ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

quote=vandyck]
ako može pitanje (novi sam): kupio sam 5 dionica uljanik plovidbe 27.03. ‘2008. koji je zadnji dan kupovine kojim se kvalificira za ovaj dokap? kako se uopće tehnički vrši upis ukoliko si kvalificiran za dokap (da li dobiješ neku obavijest doma il tak nešt)? koji je zadnji dan kad moraš imati dionicu u svom vlasništvu da bi se kvalificirao za dividendu? cijenio bih pomoć oko ovih pitanja…. hvala unaprijed.
[/quote]

Nažalost, zakasnili ste 1 dan. Zadnji dan za kupnju kojom biste ostvarili pravo na dokap i dividendu bio je 26.03. (T+3 = 31.03 – dan održavanja skupštine). No, ne sekirajte se, ovako imate dobar ulaz na 2xxx pa pričekajte možebitnu sljedeću dokapitalizaciju. (Doduše, i kod aktualne je zec još uvijek u šumi dok Hanfa ne da zeleno svjetlo)

vjerujem u ovu dionicu i najradije bi očistio portfelj od raznoraznih čuda i sve ubacio u ulpl čak i po ovoj cijeni. ova cijena je takva da se nije isplatilo ići u dokap ni onima koji su kupovali po 3000 kn (6400/3=2133 kn, danas je 2110), samo onima koji su u ranije dokape išli i nabrali se dionica…
znam da se jaja ne čuvaju u istoj košari, no vjera u ovu dionicu mi je povelika. 4 dokapa u 3 godine = 1 dokap/9 mjeseci.
sljedeći bi nekom statistikom bio poslje nove godine.
što mislite, koji je minimum/točka infleksije ove dionice?
prvo sam mislio da je to 2400 kn, sad više ništa me ne čudi.
dobro veli buffet… ne gledati svaki dan burzu.
kako ovo stvarno nema više veze sa ikakvom pameću, pokušao sam i nekakav zaključak u svemu donijeti
na temelju antilogike. dakle, sve što se čini logično, stavim negativni predznak ispred toga i trebalao bi to biti – to.
asimptotalno se crobex približava nuli… što znači da ako padne za 0,5% u prosjeku dnevno, (nekad 1%, nekad, vjerovali ili ne je u plusu), za kojih 3 mjeseca bi se trebao prepoloviti. naravno, zdrava matematika ovdje ne vrijedi, kao ni u špekulaciji vrijednosti ulpl za mjesec dana.
nadam se 3000 za 15.5., što je prije dokapa bila skromna špekulativna suma, a sad je to
skoro 50% up.
a sebi sam skromno rekao prije dokapa: ne dam je ispod 3100 🙂

da stvar bude interesantna, doista je više ne dam ispod 3xyz.
što me ne ubije, to me ojača. nek’ se toćaju dionice, nisam ni žedan ni gladan.
ova crobex talasanja, kao i idiotsko kretanje ulpl je u meni rodilo takav prkos… [angry]
bitno da nisam dužan nikom…
jethro provjetrio. od moje refleksije ne boli glava.

[cool]


dakle, sve što se čini logično, stavim negativni predznak ispred toga i trebalao bi to biti – to.

dakle, recimo da bi se logicnim trebalo ciniti vrlo skoro ukljucivanje trezora i sprijecavanje
daljnjeg ‘idiotskog kretanja ulpl’…
i sto sad ? da stavimo negativni predznak ispred toga ? [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Čitam tu vaše špekulacije o lošem kvartalu, a primjećujem kako nitko nije prokomentirao iznos poreza na dobit samo redak ispod u dotičnom izvještaju [lol] [lol] [lol] Ako nije za dobit zadnjeg kvartala, navedeni iznos za porez na dobit je totalni nonsense i gadan tipfeler

Firma nam je oslobođena poreza. [lol] [lol] [lol]

Svima kad tad svane, samo se treba probuditi.

Prema izvještaju izgleda da je. [proud]

x

Nevidim ekonomsku opravdanost onih , koji na ovim razinama prodaju dionice !
Činjenica je ta , da jedino tržišno zarađuju ” oni ” koji su prodali dionice od 3.000- do 3.700- kuna ” , te oni koji danas kupuju ” !
Kako svi znamo da je dionica fundamentalno podcjenjena ” možda se radi o istim osobama ” koje ruše dionicu i kupuju ” jeftino ispod svake kritike ” ![smiley][smiley]

Evo malo svjezih vjesti iz svjeta. Bulkeri stoje izvrsno sta se bas i ne moze kazati za tankere. Sezona grijanja i povecane potrosnje je na izmaku, svi pokusavaju stedjeti zbog cijene nafte i godisnji remonti rafinerija su na pragu. Za bulkere je odlicna berba zezenih u tjeku. Prosjek zakljucaka u Veljaci bio je na godinu dana za panamax 71000, supra 60000 i handy 53000 USD.

Rodilo! [thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

zahvaljujem na odgovorima. [smiley]

Toliko su mi se svidjeli podatci za Veljacu da sam zaboravio staviti Ozujak. Panamax 65000, supra 55000 i handy 49000 USD dnevno na godinu dana.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


vjerujem u ovu dionicu i najradije bi očistio portfelj od raznoraznih čuda i sve ubacio u ulpl čak i po ovoj cijeni. ova cijena je takva da se nije isplatilo ići u dokap ni onima koji su kupovali po 3000 kn (6400/3=2133 kn, danas je 2110), samo onima koji su u ranije dokape išli i nabrali se dionica…
znam da se jaja ne čuvaju u istoj košari, no vjera u ovu dionicu mi je povelika. 4 dokapa u 3 godine = 1 dokap/9 mjeseci. sljedeći bi nekom statistikom bio poslje nove godine.

intervali između dokapitalizacija se sve više smanjuju, po meni slijedeća je na ljeto. Uprava najavljuje kupovinu polovnjaka. U ponedjeljak, na skupštini podignuta masa kunica za isplatu dividende sa predloženih 12 na 17 mil k.
Danke ULPL.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

ma stvarno je ova dionica čudna,
istovrimeno podizat isplatu dividende, a stalno vršit dokapitalizacije,
nerazumim di je tu pamet???[sealed]

dajmo da rastu...

…Uprava najavljuje kupovinu polovnjaka. ..

Otkuda info o kupovini polovnjaka? Sa Skupštine?
Kakvi brodovi? Veličina?…

New Report

Close