ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Projekcija u budućnosti IMHO…

Već se vidi da je pogrešna u ovom tjednu=prva zelena linija. Prema tome od projekcije nećeš ništa dobiti. Pozdrav


Projekcija u budućnosti IMHO…

Ne mogu se načuditi ovoj projekciji.
Kao prvo nema nikakvog pada nakon 26.3. (zadnjeg dana za kupnju za dokapitalizaciju). Nego je neki manji pad kasije a nije mi jasno što je ono u 7 mjesecu – bankrot ili?!?!
Objašnjenje uz to bi dobro došlo, iako se bojim da to ne bi uopće popravilo dojam…


……. Tako za dva bulkera ULPL za koji mjesec prestaju ugovori, a novi ugovori (TC) će se vjerovatno zbog velike expanzije u svijetu brodara sklopiti po puuuuno višim cijenama. …..…..

Za Volme manje-više znamo kad ističe T/C , a očito ti znaš kada i za Marleru.To je bitan podatak , jer će značajno utjecati na dobit.Podijeli ga s nama – ako ne može drugačije , može i na PM.

kako sam jednom i spomenuo, objava dokapa se dogodila u jeku korekcije, pa neke realne analize u ovom trenutku (naročito Fibonacci-jeva) su neprimjenjive. pogledajte samo ostale grafove… prema fibonacciju, cijeli crobex drastično pada.

Isprike, znam da je bilo postano, ako imam 42 dionice, što kaže matematika za dokap, trebam li još uzeti ?


Isprike, znam da je bilo postano, ako imam 42 dionice, što kaže matematika za dokap, trebam li još uzeti ?

Imate tablicu nekoliko stranica prije na forumu…
Najpamentije je (mislim) kupiti još osam, ili prodati dvije (najbolje na dan d)…
Pogledajte na tablici, pa ćete najbolje vidjeti što je “optimalno”


Isprike, znam da je bilo postano, ako imam 42 dionice, što kaže matematika za dokap, trebam li još uzeti ?

Pa ništa… Sa 42 imaš pravo na 19, sa 41 na 18. Na 20-u imaš pravo sa 44.

No respect

Evo friskih vijesti sa relevantnog mjesta. Glavna znacajka ovog izvjesca vezano za ULPL je porast vozarina u oba segmenta poslovanja. Kod suhih tereta biljezi se porast TC na racun voyage chartera. To je znak da je trziste dugorocno u porastu te se unajmitelji zele zastititi od porasta vozarina fixiranjem brodova u TC. Tekuci tereti se isto tako oporavljaju iako sporije od suhih. Uglavnom za zakljuciti je da i nakon docapa dionica nebi trebala dodatno pasti zbog trzista ili drugim rijecima nakon ocekivanog pada zbog docapa nastaviti ce rasti zbog pozitivnog signala sa trzista.
Kako sam nekoliko puta pisao pozitivne rezultate ce mo vidjeti kada to fondovi odluce. Ova situacija ne moze trajati pre dugo jer i fondovi moraju iskazati rast vrijednosti njihovih udjela sta je glavni mamac ulagacima da im povjere njihov novac.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Puno hvala, milim da cu ici na još 8 kom [thumbsup]

Što ako imam dionice na 2 skrbnička računa (margin i lombard)?
Da li se za svaki posebno određuje broj dionica koje mogu dokapitalizirati?

Npr.:

Imam na svakom 10 dionica, 10 * 0,45 = 4,5 => 5 dionica po svakom računu.
Ukupno 5 + 5 = 10 dionica.

Ako se gleda ukupan broj 20 * 0,45 = 9, tom računicom ispada da mogu upisati jednu dionicu manje.

Na koji od ta dva načina će se izračunavati?


zmrklic: ” Isprike, znam da je bilo postano, ako imam 42 dionice, što kaže matematika za dokap, trebam li još uzeti ? ” Pa ništa… Sa 42 imaš pravo na 19, sa 41 na 18. Na 20-u imaš pravo sa 44.

Ljudi treba zvati kolegu Dejavua da napravi tablicu ovo više ne ide ovako[huh]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

SLK:

zmrklic: ” Isprike, znam da je bilo postano, ako imam 42 dionice, što kaže matematika za dokap, trebam li još uzeti ? ” Pa ništa… Sa 42 imaš pravo na 19, sa 41 na 18. Na 20-u imaš pravo sa 44.

Ljudi treba zvati kolegu Dejavua da napravi tablicu ovo više ne ide ovako[huh]

ako ste toliko nesposobni da možete pomnožiti broj dionica koji imatesa o,45 i zaokružiti broj te dobiti broj “dodatnih dionica” onda je zbilja tužno što takvi ljudi ulažu u dionice.

New Report

Close