ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 22:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,26
4.971
288
16,90
17,50
4,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Stvarno ovaj lopina blebeće bezveze Nek pogleda dobit Uljanik plovidbe za pr.godinu koja je bila manja neg ove godine Treba čekat izvješće za grupu Uljanik plovidbe Mislim da je između 80 i 90 milja
[/quote]

I ja mislim da se brojke iz Odluke Direktora Plovidbe ne odnose na konsolidiranu bilancu i da tu nisu obuhvaćena društva kćeri. Slažem se da će u konsolidiranoj bilanci dobit biti veća.

Na temelju članka 45. i 46. stavak 2. Statuta ULJANIK PLOVIDBA d.d., Direktor Društva donio je dana 02. veljače 2009. godine slijedeću

Utvrđuje se da račun dobiti i gubitka ULJANIK PLOVIDBE d.d. u 2008. godini
iskazuje dobit u iznosu od 32.231.471 kuna.

AOP 023 62.199 Dobit iz poslovanja 30.09.2009.

Isparilo 30 mil /gubitak/u IV kvartalu.
Što nas čeka u IQ 2009.
Sve su to mućke fantomskog menađmenta ULPL.Nikada sa njima nisi na čistu i ne znaš kakva će biti
bilanca.Ali ovo je potpuno logično,jer je dobit u prva tri kvartala bila nelogično prevelika s obzirom
na veličinu prometa.Sve što se zavida mora se i odvidati.
E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.



E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.

Brojke ostalih brodara nismo jos vidjeli.
Ako je ovo muljaza onda super. Ako nije, onda nek se ostali tresu, jer ako podjemo od pretpostavke da su gubitak ostvarili bulkovi.
Bit ce da je doslo do toga da ATPL isplacuje dividendu iz prodaje brodova, ako su bulkovi ULPL popili 30 000 000 kuna u jednom kvartalu.

Ima i TNPL 6 bulkova, istina, najmanje od svih u omjeru.

A ATPL i JDPL uglavnom sve bulkove, nesto heavy lift i kontejnerasi…..to bi mogao bit horror od bilance za 4q, ponavljam, ako su ove ULPL brojke realne.
Mislim i da je ovo ULPL izvjesce imalo utjecaja na potonuce ATPL i JDPL danas od skoro 10%.

Al onda se sa pravom mozemo bojati za 2009.
[/quote]


E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.

Brojke ostalih brodara nismo jos vidjeli.
Ako je ovo muljaza onda super. Ako nije, onda nek se ostali tresu, jer ako podjemo od pretpostavke da su gubitak ostvarili bulkovi.
Bit ce da je doslo do toga da ATPL isplacuje dividendu iz prodaje brodova, ako su bulkovi ULPL popili 30 000 000 kuna u jednom kvartalu.

Ima i TNPL 6 bulkova, istina, najmanje od svih u omjeru.

A ATPL i JDPL uglavnom sve bulkove, nesto heavy lift i kontejnerasi…..to bi mogao bit horror od bilance za 4q, ponavljam, ako su ove ULPL brojke realne.
Mislim i da je ovo ULPL izvjesce imalo utjecaja na potonuce ATPL i JDPL danas od skoro 10%.

Al onda se sa pravom mozemo bojati za 2009.
[/quote]



Na temelju članka 45. i 46. stavak 2. Statuta ULJANIK PLOVIDBA d.d., Direktor Društva donio je dana 02. veljače 2009. godine slijedeću

Utvrđuje se da račun dobiti i gubitka ULJANIK PLOVIDBE d.d. u 2008. godini
iskazuje dobit u iznosu od 32.231.471 kuna.

AOP 023 62.199 Dobit iz poslovanja 30.09.2009.

Isparilo 30 mil /gubitak/u IV kvartalu.
Što nas čeka u IQ 2009.
Sve su to mućke fantomskog menađmenta ULPL.Nikada sa njima nisi na čistu i ne znaš kakva će biti
bilanca.Ali ovo je potpuno logično,jer je dobit u prva tri kvartala bila nelogično prevelika s obzirom
na veličinu prometa.Sve što se zavida mora se i odvidati.
E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.

Iz ovoga se ništa nemože viditi.Treba pričekat izvještaj i vidit prihod od vozarina.Osobno očekujem oko 200 mil. kuna,obzirom da Pavletić tvrdi da imaju ugovore do 2010 god,a ne vjerujem da su ugovori pukli u 2008.Možda će doći do korekcije ugovora u 2009 god.

Cinjenica je da Uljanik Plovidba d.d u uzem smislu predstavlja agenciju za zaposljavanje pomoraca i prodaju avionskih karata.
U sirem smislu je tu i United Shipping One iz Liberije koji pak u podvlasnistvu ima United Shipping Two, Theree, itd, sve iz Liberije , sto pravno predstavljaju brodove kao samostalne tvrtke, ali ne i brodove fizicki koji plove pod Hrvatskom zastavom i registrirani su u Puli (vjerovatno su u podnajmu za Liberijsku tvrtku kcer). E, sad, tek konsolidirano izvjesce Shipping One ulazi u konsolidirano izvjesce ULPL, i mozete si samo zamisliti stupanj slobode u izvjescivanju.
Moguce da se ova prikazana dobit odnosi samo na dobit "hrvatskog" dijela" firme, agencija + podnajam za Liberijski dio.
To je moje vidjenje….ne mora biti tocno tako, ali je blizu.

Magle kolk’os, a sve legalno. To volim.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

dajte kolege tko šiša izvješće i dobit ili gubitak…oni nama daju 20 kuna po dionici, obogatit ćemo se [lol]
neznam šta se čudite ovome…zna se odavno da oni uvijek nešto muljaju…. [thumbsup]

DOKUP!

koji je zadnji dan za kupovinu da se pobere tih 20kn?

Ha kolege,na pitanje g.lopine gdje je nestalo cca.30 milja kuna ja bih nekom jednostavnom grubom racunicom izracunao na kupnju otprilike 27.000 vlastitih dionica.U svemu tome jedino me zalosti zasto za toliko veliko trosenje love na trezorske dionice ipak nisu trazili i misljenje dionicara.


koji je zadnji dan za kupovinu da se pobere tih 20kn?

Izgleda da je 5.02.2009 četvrtak zadnji dan za kupiti i dobiti dividendu.
Naime 10.02.2009 kada NO odlučuje treba već biti na listi u SDA, namira je T+3…
5. kupis
6. +1
7. i 8. burza ne radi
9. +2
10. +3 ovdje si već na popisu u SDA

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

tak sam si i mislio.
tnx


Evo dobre vijesti…20 kunića akontacije po dionici… [proud]

20/500= 4%

Važno je da je ULPL likvidna i solventna.

2Gagarin
[sealed]
Očekujem da će gotovina na računima većinskih vlasnika povećati likvidnost ULPL na burzi.

Scrapman

nije nešto……ali bolje išta nego ništa, ali tu negdje kao što daju kamate neke od banaka…….

samo što nije...

2navigare
[sealed]
U trenutku ovakve cijene na burzi predujam je vrlo zadovoljavajući.

Scrapman

New Report

Close