nije ni na 20%). Mislim da ULPL neće ići ispod 700 kn i da će se cijena stabiizirati na ovim vrijednostima, a kada se popravi sentiment i krene BDI up, ići će i ULPL, dotle budite strpljivi i ne rasprodajite. Osobno sam danas još dokupio.

Za Novu godinu ULPL je bio 600 i nešto kuna a BDI je bio 774 boda, od tada do sada je BDI porastao preko 500%, a ULPL je porastao oko 15 posto, i sada ga svaki dan nemilice rušimo po 7-8% jer je pao BDI. Nikada u povijesti ULPL nije bila na nižoj cijeni na ovakvim vrijednostima BDI. (pogledajte povjesne podatke za BDI i za ULPL). Ovih 717 je jednako nisko kao i onih 450, obziroma na vozarine, pa i na vrijednost crobexa.

blago nama …sve se zeleni…. [lol] [undecid]

samo što nije...


blago nama …sve se zeleni…. [lol] [undecid]

..znate ..ne mogu se oteti dojmu..previše je ovo za mene gledati..idem nešto raditi..pametnije….užassssss

može li netko reći što se događa?

samo što nije...

Katastrofa, hočemo li uskoro na 300 kn. Zašto????????????? BDI 3600, CROBEX 1900, strane burze u zelenom, a ULPL kao da su mu svi brodovi potonuli, a upravu zarobili somalijski gusari.


Za Novu godinu ULPL je bio 600 i nešto kuna a BDI je bio 774 boda, od tada do sada je BDI porastao preko 500%, a ULPL je porastao oko 15 posto, i sada ga svaki dan nemilice rušimo po 7-8% jer je pao BDI. Nikada u povijesti ULPL nije bila na nižoj cijeni na ovakvim vrijednostima BDI. (pogledajte povjesne podatke za BDI i za ULPL). Ovih 717 je jednako nisko kao i onih 450, obziroma na vozarine, pa i na vrijednost crobexa.

U redu kolega sve to stoji,ali jeste li se možda zapitali kolika je od onda pala cijena brodova i po koji ne znam put smatram da treba naglasiti da u ulpl trenutno prevladava tankerski dio flote tako da sam BDI nije 100% orijentir za cijenu Ulpl-ovih vozarina.Vidilo se jucer iz aviona da danas nažalost idemo dolje,dividende su potrošene kupnja pada prodaja raste,kina je stala trenutno. [pray]


jeste li se možda zapitali kolika je od onda pala cijena brodova

koliko je pala ?

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



Za Novu godinu ULPL je bio 600 i nešto kuna a BDI je bio 774 boda, od tada do sada je BDI porastao preko 500%, a ULPL je porastao oko 15 posto, i sada ga svaki dan nemilice rušimo po 7-8% jer je pao BDI. Nikada u povijesti ULPL nije bila na nižoj cijeni na ovakvim vrijednostima BDI. (pogledajte povjesne podatke za BDI i za ULPL). Ovih 717 je jednako nisko kao i onih 450, obziroma na vozarine, pa i na vrijednost crobexa.

U redu kolega sve to stoji,ali jeste li se možda zapitali kolika je od onda pala cijena brodova i po koji ne znam put smatram da treba naglasiti da u ulpl trenutno prevladava tankerski dio flote tako da sam BDI nije 100% orijentir za cijenu Ulpl-ovih vozarina.Vidilo se jucer iz aviona da danas nažalost idemo dolje,dividende su potrošene kupnja pada prodaja raste,kina je stala trenutno. [pray]
[/quot
Vrlo dobro znam strukturu flote i utjecaj BDI na poslovanje firme, druga je stvar što na cijenu dionice BDI ima prevladavajući utjecaj i po kojem kriteriju je onda cijena sada i za Novu godinu ista? Konačno BDI otišao 500% gore, nafata se oporavila 100% i porasla potražnja što nije loše za tankere, indeksi na burzama širom svijeta se oporavili. Što se tiće cijene brodova i tu se naziru promjene, a to je da cijene metala rastu, što znači da će rasti uskoro i cijene brodova. Pa zašto onda sada dno dna, vjerojatno zbog Lonze ipak je on otpustio 10% vlastitog portfelja u Atlanskoj.


Za Novu godinu ULPL je bio 600 i nešto kuna a BDI je bio 774 boda, od tada do sada je BDI porastao preko 500%, a ULPL je porastao oko 15 posto, i sada ga svaki dan nemilice rušimo po 7-8% jer je pao BDI. Nikada u povijesti ULPL nije bila na nižoj cijeni na ovakvim vrijednostima BDI. (pogledajte povjesne podatke za BDI i za ULPL). Ovih 717 je jednako nisko kao i onih 450, obziroma na vozarine, pa i na vrijednost crobexa.

ULPL je vec na dva prijasnja tromjesecna izvjesca dokazao da trenutna oscilacija BDI indexa i ostalih "spot" tankerskih indexa ne utjece na prihode/dobit je ima brodove u dugorocnom time-charteru. Ako ti iznajmljivaci nisu raskinuli ugovore na BDI 600, nece ni na 3600. Vidjeli smo da ATPL ima brodove uglavnom na spotu pa ih BDI pogadja najvise.
Zanimt ce nas BDI-jevi(2Y ili 5Y) ili duzi 2010/2011 kad se budu radili novi ugovori, a sada nas ne bi trebali zanimat.
No, isto tako znamo da se cijena na ZSE ne kreira po fundamntima ili znanju vec "analiticari" i fond menageri kopiraju DowJones ili DAX jer drugo i ne znaju. Kod nas ili svi rastu ili svi padaju…….
…a kakvi su nam ekonomski fakulteti smo vidjeli u akciji "index", a ZSE ti ga dodje kao "hram" nasih ekonomista.
Pod hitno na London stock exchange da vidimo kliko stvarno ULPL vrijedi.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

New Report

Close