ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav svim kolegama koji posjeduju ULPL! [thumbsup]

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!

Molim vas, može li mi netko odgovoriti na pitanja?
Imam dionice ULPL koje sam kupio preko PBZ investora. Znam da ih za dokap moram odregistrirati i staviti na slobodnu poziciju u SDA, ali dali je to potrebno i za dobivanje dividende, te na koji se datum računa broj dionica na računu za dobivanje dividende?
Molim pomoć nekog od iskusnijih… [embarass]

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!

[quote=gorma]
***obrisano*** ŠPANCIR: ” “Nadam se da ćemo odgovor na tvoje zadnje pitanje pronaći u standardnom godišnjem izvještaju na ZSE za koji dan/tjedan.I mene jako interesira.” ” Jedino logično objašnjene koje mi se nudi je da su im u ovom kvartalu došle na naplatu rate kredita za nove brodove i da su svojim iznosom premašile dobit iz zadnjeg kvartala. Ništa, preostaje nam samo čekati i dočekati novo konsolidirano FI.
[/quote]

Mislim da se ne treba previše opterečivati usporedbom FI III i IV Q. Važan je godišnji izvještaj. On se donosi 3 mjeseca nakon što se zaključi godina, znači daje se jako puno vremena za njegovu izradu, pa se neki godišnji troškovi, čak i neki troškovi budućeg razdoblja, mogu prikazati u IV kvartalu. Važna je uspredba godišnjeg FI sa prošlom godinom. Vidimo da je dobit puno veća, znači trend je odličan. [thumbsup]

Zna li netko možda koliko trezor posjeduje dionica. Na obavijestima piše samo koliko su stekli, pa da ne moram zbrajati od zadnjeg stanja.

fala

I love the Smell of Profits in the Morning


Molim vas, može li mi netko odgovoriti na pitanja? Imam dionice ULPL koje sam kupio preko PBZ investora. Znam da ih za dokap moram odregistrirati i staviti na slobodnu poziciju u SDA, ali dali je to potrebno i za dobivanje dividende, te na koji se datum računa broj dionica na računu za dobivanje dividende? Molim pomoć nekog od iskusnijih… [embarass]

Za dividendu mogu ostati na investoru

ljuti, 05.03.2008. u 09:57
Zna li netko možda koliko trezor posjeduje dionica. Na obavijestima piše samo koliko su stekli, pa da ne moram zbrajati od zadnjeg stanja.

Imaš taj podatak na http://www.mojedionice.com, samo se moraš registrirati.


Molim vas, može li mi netko odgovoriti na pitanja? Imam dionice ULPL koje sam kupio preko PBZ investora. Znam da ih za dokap moram odregistrirati i staviti na slobodnu poziciju u SDA, ali dali je to potrebno i za dobivanje dividende, te na koji se datum računa broj dionica na računu za dobivanje dividende? Molim pomoć nekog od iskusnijih… [embarass]

Ne znam tko ti je rekao da ih moraš staviti na slobodnu poziciju, ali pogriješio je. Dionice je potrebno imati na svom računu kod SDA na dan skupštine da bi sudjelovao u dokapitalizaciji. Isto tako i za dividendu.

Ako već spominješ stavljanje dionica na slobodnu poziciju, to ti potrebno samo ako želiš promijeniti brokersku kuću. Tada ih stavljaš na slobodnu poziciju da ih druga brokerska kuća može registrirati kod sebe. Stavljanje dionica na slobodnu poziciju ne tražiš od SDA, već od brokerske kuće preko koje radiš.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Molim vas, može li mi netko odgovoriti na pitanja?
Imam dionice ULPL koje sam kupio preko PBZ investora. Znam da ih za dokap moram odregistrirati i staviti na slobodnu poziciju u SDA, ali dali je to potrebno i za dobivanje dividende, te na koji se datum računa broj dionica na računu za dobivanje dividende?
Molim pomoć nekog od iskusnijih… [embarass]

ja isto imam preko investora i već sam neke dionice prebacio kod abacusa jer su kod njih “vidljive” u SDA tj. ne idu preko skrbničkog kao na investoru, a isto ću napraviti i sa ULPL. Pozdrav!

p.s. u principu bi ti trebali sve u PBZu obaviti, no bojim se računice.

npr. oni imaju 10 ljudi a svatko ima 10 dionica. Sve skupa oni bi za 100 dionica trebali dobiti 45 komada, ali ti ljudi bi trebali dobiti 10×5 tj 50 komada. Ovo je u principu jedan od razloga zbog kojeg mi je draže da mi dionice idu na moje ime u SDA a ne preko skrbničkog.


Zna li netko možda koliko trezor posjeduje dionica. Na obavijestima piše samo koliko su stekli, pa da ne moram zbrajati od zadnjeg stanja. fala

Fazan, zar i tu????

ajde na JDPL drukati!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

To bi bilo to od prometa da zadovolji troškove dokapa prvih 10. Još oni koji se ne vide i krajem drugog tjedna prema 4000.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

HULK:

Molim vas, može li mi netko odgovoriti na pitanja? Imam dionice ULPL koje sam kupio preko PBZ investora. Znam da ih za dokap moram odregistrirati i staviti na slobodnu poziciju u SDA, ali dali je to potrebno i za dobivanje dividende, te na koji se datum računa broj dionica na računu za dobivanje dividende? Molim pomoć nekog od iskusnijih… [embarass]

Ne znam tko ti je rekao da ih moraš staviti na slobodnu poziciju, ali pogriješio je. Dionice je potrebno imati na svom računu kod SDA na dan skupštine da bi sudjelovao u dokapitalizaciji. Isto tako i za dividendu.

Ako već spominješ stavljanje dionica na slobodnu poziciju, to ti potrebno samo ako želiš promijeniti brokersku kuću. Tada ih stavljaš na slobodnu poziciju da ih druga brokerska kuća može registrirati kod sebe. Stavljanje dionica na slobodnu poziciju ne tražiš od SDA, već od brokerske kuće preko koje radiš.


@hulk
, spiderman

Ukoliko si kupio ULPL preko PBZ investora, onda se te dionice nalaze na skrbnickom racunu i potrebno je odregistirati ih i staviti na neregistriranu vlasnicku poziciju u SDA, kako bi mogao sudjelovati u dokapitalizaciji.
Za dividendu to nije potrebno raditi, mogu biti registirane s PBZ Investorom, koji ce ti proslijediti dividendu na tvoj tekuci racun.

Za sve druge brokerske kuce, nije potrebno odregistrirati dionice, jer se kod drugih brokerskih kuca one i dalje vode na tvom racunu u SDA.


fazan: ” Zna li netko možda koliko trezor posjeduje dionica. Na obavijestima piše samo koliko su stekli, pa da ne moram zbrajati od zadnjeg stanja. fala ” Fazan, zar i tu???? ajde na JDPL drukati!

ma sinoć sam nešto računao, pa sam odustao …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close