ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 00:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,82
1.534
97
15,60
16,10
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nikog ne zanima izvjesce?

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2008-1H-NotREV-K-HR.xls

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Nikog ne zanima izvjesce?

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2008-1H-NotREV-K-HR.xls

Pa izvješće je u skladu s planiranim. Ako se izuzme prodaja brodova u prošloj godini, koja je bila uračunata u dobit prošle godine, ostvarena je dobit u usporebi s prošlom godinom.

ma meni se čini da ta izvješća nemaju veze s vezom. mislim da tu štošta fali.
mali su to prihodi a i aop 41 "Materijalni troškovi i troškovi prodane robe" su nesrazmjerno mali u odnosu na izvještaje drugih brodara.
ovo kao da nije full konsolidirano.
povremeno povuku neku dobit od nekud … meni nejasno …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

bok ekipa, ja san novi.jel zna neko ka će bit dokap?

Šime ja sam otiša, mliko ti je na stolu

Malo strpljenja. Pa bila je prije pola godine. Čini mi se da je sa dokap. u 2008. gotovo.


Malo strpljenja. Pa bila je prije pola godine. Čini mi se da je sa dokap. u 2008. gotovo.

znači finili su Mare bali

Šime ja sam otiša, mliko ti je na stolu

Nikog ne zanima izvjesce?

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2008-1H-NotREV-K-HR.xls

Odbijemo li prošlogodišnji prinos od prodaje brodova (152,4 mil. KN), onda je netto dobit prošle godine u prvih 6 mjeseci iznosila samo 14,7 mil. KN, a ove godine iznosi 43,8 mil, pa ove godine ako se izuzme prošlogodišnja prodaja brodova, povećanje netto dobiti iznosi skoro 200%.

Mi svi možemo samo nagađati o pravom stanju u Plovidbi. Prave informacije ima NO i Uprava, a koliko vidim nitko od njih ne izlazi, čak direktor i njemu bliski i dalje povremeno kupuju. Ja ću i dalje njh pratiti, ako je i njma dobro, dobro je i meni. Objavljivanje nekih senzacionalno dobrih rezultata u ovoj ljetnoj letargiji prošlo bi nezapaženo za ovu dionicu. Bolje je sa dobrim vjestima pričekati jesen i zimu, biti će puno efektnije.


bok ekipa, ja san novi.jel zna neko ka će bit dokap?

ma ako ne bude ove godine ,druge sigurno nece

najvrednije stvari u životu su besplatne

Po ovom FI Marlera kao da ne postoji.

Nikog ne zanima izvjesce?

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2008-1H-NotREV-K-HR.xls


Kada osjeti opasnost noj zabije glavu u pijesak.
ULPL je fundamentalno naš najskuplji brodar i zato nitko ne komentira FI.Barem ne oni koji
su u njemu.To ne znači da to možda nije najbolja kupnja od svih brodara,jer je ekipa na ćelu sa
gosp.Pavletićem pokazala kao najšpekulativniji menađment.Vrč ide na vodu dok se ne razbije.
Na temi usporedba brodara postavio sam prijedlog da usporedimo sve brodare koji su s obzirom
na rezultate koje ostvaruje sigurno najpodcijenjeniji sektor na našem tržištu.Bilo bi dobro da se
uključi i neki dobar poznavalac ULPL i da zastupa dobre strane ,a sigurno ih ima.


Mi svi možemo samo nagađati o pravom stanju u Plovidbi. Prave informacije ima NO i Uprava, a koliko vidim nitko od njih ne izlazi, čak direktor i njemu bliski i dalje povremeno kupuju. Ja ću i dalje njh pratiti, ako je i njma dobro, dobro je i meni. Objavljivanje nekih senzacionalno dobrih rezultata u ovoj ljetnoj letargiji prošlo bi nezapaženo za ovu dionicu. Bolje je sa dobrim vjestima pričekati jesen i zimu, biti će puno efektnije.

Ovo stanje je pravo stanje.Sa ovolikom flotom od otprilike 280.000 DWT od toga 50% tankeri,a 50 %
suhi ULPL najviše slići TNPL,naravno ,ne po velićini flote nego po strukturi.TNPL sa 1.200.000 DWT
ostvaruje promet od 506 mil kn prometa tj 422 kn po DWT.ULPL 106 mil kn prema 280.000 DWT ćini
379 kn po DWT.Dakle ,možda može nešto bolje ako se sklope povoljniji ugovori ,jer zaista nema
razloga da ULPL ima lošije poslovanje od TNPL jer 50% suhe flote je trebalo donijeti bolje poslovanje
ULPL jer su suhi bolje kotirali od mokrih u 1H 2008.O falsificiranju rezultata u ovom kvartalu nema ni
govora .To je realnost osnovnog posla,ali u 2Q su drastično smanjeni financijski prihodi.Oni ionako
ne mogu biti bitni dio prihoda ,jer se nikada ne možeš osloniti na izvještaj FI će uvijek biti "kužina"
menađmenta i većinskih dioničara i biti ćemo uvijek ovisni o njihovom kemijanju,što može potjerati
sve ozbiljne investitore.Na žalost bez ozbiljnih institucionalnih ulagača nema rasta cijene dionica.

New Report

Close