ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,17
7.033
435
16,00
16,30
1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Uljanik Plovidba d.d. – rješenje Trgovačkog suda

Društvo Uljanik Plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je Trgovački sud u Pazinu dana 21. svibnja 2008. godine posebnim rješenjem u sudski registar upisao:
– povećanje temeljnog kapitala Društva na ukupno 232.000.000,00 kn.
Temeljni je kapital Društva podijeljen na 580.000 dionica, nominalne
vrijednosti 400,00 kuna svaka.
– izmjenu Statuta Društva sukladno Odluci Glavne skupštine Društva od 31.
ožujka 2008. godine.

sa zse.

to znači da će vrlo vjerojatno preknjižba "novih" dionica na račune investitora kod SDA biti završena do kraja idućeg tjedna..

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "



Ma krasno!I zato je cijena danas potonula… [cry]
Nije cijena danas zato potonula,nego ima još onih iz dokapa što nisu prodali nove dionice,ili nisu u kešu,a nakon toga,mislim da se nećemo zaustaviti ispod 2500,naravno uz rast crobexa

[/quote]

Nove dionice iz dokapitalizacije još nisu dodijeljene , a rok za uplatu je prošao .Mislim da si ti neupućen u zbivanja na ULPL.

Vidim da niste sudjelovali u dokupu, jer oni koji su sudjelovali u dokapitalizaciji – nisu još dobili dionice 🙁

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".




Ma krasno!I zato je cijena danas potonula… [cry]
Nije cijena danas zato potonula,nego ima još onih iz dokapa što nisu prodali nove dionice,ili nisu u kešu,a nakon toga,mislim da se nećemo zaustaviti ispod 2500,naravno uz rast crobexa

[/quote]

Nove dionice iz dokapitalizacije još nisu dodijeljene , a rok za uplatu je prošao .Mislim da si ti neupućen u zbivanja na ULPL.
[/quote]
Pa valjda zna onaj tko ima i koliko već ima dionica,a zna i koliko ih dokupljuje,šta misliš,da treba čekat dionice iz dokapitalizacije,da bi prodao identičan broj dionica koje su mu već u posjedu ili manji.





Ma krasno!I zato je cijena danas potonula… [cry]
Nije cijena danas zato potonula,nego ima još onih iz dokapa što nisu prodali nove dionice,ili nisu u kešu,a nakon toga,mislim da se nećemo zaustaviti ispod 2500,naravno uz rast crobexa

[/quote]

Nove dionice iz dokapitalizacije još nisu dodijeljene , a rok za uplatu je prošao .Mislim da si ti neupućen u zbivanja na ULPL.
[/quote]
Pa valjda zna onaj tko ima i koliko već ima dionica,a zna i koliko ih dokupljuje,šta misliš,da treba čekat dionice iz dokapitalizacije,da bi prodao identičan broj dionica koje su mu već u posjedu ili manji.
[/quote]
Bože!!!!!!!!

Što se vi brinete za ULPL. Stanje na tržištu je takvo pa ne može zaobiči ni ULPL. Samo skupljajte.

you think your special you do, i can see it in your eyes


Ne bih rekao, da je uzalud…

U odnosu na NAV rekao bih, da je JDPL podcijenjen oko 38%, dok je ULPL podcijenjen preko 70 %.
Zanimljiv je citat kolege Geronima na forumu ATPL kada kaže:

„Diskont na naše brodare je 40% zbog nelikvidnosti i cikličnosti sektora. Praksa kod brodara koji se trže na našoj burzi je pokazala da je taj diskont puno veći i da se vrti oko 40%“.

Na osnovu takve konstatacije kolege Geronima moglo bi se konstatirati, da bi zbog diskonta 40% – JDPL bio u ovome trenutku već precijenjen dok ULPL može rasti još preko 30% ?

Mislim, da je ispravno koristiti NAV u kombinaciji s ukupnom nosivosti flote, jer sam NAV ti ne govori koliko firma ima brodova, a ipak su brodovi ti koji (do)nose cash.

Da upotrijebim terminologiju kolege Savage.
Fer vrijednost brodara vani je bar 1,3-1,5 NAV (Netto Asset Value) a NAV je kako kažeš kod ULPL 3900. 3900*1,3 NAV je 5070 kn minimum. Uzmi 40% "popusta" kao što je rekao geronimo zbog nelikvidnosti s obzirom na svijet i još si na 3040 KN i to minimum…a mi u ovom momentu na 2140 kn.

trikovit je izračun nav-a kod ulp,hehe…
inozemne podružnice…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


trikovit je izračun nav-a kod ulp,hehe…
inozemne podružnice…

Bravo….
I ja to mislim NA ŽALOST….



trikovit je izračun nav-a kod ulp,hehe…
inozemne podružnice…

Bravo….
I ja to mislim NA ŽALOST….

[/quote]

hehe…samo vi žalujte.. sve u svoje vrijeme.

Hoće li se pad zaustaviti??Zna li tko?Treba li sada dokupljivati ili….čekati novu dokapitalizaciju? [shocked]


trikovit je izračun nav-a kod ulp,hehe…
inozemne podružnice…

Nije uopće "trikovit", ma šta god to značilo!? Pitanje je dali računate NAV Uljanik Plovidbe ili NAV Uljanik Plovidba Grupe. Poznato je koji su brodovi u grupaciji i sve je vrlo jednostavno. Dakle, na stranim firmama tj. Uljanik Plovidba Grupi su brodovi jer u slučaju prodaje i ostvarivanja velike extra dobiti vlasnici sami kupe vrhnje, dok nama malima daju mrvice od dobiti Uljanik Plovidbe. Sve je kristalno jasno, a to što vječito muljaju nije posao za nas već za nadležne institucije.
Sve u svemu, moj zaključak je da nisam trebao sudjelovati u ovoj dokapitalizaciji, a sigurno neću u slijedećoj!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close