ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za Prleta jedna prepisivacina iz danasnjeg Novog lista [tongue]

str.2:
Danko Koncar je hrvatski biznismen…bla bla bla…sa svojom firmom usao je u suvlasnistvo Uljanik plovidbe i karlovackog Adriadizela…

str.3:
…pri cemu ce se kobilica za prvi iz serije poloziti u kolovozu ove godine. Prva tri tankera isporucit ce se domacim brodarima u 2010. godini, a zadnji iz ove serije u 2011. godini. Kako nesluzbeno doznajemo, cijena ovih tankera ugovorena je s pola iznosa u eurima, pola u dolarima, bas kao sto je to vec bilo utvrdjeno s ugovorima koje je 3.maj potpisao s Tankerskom plovidbom i pulskom brodarskom tvrtkom 2006. i 2007. godine, samo sto nikad nisu osnazeni. Cijena ova cetiri tankera krece se tako oko 27 milijuna dolara i 19 milijuna eura po brodu, pri cemu ce u financiranju njihove izgradnje po fazama zajednicki participirati drzava i domaci brodari. Na kraju cijelog posla, a to znaci kroz narednih jednu do dvije godine, domaci brodari financijski bi potpuno preuzeli dogovrene tankere…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Mislim da ovu vijest iz Novog lista po kojoj je Končar ušao u suvlasništvo Uljanik plovidbe treba uzeti sa velikom rezervom. Možda je kupio nekoliko dionica pa je suvlasnik kao i mi. Međutim namjera po kojima bi Plovidbi povjerio pomorski transport svojih proizvoda vrlo je zanimljiva.
U zadnje vrijeme ima dosta dobrih vijesti što budi umjereni optimizam. [pray] [thumbsup]


Mislim da ovu vijest iz Novog lista po kojoj je Končar ušao u suvlasništvo Uljanik plovidbe treba uzeti sa velikom rezervom. Možda je kupio nekoliko dionica pa je suvlasnik kao i mi

zar to ne zvuci nebuloznije od mogucnosti da dogovorno (obzirom na namjere koje spominjete, 3.maj & shitz) vec ulazi u neko realno suvlasnistvo [tongue]

u svakom slucaju, trezor vec dugo ne prijavljuje promjene na svom osnovnom racunu, iako se do nedavno sodrao nemilice na razinama ugl. vecim od ove… suti i pauletic od onog transfera na skrbnicki… a promet samo u 13 radnih dana nove godine preko 10k komada, uz u zadnje vrijeme rijetko vidjeno vidljivo pritiskanje cijene prema dolje…
tkdj, 9. i 12.1. nitko iz top10 na osnovni racun nije kupio bas nista…

u ostalom, nek pauletic sam demantira sve konstrukcije koje iz takve vijesti proizlaze…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Jedan od 2 nova broda će se izgleda zvati "Kastav"

Ako gosp. Koncar misli Plovidbi povjerit poslovanje brodova cini mi se logicnim da i kupi koju dionicu te firme, tako da i sam pobere dividendu od dobiti koju ti brodovi rade.
Nema boljeg vremena od trenutacnog za kupnju, prakticki po nominali.
Samo neka on kupuje, kad ponudi 2000kn dobit ce i sve moje [proud]

Ne zelim biti zli prorok, ali mi se stil tog Koncara ne svidja, podsjeca jako na Katicu Ivanisevic kad je obecavala Formulu 1 na Grobniku ili Boris Miksic tvornicu Toyote u Osijeku.
Jos kad vidim da mu je sefica firme (Kermas ulaganja) Vinka Cetinski (svojedobno zamjenica ministra turizma, prije 2000.), sve smrdi jos vise na neke politicke igrice i "dijaspora" finte.
No, kako bi rekli, dajmo mu "100 dana" da vidmo sta ce napraviti, ili ce ostati samo pusti clanci u novinama.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

Ne vjerujem previše u te Končareve konzorcije sa brodogradilištima, brodarima i domaćim proizvođačima brodske opreme (koji se mogu nabrojati na prste jedne ruke).
Puno sam sretniji što će Plovidba u 2009 godini dobiti jedan novi brod, u 2010 dva broda i u 2011 jedan brod.
Recesija će proći a Plovidba će respektabilnu i mladu flotu. [proud] [thumbsup]


Ne vjerujem previše u te Končareve konzorcije

sto god s tom pricom bilo, netko je van burze ovog tjedna postao ponosnim vlasnikom punih 5 tisucica [tongue]

Važeći podaci za uredovni dan 21.01.2009 .
4. RADOLOVIĆ KARLO 28.870 4,98 Osnovni račun

Važeći podaci za uredovni dan 22.01.2009 .
7. RADOLOVIĆ KARLO 23.870 4,12 Osnovni račun

btw-
promet na samoj berzi brojao je protekli tjedan 945 komada…
za razliku od prijasnja dva- 5118 i 4437…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


ali mi se stil tog Koncara ne svidja, podsjeca jako na Katicu Ivanisevic kad je obecavala Formulu 1 na Grobniku ili Boris Miksic tvornicu Toyote u Osijeku.

…Sindikati Brodotrogira dali su mu punu potporu…
…Predsjednik Nezavisnog sindikata Brodosplita Zvonko Šegvić kaže da su dojmovi sa sastanka pozitivni, te procjenjuje Končareve dobre namjere…

http://www.maritime-connector.com/NewsDetails/2847/lang/Croatian/Koncar-zadovoljan-razgovorima-u-Brodotrogiru-i-Brodosplitu.wshtml

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



Ne vjerujem previše u te Končareve konzorcije

sto god s tom pricom bilo, netko je van burze ovog tjedna postao ponosnim vlasnikom punih 5 tisucica [tongue]

Važeći podaci za uredovni dan 21.01.2009 .
4. RADOLOVIĆ KARLO 28.870 4,98 Osnovni račun

Važeći podaci za uredovni dan 22.01.2009 .
7. RADOLOVIĆ KARLO 23.870 4,12 Osnovni račun

btw-
promet na samoj berzi brojao je protekli tjedan 945 komada…
za razliku od prijasnja dva- 5118 i 4437…
[/quote]
da uvijek isti štosevi koji se ponavljaju…da bi mogli ih prodavati a da se to ne objavljuje na ZSE

samo što nije...

sve u svemu…pratimo i čekamo….ekipa se dobro snalazi, ali bit će tu mjesta i za nas! Čekamo porinuća brodova i poraste vrijednosti dionica…u ovom razdoblju…i male ribe će moći kupiti koju dionicu po diskontnim cijenama..i to je nešto..nikad nije baš sve tako crno, kao što izgleda.
evo mjesta za za ulagače, koji planiraju na duže vrijeme [cool]

samo što nije...

106 XR, 26.01.2009. u 13:14

Važeći podaci za uredovni dan 22.01.2009 .
7. RADOLOVIĆ KARLO 23.870 4,12 Osnovni račun

Nakon neuspjeha s Lošinjem i jedne prilično problematične investicije u uništeni turistički lokalitet na Cresu, otišao sam u Istru. Privukao me projekt Brijuni rivijera. Javio sam se na natječaj, ali ne kao jedini ponuđač. Znao sam tko su drugi Jednom od njih, Uljanik plovidbi, ponudio sam da nastupimo kao partneri, a ne konkurencija. S njima sam otvorio i priču o brodarstvu. To je zapravo usko vezano uz moj osnovni biznis jer imam jako dobar ugovor s Kinom o prodaji kroma iz mojih južnoafričkih rudnika. Za transport mi treba osam brodova, kupio sam samo jedan. Preko ljudi iz Plovidbe došao sam i do čelnih ljudi Uljanika. Oni su me “navukli” na brodogradnju, o kojoj, priznajem, i dalje malo znam, čak i nakon što sam otišao već daleko u dogovorima

Prvo sam razmišljao o Brodotrogiru, svidjeli su mi se njihovi planovi razvoja. Onda su me uljanikovci uvjerili u potencijal 3. maja. Zatim smo došli i do Brodosplita s kojim bismo zaokružili brodograđevni konzorcij – objasnio je.
http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2009,1,26,koncar_brodogradilista,149660.jl

skoro pa da covjek, bez da trepne, moze dovesti jedno s drugim u svezu… bez obzira sto ce netko mozda reci:
To vase pitanje, vi dovodite jedno s drugim dvije stvari koje su potpuno ne dovodive jedna u drugu sa svezom, u svezu ne mogu se dovesti u svezu [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Oni su me “navukli” na brodogradnju, o kojoj, priznajem, i dalje malo znam, čak i nakon što sam otišao već daleko u dogovorima

wow koje je osvježenje čuta netko od njih nije popio svu pamet svijet…naspram sličnih priča (Moris Bikšić i sl.).

New Report

Close