ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.10.2024. u 12:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,28
6.354
416
15,20
15,80
-6,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

milsim da su se naši mirovinci skužili da će država obveznice prodati vani i da neće oni morat ponovo kupovat pa su krenuli u shopping dok je još rasprodaja u tijeku. A ako netko ima love to su oni

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka


Hajde još malo gore, čekam već skoro dva mjeseca

ne samo što pana popunjava gap nego i kejpovi nastavljaju s rastom. zamašnjak je prejak, BDI grabi prema 4K

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice



Hajde još malo gore, čekam već skoro dva mjeseca

ne samo što pana popunjava gap nego i kejpovi nastavljaju s rastom. zamašnjak je prejak, BDI grabi prema 4K
[/quote]
rast će supply, al rast će i demand… ja ne vjerujem u ATH BDI u -ja, barem u narednih nekoliko godina. ali na nekim pristojnim razinama oko 4K bi se mogli stabilizirati što je sasvim dovoljno da ULPL zarađuje pristojno…servisira obveze i privede ciklu rebuilda flote kraju. pa ljudi pogledajte im flotu, a bit će još bolja, jača i veća!




Hajde još malo gore, čekam već skoro dva mjeseca

ne samo što pana popunjava gap nego i kejpovi nastavljaju s rastom. zamašnjak je prejak, BDI grabi prema 4K
[/quote]
rast će supply, al rast će i demand… ja ne vjerujem u ATH BDI u -ja, barem u narednih nekoliko godina. ali na nekim pristojnim razinama oko 4K bi se mogli stabilizirati što je sasvim dovoljno da ULPL zarađuje pristojno…servisira obveze i privede ciklu rebuilda flote kraju. pa ljudi pogledajte im flotu, a bit će još bolja, jača i veća!
[/quote]
Ne mislim da smo se previše zaletili. Zaboravili ste kako je sve padalo ko kamen. Zašto se ne bi vratili barem manji dio na taj način? Dok FED štampa dolare, a kinezi mjenjaju dolare za sirovine bit će dobro, no kad CK KP Kine kaže dosta sa gomilanjem zaliha, a stigne masa novogradnji u 2H 2009 idemo tamo gdje smo bili. Crobex je i dalje previše kažnjen u odnosu na sve svjetske indexe i to je jedina istina.

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

pa kriza će proći i to je pitanje srednjeg roka, ali ovdje problem i nije to a pogotovo ne gubitak u zadnjim kvartalima nego orderbook i što će biti s njim i hoće li sljedećih godina plafon za BDI biti 3-4000 ili ipak može opet prema nekadašnjim highevima. da nema te neizvjesnosti s orderbookom, da, onda bi ULPL sad bila bez sumnje oko 1400, a 3000 ne bi bilo nimalo fantastična perspektiva, ali ovako tek treba vidjeti koliki će biti povrat sljedećih godina.


pa kriza će proći i to je pitanje srednjeg roka, ali ovdje problem i nije to a pogotovo ne gubitak u zadnjim kvartalima nego orderbook i što će biti s njim i hoće li sljedećih godina plafon za BDI biti 3-4000 ili ipak može opet prema nekadašnjim highevima. da nema te neizvjesnosti s orderbookom, da, onda bi ULPL sad bila bez sumnje oko 1400, a 3000 ne bi bilo nimalo fantastična perspektiva, ali ovako tek treba vidjeti koliki će biti povrat sljedećih godina.

Većina anketiranih na Hellenic shipping news predviđa krajem ljeta BDI 3000-4000. Savjetujem onima koji se boje za ovu dionicu,a po njihovom mišljenju je cijena dobra za izlazak neka izađu i uzmu nešto što je za njih puno bolje,i da prestanu nas koji u nju vjerujemo,uvjeravat u nešto što ne će uspjeti.

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

Nije da baš razumijem ekipu koja sad prodaje ULPL, al dobro. Ja i onako nisam relevantan, jer ja generalno ne razumijem baš prodaju na ovim razinama tak da.

Ovdje upišite svoj komentar…

Prle, 27.05.2009. u 18:35


pa kriza će proći i to je pitanje srednjeg roka, ali ovdje problem i nije to a pogotovo ne gubitak u zadnjim kvartalima nego orderbook i što će biti s njim i hoće li sljedećih godina plafon za BDI biti 3-4000 ili ipak može opet prema nekadašnjim highevima. da nema te neizvjesnosti s orderbookom, da, onda bi ULPL sad bila bez sumnje oko 1400, a 3000 ne bi bilo nimalo fantastična perspektiva, ali ovako tek treba vidjeti koliki će biti povrat sljedećih godina.

Kolega primjećujem da trenutno u ULPL-u prevladava tankerski dio flote,a uskoro dolazi još jedan kemikalac pa stoga zaključujem da nam je bitniji BCTI nego BDI,tim više što su predviđanja o skorom rastu nafte na razine iznad 100$ prevladavajuća.BDI je orijentir,a nipošto sveto pismo kolega.


Kolega primjećujem da trenutno u ULPL-u prevladava tankerski dio flote,a uskoro dolazi još jedan kemikalac pa stoga zaključujem da nam je bitniji BCTI nego BDI,tim više što su predviđanja o skorom rastu nafte na razine iznad 100$ prevladavajuća.BDI je orijentir,a nipošto sveto pismo kolega.

ULPL će i drugi kvartal imati dobar, vjerojatno nekakav manji dobitak, ali uz ovakav trend rasta ( i ukoliko se on održi kroz cijelu godinu ) ULPL sve to može debelo nadoknaditi i na kraju fino i zaraditi, jer ima najpotentniji zamašnjak.

dali će se to dogoditi? to nitko ne može reći, ali ako tako bude, ULPL je way to go i ako brodarine ostanu na otprilike ovim razinama imati će fenomenalnu godinu obzirom na gospodarski moment.

ULPL je kao turbo dizelaš, jebe ju turbo rupa, ali kad je pređe onda razvaljuje…..zasad je još uvijek na 1000 okretaja….ili bolje rečeno 800……

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

Mislim da sve govori interes ulagača gospodine Prle, to je najbolji pokazatelj. A on trenutno puno govori, zar ne kolega !

Definitivno jedna od čudnijih dionica koje pratim.

Kupnja je strašljiva,ali je ima,sve po 20ak komada,kad se malo nabere,netko je skine sa 100tinjak,pa sve isponova. Jednostavno,nije mi jasno,ako je kupnja prava,zašto ne stane,pa prodavač je spreman prodati jeftinije. Prodaja mi nije jasna,zaštop lupa po kupnji,kad se kupnja jedva nekako muči da podigne cijenu ?

Ili je to jedan te isti,koji malom kupnjom,a jakom prodajom pokušava održati ,ili podići cijenu izlaza ?

Pa,kad ga je krenulo,pokupio i onaj na 760..te ga većinu i iskrcao nakon toga po 78x ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Pusti da se stvari same po sebi riješe, ljudi koji ne vjeruju u dionicu iskrcavaju, koji vjeruju u nju kupuju i kad dionica ode iz ruke u ruku i kad se pozicije zauzmu idemo mi prema 1000 i preko toga… Samo je pitanje vremena al doci ce i njeno vrijeme uskoro

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

New Report

Close