ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa tu su sve glavni ljudi iz uprave…morao bih i ja promijeniti ime…tko je ono treći po rangu vlasnika dionica [lol]

samo što nije...



Dnevni limiti trgovanja za 1.6.2009
Razred 1
Prosječna 845,97
Minimalna 761,37
Maksimalna 930,57
[thumbsup]

hmmm..skoro pa da si u pravu,,,,jer ti to mogu tek danas reći, kad sam vidio parametre…ono neki dan je bilo malo preuranjeno..no danas [thumbsup]
[/quote]
evo i ja ću se malo baviti prognozama…dat ću si malo pravo jer su predznaci debelo u plusu…..BDI bi danas mogao žestoko skočiti, premarket isto u plusu….. [thumbsup]

lako..lako da bi se mogli naći pred kraj u blokadi, kao što je bila ATPL….

samo što nije...

Dragi Navigare nisu to nikakve visoke razine za ovu dionicu jer mi ne kupujemo sadašnjost već kupujemo 6 mjeseci unaprijed.Previše je preplašenih još uvijek.Znam da je teško shvatiti da se i na ovim razinama isplati ući i da ima prostora za zaradu ali tko nema hrabrosti riskirati neće ni zaraditi.Žao mi je onih koji su u kešu a računaju na pad.

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Jednostavno treba biti ponosan na rezultate ULPL ostvarene u ovoj teškoj godini.Duga tradicija će se očuvati za sljedeće naraštaje,a to je ono najvažnije.Zato želim mirno more našim pomorcima, a dioničarima da dionice narastu na realnu cijenu.

kad je blokada?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


kad je blokada?

Blokada ili neblokada nije važno.Ameri poludjeli.Na premarketu u plusu.Drugi dan za redom [thumbsup]
http://money.cnn.com/data/premarket

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Ovaj što udara jedinice nikako da shvati da je za slučaj duže recesije IMHO razina ulpl oko 1300 a crobexa oko 3000 i da se tek trebamo vratiti onamo, a zatim tek možemo početi rasti zbog naznaka oporavka.Sve ispod tih razina dogodilo se zbog uračunatog rizika propasti svjetske ekonomije i potonuća u srednji vijek.

Tek da podsjetim zaboravne mladiće da je ULPL bila na 2000 kuna prije no što smo potonuli u Marijansku brazdu i dotakli (čini mi se) 470 kuna. Sad,smo dakle tek na pola puta do oporavka,pa vas pitam je li taj optimizam realan ili…ga mi sami nadopumpavamo?? [tongue]


Tek da podsjetim zaboravne mladiće da je ULPL bila na 2000 kuna prije no što smo potonuli u Marijansku brazdu i dotakli (čini mi se) 470 kuna. Sad,smo dakle tek na pola puta do oporavka,pa vas pitam je li taj optimizam realan ili…ga mi sami nadopumpavamo?? [tongue]

Draga kolegice dno je bilo na 412 kn imao sam srecu da sam slucajno kupio jako blizu te cijene,a najbolji bid je u tome trenutku bio 375(užas),a među prvih 10 ma bidu je bio lik koji je nudio 146 kn za 146 dionica ULPL(strava i užas).Pozdrav svima koji su u ULPL-u dolaze bolji dani.


Tek da podsjetim zaboravne mladiće da je ULPL bila na 2000 kuna prije no što smo potonuli u Marijansku brazdu i dotakli (čini mi se) 470 kuna. Sad,smo dakle tek na pola puta do oporavka,pa vas pitam je li taj optimizam realan ili…ga mi sami nadopumpavamo?? [tongue]

Treba uzeti u obzir da je tih dana, kad je ULPL bila na 2000, cijena nafte bila oko 120$, DOW je bio na oko 14000, itd. Tad smo bili u "napuhanom balonu" financijskih derivata koji je i doveo do ovog kraha. Gledati ponovno te brojke, ovoga puta zbog realnog rasta ekonomije, mozemo ocekivati tek za koju godinu sa rastom flote.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

Bez obzira na fundametne trenutno vlada neka prešutna konstelacija među brodarima na ZSE a to je da je ATPL osnvoica da je odnos JDPL spram ATPL 1:5 (ATPL 900 JDPL 180 ili 1000:200 itd), odnos ATPL i ULPL je 1:0,75-0,80 (npr 1000:750), ATPL i TNPL odnos 1:2. Dakle kada ATPL bude i usporila ili zaustavila rast ULPL će rasti još koji dan, ali mislim samo do 80% vrijednosti ATPL. Moja prognoza je ATPL 1800 : ULPL 1500



Dnevni limiti trgovanja za 1.6.2009
Razred 1
Prosječna 845,97
Minimalna 761,37
Maksimalna 930,57
[thumbsup]

hmmm..skoro pa da si u pravu,,,,jer ti to mogu tek danas reći, kad sam vidio parametre…ono neki dan je bilo malo preuranjeno..no danas [thumbsup]
[/quote]
evo dokazali smo da smo u pravu…a ovaj ocjenjivač može samo u politiku..očito da mu na burzi nije mjesto..jer bi mogao izgubiti lovu…a to je puno više nego samo politička odgovornost (neodgovornost)
a ti i ja smo zaslužili čistu 10 ili (100%) neko netko proba ovaj argument srušiti..hahahaha
[lol] [lol] [lol]

samo što nije...

New Report

Close