ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj izlazak pred kraj čini mi se da je preuranjen.Trend UP je jak i argumentiran [thumbsup]

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,GNK,DSX,EGLE,CPLP,NM,ONAV,TRMD,EXM,SB&d=v1

http://www.google.com/finance?catid=62524974


Ovaj izlazak pred kraj čini mi se da je preuranjen.Trend UP je jak i argumentiran [thumbsup]

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,GNK,DSX,EGLE,CPLP,NM,ONAV,TRMD,EXM,SB&d=v1

http://www.google.com/finance?catid=62524974


da u pravu si…netko je drži jer mora..debelo je u minusu…netko jer prati dobro situaciju, hoću reći pratio je dokapitalizacije i dobro se podebljao, a netko jer ide UP sve u svemu..uprava ima dobre ambicije i ima nove brodove..to sve otvara jako dobre perspektive..a još i zarađuju!
[cool]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!


Triger je vjerojatno bio potpisivanje ugovora o cijeni željeza, i masovno kreće razmjena sirovina, i ne bi rekao da će odmah za par dana stati.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601103&sid=a5tBhSRiaJHY&refer=us
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

datum current 20 day high 20 day low volume ATR 10 10 day SMA 10 status
streinght volatility
26.5.2009 743 kn 743 kn 431 kn exellent 37 kn 4.9% 574 kn HOLD
29.5.2009 807 kn 822 kn 476 kn exellent 50 kn 6.1% 665 kn HOLD

napomena: prvo dionica je postala likvidna; drugo, pogledajte razliku izmedu trenutne cijene i SMA 10 i vidjet ce te da je SMA 10 daleko josh od trenutne cijene sto je dobro.


ja kad vidim da su brodari u pozitivnom teritoriju meni je to pozitivan signal i za druge sektore……. [thumbsup]
nekako sad vec tradicionalno sam sklon jadroplovu ali mi i uljanik pada u oci zadnjih dana
mislim da za brodare opcenito stizu povoljnija vremena…necu u detalje,nisam dovrsio dokup….. [thumbsup]

Iskreno i skromno!Odličan komentar kolege [thumbsup]

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

navigare, 30.05.2009. u 21:42
onagrus; jebote, futuresi za ponediljak stoje jebeno u plusu
navigare, 30.05.2009. u 21:42

sve je u plusu..zato me jako čudi ovo izlijetanje..no nema veze..idemo dalje! [cool]

samo što nije...

@navigare
sve je u plusu..zato me jako čudi ovo izlijetanje..no nema veze..idemo dalje!
————————————————————————————————
ma ne čudi se več uliječi,prilika je bila odlična..meni žao što sam baš otišla prije nego se to dogodilo,inaće bih iskoristila priliku…možda bude sreće i u ponedjeljak,mada sumnjam u to.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Rijetko tko dočeka rast dionice 100% jer se svi zadovoljimo sa rastom od 20-40% i uhvati nas panika, pa prodamo što prije i zadovoljimo se za zaradom.
Ovo mi je prvi put da ću čekati rast ove dionice do 1500 kn i nema šanse da je prodam prije jer stvarno ne vidim razloga zašto bi je prodao na 900 kn kad očekujem rast skoro do kraja 7 mjeseca.
Treba imati na umu da cijena dionice neće biti na najvišoj razini onda kada svima bude jasno kako se ponovno odlično zarađuje, mislim da će cijena narasti daleko prije nego mi to ovdje zaključimo opravdanim na temelju nekih povijesnih podataka o vozarinama i cijeni dionice.
Zato mislim da je i dalje najpametnije čvrsto držati dionicu.
Pred nama su bolja vremena i najgore je prošlo.
Naime, smatram da će ULPL u roku od svega nekoliko dana poljubiti 1000 kn jer bi to bila fer cijena u odosu na index. Naime, smatram da postoji gap između tečaja dionice ULPL i Crobex-a te basketa ostalih likvidnih dionica koje su se u zadnjih mjesec dana poprilično više oporavile, a ULPL je IMHO nepravdano izostavljen i samo je pitanje vremena kad će burzovna publika to primjetiti. Dakle IMHO, do 1000 kuna bi bio rast nevezano za bilo kakve fundamente, projekcije sektora i ostale stvari o kojima smo pisali dpavletic i ja, već samo popunjavanje gapa.

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

Situacija je jasna.
Ako će BDI rasti, Uljanik plovidba je najbolja. Profitabilnost i općenito poslovanje ULPL se ne može pratiti u periodu jednog ili dva kvartala. čak i jedne cijele godine. Pogledajte poslovanje Uljanik plovidbe unazad 3 godine. Dinamiku povećanja prihoda. Upoznajte se sa investicijama i planovima za budućnost, proučite sektor i projekciju sektora, okruženje, konkurenciju.
Sprema se inflacija i to velika i ekipa bježi iz casha u bilo kakvu poziciju. Enormna količina casha čeka na ulaz, a brodarske dionice su podcijenjene. teško da će se ameri ozbiljno korigirati jer anticipiraju budućnost. A budućnost je puno zelembaća u sistemu [thumbsup] [thumbsup]


Situacija je jasna.
Ako će BDI rasti, Uljanik plovidba je najbolja. Profitabilnost i općenito poslovanje ULPL se ne može pratiti u periodu jednog ili dva kvartala. čak i jedne cijele godine. Pogledajte poslovanje Uljanik plovidbe unazad 3 godine. Dinamiku povećanja prihoda. Upoznajte se sa investicijama i planovima za budućnost, proučite sektor i projekciju sektora, okruženje, konkurenciju.
Sprema se inflacija i to velika i ekipa bježi iz casha u bilo kakvu poziciju. Enormna količina casha čeka na ulaz, a brodarske dionice su podcijenjene. teško da će se ameri ozbiljno korigirati jer anticipiraju budućnost. A budućnost je puno zelembaća u sistemu [thumbsup] [thumbsup]

nije samo to u pitanju..već se radi o budućnosti, što je bitnije za ulagače, jer znaju da ulažu u tvrtku koja gradi nove brodove..ima plan i ima na vidiku uspjeh..to je najbitnije za ulagače, a baviti se kako je bilo…to je bilo i gotovo..nas ulagače zanima budućnost naših uloga, a tu je ULPL očito br.1.
bez ikakve dileme..(naravno tu je i ATPL)

samo što nije...


Dnevni limiti trgovanja za 1.6.2009
Razred 1
Prosječna 845,97
Minimalna 761,37
Maksimalna 930,57
[thumbsup]

hmmm..skoro pa da si u pravu,,,,jer ti to mogu tek danas reći, kad sam vidio parametre…ono neki dan je bilo malo preuranjeno..no danas [thumbsup]

samo što nije...



daj Pofuk makni onaj nalog od 300 kom..da preskočimo 800…..
evo nisam uspio ni izreći..već se miče..neko grize
Zadnja izmjena: navigare (28.05.2009. 15:03)

Meni se cini da je tu gdje jesmo sasvim fino i ugodno te da bi uz povoljan BDI vjetar mogli ovaj tjedan lagano otploviti prema luci na kursu 900-1000.
[/quote]
Odlično si to reko stari!Tapšam te po ramenu [thumbsup] [thumbsup]

New Report

Close