ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da…, prije nekoliko dana sve preostale dionice ATPL-a zamijenio sam za ULPL. Oduvijek mi se ULPL činio najozbiljnijim brodarom – … Činilo se dobar moment. I naravno jefino prodao ATPL, izgubio dividendu a skupo platio ULPL. Pa jel moguće da su mi odluke uvijek toliko pogrešne, da li ATPL stvarno vrijedi i 50% više po dionici??

biom75

[sealed]

Scrapman


Pa jel moguće da su mi odluke uvijek toliko pogrešne, da li ATPL stvarno vrijedi i 50% više po dionici??

odluke vam se cine pogresnim jer, kako pjesnik rece, zivite u zemlji seljaka na brdovitom balkanu [huh]
u svakom slucaju i vrijedi i ne vrijedi, zavisi sto vas vise uzbudjuje, odnosno kakav stil investiranja njegujete [tongue]
nevjerojatno kako sam pametan [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

here we go again [lol]
vrijeme cijena kolicina
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 1
13:14:43 522,51 14

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Da…, prije nekoliko dana sve preostale dionice ATPL-a zamijenio sam za ULPL. Oduvijek mi se ULPL činio najozbiljnijim brodarom – … Činilo se dobar moment. I naravno jefino prodao ATPL, izgubio dividendu a skupo platio ULPL. Pa jel moguće da su mi odluke uvijek toliko pogrešne, da li ATPL stvarno vrijedi i 50% više po dionici??

Hm, izgleda da sam imao krivu procjenu – bit će to i 100%. A prije samo mjesec dana bile su na istoj razini… Jel bilo kakvih gusara, brodoloma ili sl. da nisam ni primjetio??

biom75


Jel bilo kakvih gusara

navodno nije…ali jos uvijek stigne… in West African waters [lol]
EBONY POINT TEMA ( Ghana ) 12/01 – 18/01
FR8 ADRIA LAGOS ( Nigeria ) 30/01
PULA PORT HARCOURT ( Nigeria ) 10/01 – 15/01

btw-
Demand in to West Africa strengthened as the week progressed with Owners looking to enforce `like’
for ‘like’ earnings between the cross-Continent and the long haul markets, the increased earnings
making it very difficult to find Owners to commit to the long haul and subsequent reduced daily
returns.
Older unapproved tonnage commanded WS 105-115 basis 33k tonnes, although this profile
of tonnage is in short supply.
Approved tonnage looked to secure WS 140 (basis 33-37kt). The outlook for the Continent remains
bullish in the short term.
http://www.eagibson.co.uk/MarketReports/documents/TMR20090123.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

28 January 2009

Baltic Dry Index (BDI) +10 1014
Rates [cool]

samo što nije...



Pa jel moguće da su mi odluke uvijek toliko pogrešne, da li ATPL stvarno vrijedi i 50% više po dionici??

odluke vam se cine pogresnim jer, kako pjesnik rece, zivite u zemlji seljaka na brdovitom balkanu [huh]
u svakom slucaju i vrijedi i ne vrijedi, zavisi sto vas vise uzbudjuje, odnosno kakav stil investiranja njegujete [tongue]
nevjerojatno kako sam pametan [lol]
[/quote]
dobar odgovor…..bitan je stil investiranja [shocked]

samo što nije...


bitan je stil investiranja [shocked]

skrivena ljepotica na 533 + onaj sto je umro na 560… pa to je strasno [lol] [tongue] [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Za :
580 000 dionica * 522 Kn= cca 303 000 000 Kn (ŠTO je 42 000 000 Eura) -a to je danas tržišna vrijednost ULPL na Rvackoj tržnici .

Mogu se kupiti 6 brodova odnosno za 50% + 1 dionicu može se postaviti predsjednik uprave i voditi politika kompanije …..iz toga slijedi da svatko kome trebaju brodovi (6 komada) može za tričavih 21 000 000 milijun Eura kupiti brodove prosječne starosti 3 godine….ako to nije biznis onda stvarno nije ništa ….

Po ovoj matematici biti će još jako puno interesenata koji će pokušati ući u ULPL ….samo ne još ne još.


Za :
580 000 dionica * 522 Kn= cca 303 000 000 Kn (ŠTO je 42 000 000 Eura) -a to je danas tržišna vrijednost ULPL na Rvackoj tržnici .

Mogu se kupiti 6 brodova odnosno za 50% + 1 dionicu može se postaviti predsjednik uprave i voditi politika kompanije …..iz toga slijedi da svatko kome trebaju brodovi (6 komada) može za tričavih 21 000 000 milijun Eura kupiti brodove prosječne starosti 3 godine….ako to nije biznis onda stvarno nije ništa ….

Po ovoj matematici biti će još jako puno interesenata koji će pokušati ući u ULPL ….samo ne još ne još.

ma bit će…nakon što objave dokapitalizaciju….. [lol]
ma kakva dokapitalizacija kad je skoro pa i imamo slobodno na burzi svaki dan…. [lol]
p.s. sprdam samog sebe jer sam najvaljivao dokap krajem 2008. godine….(bio bi sigurno), ali je propao zbog ove "lijepe" situacije u svijetu i kod nas….

DOKUP!



Za :
580 000 dionica * 522 Kn= cca 303 000 000 Kn (ŠTO je 42 000 000 Eura) -a to je danas tržišna vrijednost ULPL na Rvackoj tržnici .

Mogu se kupiti 6 brodova odnosno za 50% + 1 dionicu može se postaviti predsjednik uprave i voditi politika kompanije …..iz toga slijedi da svatko kome trebaju brodovi (6 komada) može za tričavih 21 000 000 milijun Eura kupiti brodove prosječne starosti 3 godine….ako to nije biznis onda stvarno nije ništa ….

Po ovoj matematici biti će još jako puno interesenata koji će pokušati ući u ULPL ….samo ne još ne još.

ma bit će…nakon što objave dokapitalizaciju….. [lol]
ma kakva dokapitalizacija kad je skoro pa i imamo slobodno na burzi svaki dan…. [lol]
p.s. sprdam samog sebe jer sam najvaljivao dokap krajem 2008. godine….(bio bi sigurno), ali je propao zbog ove "lijepe" situacije u svijetu i kod nas….
[/quote]
teška vremena prijatelju moj….đavo ih odnio!

samo što nije...

New Report

Close