ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
14,96
17.494
1,169
15,00
15,50
3,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dobra večer svima kolegama dioničarima,

Nisam zabrinut radi isplate divedende, nego kako je ova dionica po mome sudu potcjenjena, pa sam u dilemi ili ih prodati pa uložiti na ATPL ..?? ili samo čekati njezin rast ..bila čeak blizu 4.000,00 ..!!

srdačni pozdrav [smiley]

bilo bi jako neozbiljno da ti bilo tko daje "savjet" iz prve ruke, to ćeš zasita sam morati odlučiti, kao što to radi velika većina ulagača …
čak ne vjerujem da bi i ti sam prihvatio bilo kakav savjet u smislu; "kupi" ili "prodaj"

strpljen – spašen!

samo što nije...



ma da se i ja malo uključim;

dividenda, dionice iz povećanja temeljnog kapitala tvrtke, biti će na vrijeme …, to nije zabrinjavajuće,

međutim malo me čudi što veliki igrači očito ne guraju ovu dionicu ili "možda" još čekaju da se nahapaju po relativno (apsolutno) dosta niskim cijenama.

pitanje forumašima; da li zna netko, koji fond (fondovi) posjeduju dionice ULPL i u kojem postotku.

Ako zajedno odgovorimo na ovo pitanje, bila bi to itekako korisna informacija svim investitorima, jer u zadnje vrijeme nisam baš pretaraživao ove bitne podatke.
ako netko zna; NEK JAVI (može i prvatnom porukom, neću se ljutiti)

Evo neki od fondova (Fima je odavno unutra) koji imaju u svom portfelju dionicu ULPL. Pošto ih nema u TOP 10 malo se zna o njima. [wink]

http://www.hrportfolio.com/dokumenti/investicijska_struktura/070131_JIE.png

http://www.hrportfolio.com/dokumenti/investicijska_struktura/070131_JIE.png

[/quote]

Hvala na izuzetno dobroj informaciji, koja će mnogima poslužiti… dugo nisam gledao koji je fond gdje, pa sam malo se igubio, ali hvala još jednom!

još komentar; vidim da se sve vrti oko projekta Brijuni rivijera, svi bitni ključni igrači investitori i fondovi, a to je jako, jako dobro, ako ne za sutra, tada za neko vrijeme…

pozdrav! [cool]

samo što nije...


Dobra večer svima kolegama dioničarima,

Nisam zabrinut radi isplate divedende, nego kako je ova dionica po mome sudu potcjenjena, pa sam u dilemi ili ih prodati pa uložiti na ATPL ..?? ili samo čekati njezin rast ..bila čeak blizu 4.000,00 ..!!

srdačni pozdrav [smiley]


Tu dilemu ces jedino sam sa sobom razrjesiti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Dobra večer svima kolegama dioničarima,

Nisam zabrinut radi isplate divedende, nego kako je ova dionica po mome sudu potcjenjena, pa sam u dilemi ili ih prodati pa uložiti na ATPL ..?? ili samo čekati njezin rast ..bila čeak blizu 4.000,00 ..!!

srdačni pozdrav [smiley]

Bez obzira na fundamente cijene ATPL in ULPL su se izjednačavale u nekim vremenski razdobljima pa zato i sam razmišljam o prebacivanju portfelja iz ATPL u ULPL.

Nemojte sse nadati ničemu dobrom u projektu Brijuni Rivijera,jer je to teška politička mutljavina!Bilo vam je o tome preksinoć na Latinici.Držimo se mi brodarstva,a politički projekt brijuni Rivijera?Pa direktor Veljko Ostojić je prije dva mjeseca dao ostavku i otišao raditi u porečku Ricijeru..Pametnome dosta! [undecid]


Dobra večer svima kolegama dioničarima,

Nisam zabrinut radi isplate divedende, nego kako je ova dionica po mome sudu potcjenjena, pa sam u dilemi ili ih prodati pa uložiti na ATPL ..?? ili samo čekati njezin rast ..bila čeak blizu 4.000,00 ..!!

srdačni pozdrav [smiley]

snow queen, normalno da je cijena toliko niza, od tih 4000 kn prošle su vec dvije dokapitalizacije u kojima su vlasnici 2 dionice mogli kupiti 1 dionicu po 400 kn i tako snizavati prosjek ulaska. To bi znacilo ako si tada kupio 2 dionice po 4000 kn i iskoristio pravo kupnje 1 po 400, prosjek je 2800 na te tri i to jos jednom ponovio na 2800, prosjek bi ti bio 2000 kn, a s danasnjom cijenom od cca 2200 bio bi 10% u plusu. Naravno da se kupovalo prije zadnje dokapitalizacije i do 3500, ali ako si sudjelovao u barem 2 ne bi trebao biti u minusu nikako.

Odluku donosim sam, ali pazljivo slusam ostale.


Nemojte sse nadati ničemu dobrom u projektu Brijuni Rivijera,jer je to teška politička mutljavina!Bilo vam je o tome preksinoć na Latinici.Držimo se mi brodarstva,a politički projekt brijuni Rivijera?Pa direktor Veljko Ostojić je prije dva mjeseca dao ostavku i otišao raditi u porečku Ricijeru..Pametnome dosta! [undecid]

da slažem se "klas optim", to su sve igre, kako ti kažeš političke, međutim gdje ima politike tu ima i love!

nisam mislio u apsolutnom smislu, orijentirati se na čekanje "projekta", to je onako bilo usput, jer za nas male uvijek vrijedi pravilo; bolje vrabac u ruci, nego golub na grani! [thumbsup]

samo što nije...


Bez obzira na fundamente cijene ATPL in ULPL su se izjednačavale u nekim vremenski razdobljima pa zato i sam razmišljam o prebacivanju portfelja iz ATPL u ULPL.

moje osobno mišljenje je da je sad malo prekasno za ulet u ATPL….to si treba prije napravit, dok je atpl rasla ulpl se mrcvario ovdje gdje je još uvijek….ja sada to više nebi radio

DOKUP!



Bez obzira na fundamente cijene ATPL in ULPL su se izjednačavale u nekim vremenski razdobljima pa zato i sam razmišljam o prebacivanju portfelja iz ATPL u ULPL.

moje osobno mišljenje je da je sad malo prekasno za ulet u ATPL….to si treba prije napravit, dok je atpl rasla ulpl se mrcvario ovdje gdje je još uvijek….ja sada to više nebi radio
[/quote]

to sam i ja neki dan naveo, ali me je MODERATOR izbrisao …

nema veze; ionako je manje bitno što ko kaže, već što napravi!
to ja inače kratkoročna ocijena, koja stoji, uostalom to svako može očitati, ako prati događanja na ZSE

vrlo moguće je da je sad red na nas (nije poziv za kupnju dionica i slučno)

samo što nije...

ali evo inače nekih predviđanja, za duži rok…., citiram iz članka poslovnog.hr:

"Financijska kriza još nije završena

Financijska kriza još nije gotova i realno je očekivati još potresa na tržištu, kazao je Hans Jörg Rudolf, predsjednik Uprave Barclays Capitala. Njegovim ocjenama pridružio se prije dva dana i predsjednik Europske centralne banke Jean-Claude Trichet, koji je za BBC kazao ‘kako još uvijek nema znakova da je najteže razdoblje prošlo’. Na skupu EBRD-a u Kijevu mogli su se čuti i prijedlozi o stvaranju regionalnih klastera u istočnoj i srednjoj Europi kako bi se odgovorilo na izazove globalizacije. "

samo što nije...

Iako već duže vrijeme(od kraja veljače) svi brodarski indeksi rastu (zbog povečanja potražnje za brodskim prostorom, čemu je uzrok ekonomski rast Kine,a u zadnje vrijeme i Indije)dionice svih naših brodara ni približno baš ne prate taj trend.Moje je mišljenje da razloge toga ne treba tražiti u lošim fundamentima tih firmi(što se može vidjeti iz financijskih izvješća za1Q) već u općem pesimizmu koji vlada burzom zbog još trajuće globalne ekonomske krize.Ipak sam 100% siguran da su brodarske,a najprije dionice ULPL dugoročno najatraktivnije zbog ostvarenog profita i marži,jednom riječju zbog jakih fundamenata.Gazde ULPL sigurno neće raditi u korist svoje štete(šta god to bilo),a gdje bude gorila vatrica da se oni ogriju bit će nešto topline i za nas male. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Vratio se sav višeuplaćeni novac od dokapa na tekući.
Nisam dakle ugrabio nijednu dionicu viška i dokap je gotov.
Još treba pričekati na SDA obavijest.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

New Report

Close