ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.10.2024. u 14:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,28
6.449
422
15,20
15,80
-1,86%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pusti da se stvari same po sebi riješe, ljudi koji ne vjeruju u dionicu iskrcavaju, koji vjeruju u nju kupuju i kad dionica ode iz ruke u ruku i kad se pozicije zauzmu idemo mi prema 1000 i preko toga… Samo je pitanje vremena al doci ce i njeno vrijeme uskoro

Ovo je sada prava bagatela i u fondovima to jako dobro znaju i zato se kupuje. No, moram priznati da bi i ja želio da to polaganije raste i da imamo pokoju klorekcijicu da mogu bezbrižno jače uletit unutra.


Ovo je sada prava bagatela i u fondovima to jako dobro znaju i zato se kupuje. No, moram priznati da bi i ja želio da to polaganije raste i da imamo pokoju klorekcijicu da mogu bezbrižno jače uletit unutra.

nije to samo danas, gledam ja već neko vrijeme, zato sam i gricno malo jučer i danas. Čisti se sa aska po pedeset, sto, dvjesto bez jebemti, već danima. Ko kad kit otvori usta i jede planktone, a oni dolaze ko da ne kuže što se događa

Zašto ste svi toliki optimisti?? Pa prije ove krize je ULPL bila iznad 2000 kuna,a sad nije došla ni do 1000, a vi joj već sad pjevate ode?? ne bi li trebalo pričekati? Ipak je svijet još uvijek u krizi,zar ne?? [shocked]

strah je vrag….

samo što nije...


Zašto ste svi toliki optimisti?? Pa prije ove krize je ULPL bila iznad 2000 kuna,a sad nije došla ni do 1000, a vi joj već sad pjevate ode?? ne bi li trebalo pričekati? Ipak je svijet još uvijek u krizi,zar ne?? [shocked]

krajem dana će vjerojatno i biti više sreće jer će BDI rasti, nadam se barem kao jučer. Ne shvaćam ekipu koja sad prodaje, zar je tako teško pričekati 14 i 30


strah je vrag….

To što je Europa u minusu nema nikakve veze, vidjeli smo jučer dok su Ameri otvorili rastom da BDI ima veliki utjecaj. U svakom slučaju veća vjerojatnost da će BDI još rasti nego da neće, a sa njime i ULPL, potpomognuta vjetrom u leđa od euroobveznica koje guraju cijelu našu burzu.



strah je vrag….

To što je Europa u minusu nema nikakve veze, vidjeli smo jučer dok su Ameri otvorili rastom da BDI ima veliki utjecaj. U svakom slučaju veća vjerojatnost da će BDI još rasti nego da neće, a sa njime i ULPL, potpomognuta vjetrom u leđa od euroobveznica koje guraju cijelu našu burzu.
[/quote]
Nema se šta kapitalizirati još, barem ja tako mislim, jučer je bilo skoro 6 mil. kn prometa, a dobar dio toga je išo po cijeni oko 760. Znači ko je kupovao po 670 i htio kapitalizirati na 760 to je već mogo napraviti jučer. Tako da, ako će se od ovog što kapitalizirati, ja mislim da neće biti prije 900 [thumbsup]

Jedva čekam one izvještaje od shipbrokera u kojima se vide cijene po kojima su brodovi preprodavani zadnji tjedan, nadam se značajnom rastu, što podrazumijeva i značajan rast imovine Uljanik plovidbe, pa će rasti i NAV.

Koliko god čudno zvučalo, meni bi trenutno više odgovaralo da se dulje vrijeme zadrži cijena na ovim razinama jer bi tada mogao više dokupiti prije nego dosegnem zacrtani cilj. Ne kažem da mi je ulaganje bezgrešno, cijeli se financijski svijet može teoretski urušiti i da ne vidimo dobiti na nijednoj dionici idućih 10 godina, ali ja ne računam na to.

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

Baltic Exchange Dry Index 3298 UP 134
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5602 UP 294
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2764 UP 152
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1832 UP 7
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 865 DOWN 3

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

opppsss..opet se vraćamo..UP!

samo što nije...

Nije bitno pitanje tko je toliko kupio, ni tko je toliko prodao, nego pitanje zbog čega se to događa baš u ovom trenutku i zbog čega u tolikom obimu. Čak i ona najjednostavnija logika nam nalaže da su oba ulagača ne samo bogati već i dobro proračunati, pa zapravo nije za očekivati da će na kraju kroz te i slijedeće transakcije izgubiti ni jedan ni drugi. A za to vrijeme, narod će gledat u čudu, i dok će se neki diviti, neki će biti cinični. Nekad se stvari jasno vide na tržištu. Meni prodaja ne pada na pamet, pogotovo ne sada. Ja ću i dalje čekati ono što sam na početku zacrtao.

New Report

Close