ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo kakve špekulacije od strane uprave u ovom depresivnom burzovnom trenutku su vrlo opasna igra, što je nadam se shvatio i gospodin Pavletić i zato vratio svojih 1000 komada. Idućih par dana biti će vrlo važni za određivanje cijene dionice nakon dokupa. Sa ovih razina na kojoj je sada, cijena dionice ide nakon dokupa na neprihvatljivo nisku razinu za mnoge dioničare koji su ulazili na višim razinama i zato neće sudjelovati u dokupu ili će sudjelovati sa manjim dijelom a ostalo ponuditi na prodaju neposredno prije 26.3. ULPL definitivno ima vrijednost, ali puno nas si više ne smije dozvoliti ni minimalni gubitak pa makar on bio i prolazan.


……Sa ovih razina na kojoj je sada, cijena dionice ide nakon dokupa na neprihvatljivo nisku razinu za mnoge dioničare koji su ulazili na višim razinama …..

Mislim da se taj scenario neće ostvariti jer što manje cijena prije dokapa bezveze naraste to manje će nakon 31.03.2008 pasti.Rast cijene u ovom trenutku priželjkuju samo oni koji namjeravaju prodati prije dokapa pa su sad zatečeni jer gle vraga,kod dva prijašnja dokapa cijena je pred sam dan D narasla a što se čeka ovaj put.?Koje iznenađenje,na burzi nema pravila,ko bi rekao.
[rolleyes][angry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Lavgar ovo ti je dobro: Rast cijene u ovom trenutku priželjkuju samo oni koji namjeravaju prodati prije dokapa pa su sad zatečeni jer gle vraga,kod dva prijašnja dokapa cijena je pred sam dan D narasla a što se čeka ovaj put.?Koje iznenađenje,na burzi nema pravila,ko bi rekao. [thumbsup]

Očito oni koji namjeravaju prodati prije dokap. misle,da će cijena kao prošli put na 4700 kn? [tongue]
Meni je važno, da nakon dokap. rokne dolje što manje i da doživim još koju dokap. ULPL.

Po toj logici najbolje bi bilo da cijena i prije dokapa padne na 3000. Onda se valjda poslije ne bi ni mjenjala.

Cijena dionice će 27.03. biti oko 25% niža od cijene 26.03. na zatvaranju.
Taj pattern se ne mijenja, to je čista logika i matematika.

Bila ona 26.03. 3000, 3500 ili 4000 kuna.

No respect

Ovu dionicu se isplati držati iz slijedečih razloga, ima mladu floto, gradi nekoliko novih brodova, posluje pozitivno i dijeli dividendu. Dva največa vlasnika ujedno i direktori Pavletić 26462 dionice i Šorc 25845 dionica ne prodaju i ne smanjuju svoje portfelje. Ja ču imati pravo na dokup 33 dionice, znači za 13200 kn obogatiti ču svoj portfelj sa 33 nove dionice, znači po ovoj cijeni za 3,6 dionica dokupiti 33 nove. Tko misli da se to ne isplati neka si traži bolje, što bi slavonci rekli “široko mu polje”.[thumbsup]


Dva največa vlasnika ujedno i direktori Pavletić 26462 dionice i Šorc 25845 dionica ne prodaju i ne smanjuju svoje portfelje.

Ne, ja sam to napravio.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=18854

http://www.zse.hr/default.aspx?id=18830

je, svakako, darovali su ih…[rolleyes]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Cijena dionice će 27.03. biti oko 25% niža od cijene 26.03. na zatvaranju. Taj pattern se ne mijenja, to je čista logika i matematika. Bila ona 26.03. 3000, 3500 ili 4000 kuna.

[shocked][shocked]..logika + matematika + burza=[cry][cry] Sir Issac Newton nebi izgubio svu imovinu na burzi kad bi to bilo točno.Nema ti burza veze s logikom i matematikom kolega SLK.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


SLK:

Cijena dionice će 27.03. biti oko 25% niža od cijene 26.03. na zatvaranju. Taj pattern se ne mijenja, to je čista logika i matematika. Bila ona 26.03. 3000, 3500 ili 4000 kuna.

[shocked][shocked]..logika + matematika + burza=[cry][cry] Sir Issac Newton nebi izgubio svu imovinu na burzi kad bi to bilo točno.Nema ti burza veze s logikom i matematikom kolega SLK.

Vidi kolega lavgar – ja imam svoje mišljenje.
Ne dopuštam da mi namećeš svoje, citiranjem i osporavanjem mojih tvrdnji.

Ja tvoje mišljenje ne dovodim u pitanje, a za desetak dana ćemo vidjeti koji je bio u pravu.

No respect


Pa moraju prodavati dionice zbog dokapitalizacije, da bi kupili dionice po nominali od 400 kn. Svi znamo, da im je sa svakom dokap. broj dionica im je puuuno veći.

Bas i nema logike. Ima ih nekoliko koji su aktivni u firmi medju Top 10. Kako mozemo vidjeti samo neki prodaju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Neshvaćam onog kolegu koji nekoliko dana prije dokapa prodaje ULPL da bi kupio JDPL?! Koliko znam ULPL ima bolje fundamente, a dokapit. je pred vratima, i to već 4. u tri godine. A sigurno je da će ih biti još. Lijep pozdrav! [cool]

Hulk dozvoli da u pomorskom sektoru vrijednost dionice ne determiniraju samo fundamenti. Ima i nesto sta se zove svjetsko trziste brodskog prostor i da o njemu ipak (vjerovatno) znam malo vise nego ti. Trenutno sam u vrhu svjetskih zbivanja. Radim u drugom naj vecem svjetskom managementu (preko 600 brodova). U svakom slucaju razlicitost misljenja je dobrodosla. I jos jedna stvar. U ULPL se vracam nakon docapa ako dovoljno padne jer ocekujem i 5-ti docap pa ga zelim docekati sa dobrim ulazom. Srdacan pozdrav.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

sakai, točno si naveo dvije situacije za navedenu dvojku, ali si zaboravio navesti da je nakon toga Pavletić stekao 1000 novih dionica. Nisi komentirao moju situaciju, dokupljujem 33 dionice po 400 kuna što iznosi 13200 kn. Poslije dokapa da prodam te 33 dionice samo po 2500 kn zarada na njima biti če mi oko 70000 kn, možda je to nekom malo, meni nije.

New Report

Close