ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljudi, ako je ova ekipa u upravi uspjela postic pozitivno poslovanje Uljanika takoreci bez drzavnih subvencija, zamislite samo kako ce tek nabrijat ovu "rent-a-boat" firmicu.
[cool]

Najbolji posao koji je napravila TNPL u zadnjih pet šest mjeseci je odustajanje od gradnje brodova
/2 handy i 2 producttankera u 3.maju kao i ULPL/.ULPL se nalazi u teškoj situaciji s obzirom na
veliku zaduženost i gradnja dva nova broda bi u ovom trenutku bilo preveliko opterečenje.Jedino ako
se mogu dobiti besplatno.U brodarstvu nije vrijeme za kreditne aranžmane i gradnju novih brodova,
već treba tražiti priliku za kupnju polovnjaka od brodara koji će biti u problemima i biti prisiljeni
na prodaju radi održavanja tekuće likvidnosti.Naravno iz vlastitih rezervi,a manji dio iz kredita.

zna li tko kad je dokap?

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

@lopina

Naglasak na "u ovom trenutku". Zato se i pregovara za odgodu placanja do 2010 dok bi Vlada osigurala sredstva za trenutno zaposljavanje 3.maja.
Uprava(e) imaju sve brojke pred sobom i nisu od "jucer" tako da vjerujem da ce izabrat najbolju odluku za firmu i dionicare (a oni su najveci dionicari) bez obzira sto lopina mislio o tome.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC


zna li tko kad je dokap?

Dokap ce bit tocno onda kada skupstina dionicara prihvati prijedlog uprave. Tesko da ce ista bit prije toga. [lol]

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

Na ovoj cijenovnoj razini nema sanse za dokap bilo prije ili poslje skupstine,naravno ako pretpostavimo da bi se dokapitalizacija odvijala po prijasnjoj praksi.

@lopina

iscitavam da tek iznosite vlastito razmisljanje, a zapravo ne baratate nicim ‘stvarnim’, osim tek opcenitim osjecajem ‘krize’ koji opravdano ili neopravdano smrdi na svakom koraku…
stoga i nije u redu da padnete s neba i recenice koje pisete konstruirate kao da znate apsolutno sve opcenito o brodarstvu, realnom poslovanju i dubini dzepa ulpl-a, trenutnim i buducim dilovima s drzavom, trzistu polovnjaka, i u konacnici o sadasnjosti i buducnosti product sektora…

niste cak ulozili minimalnog truda dati potkprijepu svojim tezama (u nekim trenucima i paradoksalnim) sintezom nekih podataka/linkova/whatever… a postavljate svoje teze ‘s visoka’…
nemojte kaj zamerit, al ovo je stvarno bilo bez veze [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Ako vam je po ovoj cijeni zanimljiv dokap, radije kupujte na tržištu za 600,00 kn bez dokapa. S dokapom se samo povećava broj dionica, pa time njihova vrijednost opada!


eto i mene danas s vama, već duže vrijeme u nedoumici sam između ULPL, ATPL I JDPL, ali kako su ATPL i JDPL već dosta otišle gore, odlučio sam se za ULPL. stabilna firma i sposobna uprava bili su dodatni plus za moju odluku. sretno nam svima i mirno more [smiley]

nije loše. plus je kod ove dionice što je management stalno brani (za razliku od atpl) i što je vrlo blizu dna, dokapima skače poprilično, no to ćeš morati malo pričekati. atpl je, istina, odskočila, no njena trajektorija je sasvim drugačija.
zveknut će ona i to nije upitno. nije mi jasno – baš si danas morao kupiti brodare???
jel to neka opklada bila u pitanju?
ako nisi, kako bi bilo da probaš za 12 sati, ha?


zna li tko kad je dokap?

na sreću, još ga nema.



eto i mene danas s vama, već duže vrijeme u nedoumici sam između ULPL, ATPL I JDPL, ali kako su ATPL i JDPL već dosta otišle gore, odlučio sam se za ULPL. stabilna firma i sposobna uprava bili su dodatni plus za moju odluku. sretno nam svima i mirno more [smiley]

nije loše. plus je kod ove dionice što je management stalno brani (za razliku od atpl) i što je vrlo blizu dna, dokapima skače poprilično, no to ćeš morati malo pričekati. atpl je, istina, odskočila, no njena trajektorija je sasvim drugačija.
zveknut će ona i to nije upitno. nije mi jasno – baš si danas morao kupiti brodare???
jel to neka opklada bila u pitanju?
ako nisi, kako bi bilo da probaš za 12 sati, ha?

[/quote]

Nisam kupio neku veću količinu, oko 70 komada, tako da mi odgovara i pad i rast cijene. Doduše, kad vidim potop danas brodara preko bare od oko -10% za očekivati je sutra pad brodara i kod nas, ali ne sekiram se, bit će barem prilike za jeftiniji dokup. Ako mi je ULPL bila danas dobra po 610, bit će još bolje sutra na recimo 550 [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Zar nije prošle godine donesen zakon da od 1.1.2009. nema više dokapa?

http://online.wsj.com/article/SB123182687755776799.html?mod=googlenews_wsj

Dok jednog dana u naslovu ne bude pisalo "China’s Exports, Imports Rise Sharply" ne treba ocekivati nista. Do onda cemo trkeljat na 500-600-700 i dozivjet extazu na 800.
Opet ponavljam, blizi se izvjestaj za 4Q. Slika ce nakon toga postat jasnija kod svih brodara jer se radi o prvom "kriznom" izvjescu.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

New Report

Close