ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pročitao sam svih 379 stranica ovog topica i završne račune prijašnjih godina i upravo je to bio razlog i da uđem u ovu dionicu.

Ne znam kako si onda propustio vidjeti da je dobit skoro 10 puta veća od one na koju ti računao fundamente!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Kupujemo, poslije će da se kajemo.[lol]

Svima kad tad svane, samo se treba probuditi.


gorma: ” Pročitao sam svih 379 stranica ovog topica i završne račune prijašnjih godina i upravo je to bio razlog i da uđem u ovu dionicu. ” Ne znam kako si onda propustio vidjeti da je dobit skoro 10 puta veća od one na koju ti računao fundamente!?

Ti nisi uspio ni pročitati cijeli moj post gdje priznajem grešku, a tvoj post svakako nije odgovor na moje nedoumice. Odi pleti mrežu na neki drugi topic.[smiley]

Svima kad tad svane, samo se treba probuditi.


gorma: ” Pročitao sam svih 379 stranica ovog topica i završne račune prijašnjih godina i upravo je to bio razlog i da uđem u ovu dionicu. ” Ne znam kako si onda propustio vidjeti da je dobit skoro 10 puta veća od one na koju ti računao fundamente!?

Glavni izvor te dobiti (oko 80 %) je prodaja brodova , koje – nadam se – u 2008. neće biti.I zato rezultat treba promatrati bez te izvanredne dobiti , kako bi godine bile usporedive (jer bi inače npr. netko mogao lamentirati kako se P/E od oko 3 “pogoršao” na 15 iako je u stvarnosti firma možda čak zaključila dvostruko bolje ugovore o vozarinama…)


Glavni izvor te dobiti (oko 80 %) je prodaja brodova , koje – nadam se – u 2008. neće biti.I zato rezultat treba promatrati bez te izvanredne dobiti , kako bi godine bile usporedive (jer bi inače npr. netko mogao lamentirati kako se P/E od oko 3 “pogoršao” na 15 iako je u stvarnosti firma možda čak zaključila dvostruko bolje ugovore o vozarinama…)

Sve što kažeš stoji, ulaže se u nove brodove tj. u core biznis i dobit bi u budućem periodu trebala samo rasti i ovo je dionica koja ima budućnost i kod koje će biti nakon ovih prodaja vrlo jednostavno pratiti FI ali i dalje mi nije jasna dobit nakon 4 kvartala koja je manja nego nakon 3 kvartala.

Svima kad tad svane, samo se treba probuditi.

može li mi netko bez uzrujavanja što nisam pročitala sve postove na ovom topicu reći koji je bio proklamirani razlog dosadašnjih dokapitalizacija i da li su iste bile u tom pogledu svrsishodne? sada su u igri novi brodovi, što je bilo prije toga?
ne kužim baš što je zmrklić htio reći sa svojim postom, pa ga lijepo molim da mi malo pojasni svoju tezu

free tibet


Sve što kažeš stoji, ulaže se u nove brodove tj. u core biznis i dobit bi u budućem periodu trebala samo rasti i ovo je dionica koja ima budućnost i kod koje će biti nakon ovih prodaja vrlo jednostavno pratiti FI ali i dalje mi nije jasna dobit nakon 4 kvartala koja je manja nego nakon 3 kvartala.

Ako si stvarno pročitao sve na ovom topicu vidjet’ ćeš da ovo i nije baš tako jednostavna firma za pratiti , iako ima samo 6 brodova. Stavke dobiti , dokapitalizacije , konsolidacija…………kompliciraju jasnu sliku.No , važno je da se slažemo da su temelji zdravi (sjajni novi brodovi koji rade cijelu godinu , povoljan trenutak za obnovu vozarina , struktura vlasništva…).
Nadam se da ćemo odgovor na tvoje zadnje pitanje pronaći u standardnom godišnjem izvještaju na ZSE za koji dan/tjedan.I mene jako interesira.


… i dalje mi nije jasna dobit nakon 4 kvartala koja je manja nego nakon 3 kvartala.

Konsolidirana dobit.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

http://www.seebiz.eu/hr/burze/a-pobjednik-je—uljanik-plovidba!,9891.html

***obrisano***


“Nadam se da ćemo odgovor na tvoje zadnje pitanje pronaći u standardnom godišnjem izvještaju na ZSE za koji dan/tjedan.I mene jako interesira.”

Jedino logično objašnjene koje mi se nudi je da su im u ovom kvartalu došle na naplatu rate kredita za nove brodove i da su svojim iznosom premašile dobit iz zadnjeg kvartala. Ništa, preostaje nam samo čekati i dočekati novo konsolidirano FI.

Svima kad tad svane, samo se treba probuditi.

“Kao što ste mogli već i pretpostaviti, Uljanik plovidba nije ni blizu najzastupljenijih izdanja, ali je ipak imala svoje poklonike, od kojih će jedan ostvariti pravo na formiranje (ili nadogradnju) svojeg portfelja u visini 5.000 kuna. Ostalima se već pruža nova prilika, a izbor dobitnika za tekući mjesec bit će zaključen 15. ožujka.”

Ovo mi nije jasno. To je dio teksta sa gore navedenog “seebiz”. Što je pisac htio reći?


“Kao što ste mogli već i pretpostaviti, Uljanik plovidba nije ni blizu najzastupljenijih izdanja, ali je ipak imala svoje poklonike, od kojih će jedan ostvariti pravo na formiranje (ili nadogradnju) svojeg portfelja u visini 5.000 kuna. Ostalima se već pruža nova prilika, a izbor dobitnika za tekući mjesec bit će zaključen 15. ožujka.”

Ovo mi nije jasno. To je dio teksta sa gore navedenog “seebiz”. Što je pisac htio reći?

Da je jedan od dvojice koji su prije mjesec dana prognozirali da će ULPL rasti najviše u veljači dobiti nagradu od 5000 kn.

New Report

Close