ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 11:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


evo dečki i cure..da vam ne bude dosadno dok čekate…

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=3269

[cool]

analitičar nije pogodio..ma nema veze…ha..ha

hahaha di pak taj radi????
nema kaj ja bi mu dal i povišicu

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



Hvala na odgovoru.Smisao mi je nebitan.Samo pare i dobar Ugovor nose smisao.

evo neću ništa komentirati..jer je tvoj sasvim jasan i mislim da je SLk pogriješio što je uopće prihvatioa takav oblik diskusije..a sad je to stvar osobne procjene..kako će tko reagirati i o čemu će raspravljati……
[/quote]
Moj stav je moj stav.Nema to veze ni sa slk ni s bilo kim niti se bilo ko navukao na bilo kaj.Za razliku od svakodnevnog zatrpavanja bdi izvještajima slk je napisao nešto direktno i drito u bulju o ULPL.Ono kaj sam ja htio reći je da bi te softicirane brodove alias kemikalce koristio i za ispumpavanje septičkih jama ako bi time postigao dobar Ugovor u ”krizna” vremena.Ko je čitao drugačije krivo je čitao.Sad te molim da ti meni objasniš direktnu relevantnost onog postanog linka za ULPL i oblik objasniš oblik diskusije koji si ti želio postići.

dulcolax - vidi mi ruku

Znam da se cijena dionice na asku (a i na bidu) formira slobodno, kao i količina, ali stvarno ovaj broker IMHO previše iritira (ne zbog niske cijene) stavljajući po nekoliko stotina komada na prodaju, pa nakon par minuta ih povlači. Valjda misli da će nam se zbog tih radnji lediti krv u žilama [yawn]

Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

27 October 2008

Baltic Dry Index (BDI) -54 1048
Rates
ovo je počelo biti zaista zabrinjavajuće, zar ne?

samo što nije...

sreća je to da se trezor uključio u obrani dionice……..

samo što nije...


Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

27 October 2008

Baltic Dry Index (BDI) -54 1048
Rates
ovo je počelo biti zaista zabrinjavajuće, zar ne?


Kome? Zašto? Oni koji su nutra u nečemu i taj index ih se tiče i nisu do sad izašli tak je svejedno.Možda ih malo boli ak gledaju al sumnjam da više bilo koga briga.Oni koji nisu nutra njih to ne zabrinjava nego veseli.Jel tak? Trezor se šodra.Good.Nek ulove što više i kasnije to ponište i avion svima koji imaju.

dulcolax - vidi mi ruku

prema mišljenju strčnjaka, BDI indeks neće utjecati na postojeće potpisane ugovore u brodarstvu sve do 1000 bodova, ali ako padne ispod, a sad je već na 1000, tada bi moglo doći do velikih potresa i u brodarstvu.
Situacija je složena; dok je CHINA tražila mnoge brodove za prijevoz svih vrsta tereta, prije održavanja OI, financijeri i brodari su se pomamili, velikim zalogajem – zaradom i počeli financirati izgradnju brodova…velikom većinom u tome su sudjelovale američke banke, zbog povoljnog tečaja dolara…međutim CHINA nije realizirala ugovore sa Brasilom u očekivanom roku..do 06. listopada 2008. godine i tada je nastala rupa….zbog koje i mi osjećamo posljedice…kako će ovo sve završiti? dogovorom G8 plus Indije i CHINE, koje su pozvane na dogovor…tko će u ovoj situaciji moguće stradati? Kao i obično mali i oni izvan igre velikih…neće imati potpore u financiranjima projekata, odnosno brodovi će ostati na navozima…………

hajde da i ja malo pomognem…… inače ovo su komentari spojeni iz različitih članaka sa različitih svjetskih portala, koji proučavaju ponude i potražnje brodskih prostora i relaciju s visinama vozarine… [shocked]

samo što nije...

Crisis to stimulate more consolidation in the tanker sector
http://www.seatradeasia-online.com/News/3257.html

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Crisis to stimulate more consolidation in the tanker sector
http://www.seatradeasia-online.com/News/3257.html

[thumbsup]

svaka čast ..pratiš..ti..pratiš 106XR

samo što nije...

obzirom na rezultate na terenu- slabo ja pratim bilo sto…al nema veze… nevazno [tongue]

Arlington Tankers Limited… ovak nabrzaka mi se ucinilo kao firma kakvom ulpl tezi postati (uzimajuci naravno u obzir novogradnje 708 i 709)
http://www.arlingtontankers.com
kome se da- isplati se izgubiti nesto sitno vremena i pronjusiti po njihovom webu… fleet, historical price lookup, itd…

aj zivili [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

čuj dok čekamo..možemo razmjeniti informacije i diskusije…pa zato i postoji ovaj forum…..evo jedna jako kompletna informacija…koja će zanimati sve investore u brodarima…

> < > metals, expanded at the slowest pace since 2005 in the quarter ended
> June 30. In July, it closed steel mills and other factories to cut
> pollution during the Beijing Olympics that ended on August 24. China
> also held the Paralympics on September 6-17, which kept the polluting
> plants shut.

> Analysts expected the situation to improve by September-end, but it
> has worsened. It is an alarming situation, said Vikram Suryavanshi
> of Karvy Stock Broking, a Mumbai-based brokerage. In the last two
> years, companies have acquired new ships at higher costs and it would
> be difficult to recover that amount if the freight rates continue at a
> low level. >>

> < > was sitting on a huge inventory of iron ore and was waiting for Brazil
> to complete the renegotiation of iron ore prices with the leading
> steel makers in Asia. We expect a strong buying demand from China,
> which will again push the Baltic Dry Index northwards in the short
> term, he said.

> One reason cited for this standoff between Brazil and Asian steel
> makers is the higher iron ore prices being charged by Australia than
> Brazil. Since the freight rate is lower between Australia and China
> than that between Brazil and China, Australia is charging a higher
> price for its iron ore. This has prompted Brazil to renegotiate iron
> ore prices with leading steel makers in Asia, says a senior executive
> of a domestic shipping company.>>

[cool]

samo što nije...

hmmm…ovo su predviđanja za BDI danas……no sačekati ćemo izvještaj…pa ćemo sve vidjeti…ali činjenica je da će to ići još dole…….

2.02 -0.24 (-10.78%) Oct 27, 4:00PM EDT
Open: 2.29
High: 2.44
Low: 2.01
Volume: 70,906.00
Avg Vol: 132,000.00
Mkt Cap: 42.77M

samo što nije...

New Report

Close