ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,17
7.033
435
16,00
16,30
1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


[color=Gray; font-family:Verdana]
hm da .. makar u izvještaju kaže

_Mrzljak_, 26.04.2008. u 13:54
“we expect a slight drop in the Tanker Department’s”[/b]

slight drop .. bi ja preveo kao pad od 5-10- max 15 % .. a to mi se ne čini dramatično ..

pitanje je koliko ULPL ima ukupne prodaje od bulkera a koliko do tankera ?
(ovo je pitanje za kolege koji su to izračunali)

ako je 70 -30 (B-T) onda pad od 10 % je ukupni pad od 3%

ako je 50 -50 (B-T) onda je pad od 10 % ukupni pad od 5%

ali obzirom da se na bulkerima očekuje isto ili bolje stanje

_Mrzljak_, 26.04.2008. u 13:54
“dry cargo market to remain strong. In fact, we anticipate that the market will be better than it was in 2007,”

meni se čini da bi ipak ukupno stanje u 2008 na ULPL u odnosu na 2007 trebalo biti isto ili bolje , naročito u svjetlu porasta kapaciteta , pomlađivanju flote ..

koliko je povećan kapacitet bulkera u odnosu na 2007 ili 2006 ? i povećana zarada po jedinici prostornog/težinskog kapaciteta?
[/color]

Pa po toj računici dokapitalizacije dionica bi trebala vrijediti nešto ispod 2000 kuna. Nečemo sad pisati koliko da ne utječemo na tržište.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Molim kolege s foruma malu pomoc!Trenutno sam u inozemstvu,na radu,a zanima me vezano za dokapitalizaciju do kojeg datuma trebaju stici papiri na kucnu adresu?Da li je problem ako osobno ne mogu primiti dokumente? Ili je potrebno samo izvrsiti uplatu novca,te time stvar rijesena?

preporučio bih ti da odmah u ponedjeljak ujutro nazoveš u ULPL i sve dogovoriš s tajnicom. rekli su mi da u ponedjeljak šalju prospekte.


Pa po toj računici dokapitalizacije dionica bi trebala vrijediti nešto ispod 2000 kuna. Nečemo sad pisati koliko da ne utječemo na tržište.

Trkeljaš. Ako već nešto pričaš onda barem stavi argumente.[yawn]


Pa po toj računici dokapitalizacije dionica bi trebala vrijediti nešto ispod 2000 kuna. Nečemo sad pisati koliko da ne utječemo na tržište.

po kojoj to računici, golube?
ajde da vidimo tu tvoju računicu, pa možemo o njoj diskutirati
ovako se samo možeš kvalificirati za prvenstvo u drukeraju
ne kužim kako se ljudima to više da
kao, njihovo pisanje na forumu će utjecati na tržište
još da pišu suvislo, ajde
ali ovo…

free tibet

Da li netko pouzdano zna kada je kupnja dionica po povlaštenoj tarifi (400,00 kn) za sve koji smo ušli u dokap prije mjese dana?


Da li netko pouzdano zna kada je kupnja dionica po povlaštenoj tarifi (400,00 kn) za sve koji smo ušli u dokap prije mjese dana?

Kolega, pa zar je tako teško prelistati str. 471 i 472 i naći više informacija glede vašeg upita. A što se pouzdanosti tiče, pouzdano znam da u ovoj zemlji ništa nije pouzdano.

U ovom tjednu je većina iz uprave kupovala dionice na svoj račun.
To nešto govori…

opala!

Ako ćemo analizirati izvješće za zadnji kvartal 2007 u kojem misteriozno gotovo i nema dobiti ,
nadati se je da nas očekuje odlično kvartalno izvješće 2008, što bi nas trebalo vratiti na oko 2.500 kn.
Ako je istina što kolega stormy govori da uprava kupuje , to potvrđuje gornju tezu.
Na ovom forumu sam proćitao da za 2 broda iz laze ugovori o najmu ,a novi ugovori bi trebali biti gotovo
dvostruki.S obzirom da je ULPL pala ćak dosta i od matematički pretpostavljene cijene nakon zadnje dokap.
za oćekivati je pozitivan trend na ovoj dionici[thumbsup]

Zar nije u 1. kvartalu 2007. bio veći izvanredni prihod ULPL, uslijed prodaje broda?
Ako je tako onda neće biti lako postići apsolutnu dobit kakva je bila za navedeno razdoblje.

To i ja kažem onda je glupo da se neki nabacuju sa ciframa tipa 2500 i onda nadrukaju ljude da kupuje, a onda se sve to strovali na realnu cijenu i onda jedni druge krive po ovom forumu …. stvarno to nema smisla pa se suzdržite kolega od takvih procjena.

Svi moramo biti svjesni da dolazi nova kolicina dionica (dokapitalizacija) i da ce sa tim viškom dionica puno ljudi zeljeti van. Vec se osjeca stvaranje guzve na prodaji. Jer ako je neko u dokapitalizaciji dobio dionicu po 400 kuna za koliko ce je prodati, koliko stvarno vrijedi ta DIONICA?

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


To i ja kažem onda je glupo da se neki nabacuju sa ciframa tipa 2500 i onda nadrukaju ljude da kupuje, a onda se sve to strovali na realnu cijenu i onda jedni druge krive po ovom forumu …. stvarno to nema smisla pa se suzdržite kolega od takvih procjena. Svi moramo biti svjesni da dolazi nova kolicina dionica (dokapitalizacija) i da ce sa tim viškom dionica puno ljudi zeljeti van. Vec se osjeca stvaranje guzve na prodaji. Jer ako je neko u dokapitalizaciji dobio dionicu po 400 kuna za koliko ce je prodati, koliko stvarno vrijedi ta DIONICA?

pa eno ti recimo knechtovih izračuna vrijednosti na prošlim stranicama. na osnovi stanja POSLIJE dokapa.

ako misliš da je negdje pogreška, obrazloži i prosvijetlit ćeš nas.

a ako to ne možeš, pomiri se s tim da moraš požuriti ako želiš uštedjeti.

New Report

Close