ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na temelju članka 45. i 46. stavak 2. Statuta ULJANIK PLOVIDBA d.d., Direktor Društva donio je dana 02. veljače 2009. godine slijedeću

O D L U K U

1. Utvrđuju se Privremeni rezultati poslovanja ULJANIK PLOVIDBE d.d. za 2008.
godinu.

2. Utvrđuje se da račun dobiti i gubitka ULJANIK PLOVIDBE d.d. u 2008. godini
iskazuje dobit u iznosu od 32.231.471 kuna.

3. Sukladno privremenim rezultatima poslovanja isplatit će se dioničarima Društva
predujam dividende u iznosu od 20,00 kn (dvadeset kuna) po svakoj dionici
ULJANIK PLOVIDBE d.d.

4. Direktor Društva predlaže Nadzornom odboru ULJANIK PLOVIDBE d.d. da
sukladno članku 221. stavak 3. Zakona o trgovačkim društvima donese posebnu
odluku o davanju suglasnosti na točku 3. ove Odluke.

5. Predujam dividende će se isplatiti dioničarima Društva, prema stanju na
vlasničkim računima kod Središnje depozitarne agencije na dan donošenja
odluke Nadzornog odbora iz točke 4. ove Odluke, i to u roku od 30 dana od
donošenja odluke.

ULJANIK PLOVIDBA d.d.

____________________
Dragutin Pavletić, direktor

http://www.zse.hr objavljeno 02.02.2009.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Evo dobre vijesti…20 kunića akontacije po dionici… [proud]


Na temelju članka 45. i 46. stavak 2. Statuta ULJANIK PLOVIDBA d.d., Direktor Društva donio je dana 02. veljače 2009. godine slijedeću

Utvrđuje se da račun dobiti i gubitka ULJANIK PLOVIDBE d.d. u 2008. godini
iskazuje dobit u iznosu od 32.231.471 kuna.

AOP 023 62.199 Dobit iz poslovanja 30.09.2009.

Isparilo 30 mil /gubitak/u IV kvartalu.
Što nas čeka u IQ 2009.
Sve su to mućke fantomskog menađmenta ULPL.Nikada sa njima nisi na čistu i ne znaš kakva će biti
bilanca.Ali ovo je potpuno logično,jer je dobit u prva tri kvartala bila nelogično prevelika s obzirom
na veličinu prometa.Sve što se zavida mora se i odvidati.
E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.


Evo dobre vijesti…20 kunića akontacije po dionici… [proud]

hajde …barem da se napijem…. [undecid]

samo što nije...

E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.

Brojke ostalih brodara nismo jos vidjeli.
Ako je ovo muljaza onda super. Ako nije, onda nek se ostali tresu, jer ako podjemo od pretpostavke da su gubitak ostvarili bulkovi.
Bit ce da je doslo do toga da ATPL isplacuje dividendu iz prodaje brodova, ako su bulkovi ULPL popili 30 000 000 kuna u jednom kvartalu.

Ima i TNPL 6 bulkova, istina, najmanje od svih u omjeru.

A ATPL i JDPL uglavnom sve bulkove, nesto heavy lift i kontejnerasi…..to bi mogao bit horror od bilance za 4q, ponavljam, ako su ove ULPL brojke realne.
Mislim i da je ovo ULPL izvjesce imalo utjecaja na potonuce ATPL i JDPL danas od skoro 10%.

Al onda se sa pravom mozemo bojati za 2009.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

Sačekajte izvješće pa onda komentirajte. Vjerojatno je dobit smanjena zbog vrijednosnog usklađenja cijene brodova čije su cijene jako pale kao što svi znamo. Logično je da izvrše revalorizaciju u momentu kada su u dobiti jer bi iduće godine nakon revalorizacije rezultat bio porazan. Ovako je moguće da se cijene brodova oporave i revalorizacijom poprave rezultate za 2009. godinu.


E 32.231/580.000=55,57 Vlastiti vlastite dionice 5,4%
E negdje oko 58
P/E 475/58 nešto preko 8
Ostali naši brodari relativno dva do tri puta bolji po ostvarenoj dobiti.

Brojke ostalih brodara nismo jos vidjeli.
Ako je ovo muljaza onda super. Ako nije, onda nek se ostali tresu, jer ako podjemo od pretpostavke da su gubitak ostvarili bulkovi.
Bit ce da je doslo do toga da ATPL isplacuje dividendu iz prodaje brodova, ako su bulkovi ULPL popili 30 000 000 kuna u jednom kvartalu.

Ima i TNPL 6 bulkova, istina, najmanje od svih u omjeru.

A ATPL i JDPL uglavnom sve bulkove, nesto heavy lift i kontejnerasi…..to bi mogao bit horror od bilance za 4q, ponavljam, ako su ove ULPL brojke realne.
Mislim i da je ovo ULPL izvjesce imalo utjecaja na potonuce ATPL i JDPL danas od skoro 10%.

Al onda se sa pravom mozemo bojati za 2009.
[/quote]

khm…khm… rezultati za ATPL su poznati i kreću se oko 150 milja dolara netto dobiti plus minus 10 milijuna. Jadva čekam JDPL. Njemu gledam EBITDA jer muljaju sa amortizacijom zbog nerealno visoko valorizirane imovine u ovom trenutku. Kolega, pustite vi horror, nešto vam ovdje ne štima, ali ne bih se zaletavao ko Lopina. Pričekajmo izvječćeod ULPL, pa ćemo biti pametniji.

I'LL BE BACK


Sačekajte izvješće pa onda komentirajte. Vjerojatno je dobit smanjena zbog vrijednosnog usklađenja cijene brodova čije su cijene jako pale kao što svi znamo. Logično je da izvrše revalorizaciju u momentu kada su u dobiti jer bi iduće godine nakon revalorizacije rezultat bio porazan. Ovako je moguće da se cijene brodova oporave i revalorizacijom poprave rezultate za 2009. godinu.

znači po vama se revalorizacija dugotrajne materijalne imovine radi svake godine i to kako se kome sprdne…neka, ajde dobro je i to znati..a što je sa zgradom uprave, hoće li i nju revalorizirati do godine kad se cijene nekretnina malo stabiliziraju?
inače revalorizacija materijalne imovine vam se ne radi kroz RDG nego direktno kroz kapital pa nema nikakvog utjecaja na RDG niti na CF sve do trenutka prodaje imovine..

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ako pogledate organizacijsku i vlasničku strukturu Uljanik Plovidbe, vrlo lako se može zaključiti da se veličina dobiti može biti varijabla. Očito da nije trenutak da se sada prikaže preveliki iznos nego je bolje dio sačuvati za 2009, godinu, kada će uvjeti poslovanja biti mnogo lošiji. Znam da će mi neki računovođe sada reći da to nije moguće, ali to je činjenica i nije u suprotnosti sa zakonom. Puno je lakše, kratkoročno, rezultat prikazati lošije nego što je stvarno, nego obrnuto.
Ja sam zadovoljan iz dva razloga:
1. Isplatiti će predujam dividende,
2. Ipak imaju dovoljno likvidnosti za tekuće obaveze i za dividendu (samo za dividendu će trebati imati na žr. cca 11 500 000 kn). Ne smijemo zaboraviti ni porinuće broda u 3. Maju, koje će biti sredinom ovog mjeseca (iako se ta rata plaća iz kredita).
[wink]


Ako pogledate organizacijsku i vlasničku strukturu Uljanik Plovidbe, vrlo lako se može zaključiti da se veličina dobiti može biti varijabla. Očito da nije trenutak da se sada prikaže preveliki iznos nego je bolje dio sačuvati za 2009, godinu, kada će uvjeti poslovanja biti mnogo lošiji. Znam da će mi neki računovođe sada reći da to nije moguće, ali to je činjenica i nije u suprotnosti sa zakonom. Puno je lakše, kratkoročno, rezultat prikazati lošije nego što je stvarno, nego obrnuto.
Ja sam zadovoljan iz dva razloga:
1. Isplatiti će predujam dividende,
2. Ipak imaju dovoljno likvidnosti za tekuće obaveze i za dividendu (samo za dividendu će trebati imati na žr. cca 11 500 000 kn). Ne smijemo zaboraviti ni porinuće broda u 3. Maju, koje će biti sredinom ovog mjeseca (iako se ta rata plaća iz kredita).
[wink]

Ovaj veliki gubitak u zadnjem kvartalu nije posljedica skrivanja dobiti nego zbog prikazane nerealno
visoke dobiti u prva tri kvartala.Šest brodova koji se nalaze u dugoročnim TCT,kako je navedeno u
ranijim informacijama menađmenta nisu mogle ostvariti ovako visok gubitak.Međutim,prezadužena
firma kao što je ULPL s obzirom na veličinu flote,ako je zadužena u US$ može imati ubitačno visoke
neg.tečajne razlike.A i na kupnju vlastitih dionica je potrošeno puno novaca ,a dionica je i pored
toga padala.
Upozoravao sam vlasnike ove dionice da će se pojaviti veliki problemi za ovu dionicu kada dođe na
čistinu,tj kada prestanu efekti dokapitaklizacija i ostanu samo negativni efekti razvodnjavanja
kapitala,kada nestanu efekti od prodaje brodova,a dodatna opasnost se pojavljuje ako trezor
prestane kupovati.Srećom,ponovno se uključio.
Nemam ništa protiv ULPL,ali protiv bezočnog drukanja da .Žao mi je neiskusnih koji su zaboravili
na dokapitalizacije i kupovali samo na temelju TA.
Veliki broj ulagača ulaže samo na temelju pada ili rasta u zadnjem razdoblju i zanemaruje dubinsku
analizu dionice.
Ponavljam:ULPL je i nadalje naš najskuplji brodar.


Na temelju članka 45. i 46. stavak 2. Statuta ULJANIK PLOVIDBA d.d., Direktor Društva donio je dana 02. veljače 2009. godine slijedeću

O D L U K U

1. Utvrđuju se Privremeni rezultati poslovanja ULJANIK PLOVIDBE d.d. za 2008.
godinu.

2. Utvrđuje se da račun dobiti i gubitka ULJANIK PLOVIDBE d.d. u 2008. godini
iskazuje dobit u iznosu od 32.231.471 kuna.

3. Sukladno privremenim rezultatima poslovanja isplatit će se dioničarima Društva
predujam dividende u iznosu od 20,00 kn (dvadeset kuna) po svakoj dionici
ULJANIK PLOVIDBE d.d.

4. Direktor Društva predlaže Nadzornom odboru ULJANIK PLOVIDBE d.d. da
sukladno članku 221. stavak 3. Zakona o trgovačkim društvima donese posebnu
odluku o davanju suglasnosti na točku 3. ove Odluke.

5. Predujam dividende će se isplatiti dioničarima Društva, prema stanju na
vlasničkim računima kod Središnje depozitarne agencije na dan donošenja
odluke Nadzornog odbora iz točke 4. ove Odluke, i to u roku od 30 dana od
donošenja odluke.

ULJANIK PLOVIDBA d.d.

____________________
Dragutin Pavletić, direktor

http://www.zse.hr objavljeno 02.02.2009.


Stvarno ovaj lopina blebeće bezveze Nek pogleda dobit Uljanik plovidbe za pr.godinu koja je bila manja neg ove godine Treba čekat izvješće za grupu Uljanik plovidbe Mislim da je između 80 i 90 milja


ovako visok gubitak… prezadužena firma … Upozoravao sam… veliki problemi… negativni efekti razvodnjavanja kapitala… dodatna opasnost… Žao mi je neiskusnih… Ponavljam ….

felicitations pour ta reussite lopina !

u ovom zadnjem obracanju, na vise nego zavidnoj razini, koristite apsolutno sve metode opisane ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Demagogija

i zato od mene ovog puta imate punih 100 punata [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

New Report

Close