ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.06.2024. u 17:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,40
174
10
16,80
17,40
1,75%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pozdrav svim kolegama na forumu,ja kao i kolega Damir22 ima problem s dividendom koja mi jos uvijek nije sjela na na racun u PBZ-u.Dionicar sam duze o 1 godine i ipak nista od dividende.Da li jos netko ima ovakav problem?Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. [sad]


Pozdrav svim kolegama na forumu,ja kao i kolega Damir22 ima problem s dividendom koja mi jos uvijek nije sjela na na racun u PBZ-u.Dionicar sam duze o 1 godine i ipak nista od dividende.Da li jos netko ima ovakav problem?Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. [sad]

nazovite ULPL..ovi na forumu vam neće moći pomoći
[cool]

samo što nije...

Damire nije ni meni još sijela dividenda na PBZ (investor). Nisi dakle jedini. Ako kome sjedne od kolega na forumu molio bih da nas obavjesti.
Pozdrav svima!

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!


Damire nije ni meni još sijela dividenda na PBZ (investor). Nisi dakle jedini. Ako kome sjedne od kolega na forumu molio bih da nas obavjesti.
Pozdrav svima!

Meni je sjela još prošli tjedan preko PBZ-a ….

Baš promatram stanje "tržnice" istovremneo na rastu,na zse.hr i na poslovnom.hr….i gledam promjene koje se zbivaju dionica skoći na 1750 i onda netko kupi jednu dionicu na 1650 pa troje spuste prodaju na 1680 i tako prtljaju sa 10 d0 15 dionica…pa nije mi jasno da SDA dopušta ove manipulacije….

Da objasnim onima koji ne rezumiju…ja kupim 4 dionice po npr. 1750 kn onda ih stavim na 1650 kuna i kada čistačice spuste cijenu kako bi bili prije mene odnosno stave cijenu na 1649 (a čistačica varioca i studenata ima masu) ja fino povučem svoj nalog i pokupujem od svih po 1649 i niže kada opet dionica skoći na 1750 ponovim igru i to se dešava od jutra …..mislim stvarno nije burza za hrvate to znamo jer smo stoka ali ovo je metoda koja nigdje u svijetu ne prolazi već 30 godina samo kod nas!!!! a mislim da su i ovi u SDA sve mamini sinovi koji su kupili diplome pa jednostavno ne kuže igru…a onda mi na forumu netko piše o fundamentima…lol ….dionica ULPL bi se trgovala i po 3000 kuna da nema ove igre ali meni nije jasno da to nitko odgovoran ne vidi pratite malo po monitorima kako se dampaju cijene možda nešto naučite ….inače za ovakav oblik mešetarenja u SAD,njemačkoj ili japanu se dobijaju doživotni zatvori…jer to je pljačka u rukavicama pa zamislite da imate 1000 ili 2000 dionica i da vam netko to radi 100 kuna gore pa sto kuna dolje …što vam je činiti prodate dionicu i odete a na vaše mjesto dolazi 500 studenata koji rasture dionicu ….zar stvarno želimo da nam u ULPL budu ljudi koji će rasprodavati kada dobiju margin call ili oni koji misle sa 7 dionica zaraditi milione kuna???

Ja sam za to da se ukinu margin krediti i općenito krediti za kupnju vrijednosnica.
A ovo spletkarenje sa cijenom, e to nažalost ne možeš regulirati. Nije moj stil trgovine, ali mislim da se to ne može iskorjeniti.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ljubazna gospoda u upravi mi je rekla da su novci od dividende uplaceni svima na racun koji se koristio prilikom dokapitalizacije(onaj za eventualni povratak novca),osim ako vec prije nisu primali dividendu pa imaju neki drugi racun u evidencije.Razlog-isplata dividende je isla mimo SDA-direkto od drustva.


Ljubazna gospoda u upravi mi je rekla da su novci od dividende uplaceni svima na racun koji se koristio prilikom dokapitalizacije(onaj za eventualni povratak novca),osim ako vec prije nisu primali dividendu pa imaju neki drugi racun u evidencije.Razlog-isplata dividende je isla mimo SDA-direkto od drustva.

vidiš da je…dobro..što si me poslušao da nazoveš ULPL [cool]

samo što nije...

Ah kolega Navigare hvala na savjetu,ali sam za svaki slucaj provjerio i u SDA i eto novce nasao na racunu na koji mi nije bila isplacena niti jedna dividenda,a vjerujte mi da sam ih dobio podosta i sve su isla preko SDA.Ah ova nasa ULPL je zbilja posebna svi u SDA a oni solo-ne treba njima posrednik.LOL!

˛& pilula – imaju u ULPL svoga brokera, koji izgleda radi isključivo za njih. Ništa novo. Pisao sam o tome već prije godinu dana. Možeš ih pobijedit samo dugoročnijim držanjem dionice. Daytraderi ovdje (vjerojatno i kod drugih dionica) prolaze ovdje sa rupom u džepu.

Kolege, da iznesem svoje iskustvo s isplatom dividende preko PBZ investora. Izgleda da meni još nije isplaćena, a evo i zašto. Ja sam sudjelovao u zadnjem dokapu, za koji je dan D bio 31.03. 08. Mi koji imamo registrirane dionice preko PBZ investora, morali smo ih odregistrirati i staviti na slobodnu vlasničku poziciju u SDA. Fora je u tome što je upravo taj dan ( 31.03) i mjerodavan dan za ostvarivanje dividende. Kako su dionice taj dan bile na slobodnoj poziciji u SDA nisu bile registrirane na investor. Izgleda da je naša draga Uljanik plovidba koliko čitam ovaj put pri isplati dividende zaobišla SDA, odnosno izgleda nije uzela u obzir dionice koje nisu bile registrirane kod brokera, odnosno koje su na slobodnoj poziciji. Pretpostavljam da je stvar u tome, sutra ih moram nazvati da pitam.
Ako griješim volio bih da me netko od kolega ispravi, dakle netko tko je na taj dan imao dionice na slobodnoj poziciji u SDA, a isplaćena mu je dividenda. [undecid]

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!


Kolege, da iznesem svoje iskustvo s isplatom dividende preko PBZ investora. Izgleda da meni još nije isplaćena, a evo i zašto. Ja sam sudjelovao u zadnjem dokapu, za koji je dan D bio 31.03. 08. Mi koji imamo registrirane dionice preko PBZ investora, morali smo ih odregistrirati i staviti na slobodnu vlasničku poziciju u SDA. Fora je u tome što je upravo taj dan ( 31.03) i mjerodavan dan za ostvarivanje dividende. Kako su dionice taj dan bile na slobodnoj poziciji u SDA nisu bile registrirane na investor. Izgleda da je naša draga Uljanik plovidba koliko čitam ovaj put pri isplati dividende zaobišla SDA, odnosno izgleda nije uzela u obzir dionice koje nisu bile registrirane kod brokera, odnosno koje su na slobodnoj poziciji. Pretpostavljam da je stvar u tome, sutra ih moram nazvati da pitam.
Ako griješim volio bih da me netko od kolega ispravi, dakle netko tko je na taj dan imao dionice na slobodnoj poziciji u SDA, a isplaćena mu je dividenda. [undecid]

Taj dan sam imao dionice na slobodnoj poziciji pri SDA (odregistrirane s Pbz Inv.). Dividenda mi je uredno isplaćena 16.9. na tekući račun kod ZABE.

New Report

Close