ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svi se ovdje vrtimo oko toga prije ili poslije, kao da ne postoji niti jedan drugi vremenski segment koji bi trebalo uzeti u obzir prilikom donošenja neke odluke. a kaj je s poslovanjem firme prije, pa kupnjom brodova i poslovanjem poslije? ima li tu , možda, materijala za razmišljanje? ili smo svi fokusirani samo na tisuće kuna, postotke i faktore? kupujemo li srećku na lutriji ili udio u poduzeću?

free tibet

Kao vlasnik ULPL , do neki dan, želim reći dvije stvari:

1. Na Skupštini društva ULPL, donijet će se datum, UNATRAG- s kojim vrijedi pravo dokapitalizacije.
Ponavljam – UNATRAG ?
Da li znate koji je to datum ? Ne znate, kako ne znam niti ja.
ALI …
Ako se dobro sjećam kao dioničar ULPL-a, za prošlu dokapitalizaciju- datum je izmišjen na Skupštini-
UNATRAG . Naravno, Uprava ULPL, nije datum odabrala napamet. Ili , baš taj dan , kad je krdo navalilo
kupovati dionice.
Uprava ULPL, po slučaju prijašnje dokapitalizacije, odabrat će datum, kad je bilo najteže, tj. kad je dionica
imala najmanju cijenu – a vlasnici je nisu prodavali. Zašto tako?
Jednostavnoo. Jer su ti vlasnici koji su čuvali dionice- upravo oni , koji je najviše cijene – djelatnici
ULPL- a, vlasnici, osnivači , itd.itd. oni koji dugoročno čuvaju poslovanje i rade na dobrobiti društva.

Tu leži odgovor – kako to da je uprava najavila dokapitalizaciju- a cijena neće rasti ! Zato- jer se datum
ne zna- a otkrit će ga Odluka Skupštine na dan 31.03.2008. / Koliko znam- datum je bio prošli put
udaljen 60 dana unatrag roka Skupštine…….. to bi bilo recima 31.01.2008. pa tko je tada
imao dionice , taj će profitirati , draga djeco….
To je moja teorija….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ miami

??

Čini mi se da si previdio ovo:


g) sukladno članku 308. stavak 1. Zakona o trgovačkim društvima pravo na upis Dionica ostvaruju dioničari Društva, u pripadajućem postotku udjela proporcionalnom udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Društva, i to prema stanju na računima vlasnika vrijednosnih papira kod Središnje depozitarne agencije (u daljnjem tekstu: SDA) na dan 31. ožujka 2008. godine;


Kao vlasnik ULPL , do neki dan, želim reći dvije stvari: 1. Na Skupštini društva ULPL, donijet će se datum, UNATRAG- s kojim vrijedi pravo dokapitalizacije. Ponavljam – UNATRAG ? Da li znate koji je to datum ? Ne znate, kako ne znam niti ja. ALI … Ako se dobro sjećam kao dioničar ULPL-a, za prošlu dokapitalizaciju- datum je izmišjen na Skupštini- UNATRAG . Naravno, Uprava ULPL, nije datum odabrala napamet. Ili , baš taj dan , kad je krdo navalilo kupovati dionice. Uprava ULPL, po slučaju prijašnje dokapitalizacije, odabrat će datum, kad je bilo najteže, tj. kad je dionica imala najmanju cijenu – a vlasnici je nisu prodavali. Zašto tako? Jednostavnoo. Jer su ti vlasnici koji su čuvali dionice- upravo oni , koji je najviše cijene – djelatnici ULPL- a, vlasnici, osnivači , itd.itd. oni koji dugoročno čuvaju poslovanje i rade na dobrobiti društva. Tu leži odgovor – kako to da je uprava najavila dokapitalizaciju- a cijena neće rasti ! Zato- jer se datum ne zna- a otkrit će ga Odluka Skupštine na dan 31.03.2008. / Koliko znam- datum je bio prošli put udaljen 60 dana unatrag roka Skupštine…….. to bi bilo recima 31.01.2008. pa tko je tada imao dionice , taj će profitirati , draga djeco…. To je moja teorija….

Ajoj kolega miami,imaš jako loše sjećanje,skoro pa ništa nije točno što si naveo a prošlo je tek tri mjeseca.Ništa se u Uljanik Plovidbi ne radi na pamet.

g) sukladno članku 308. stavak 1. Zakona o trgovačkim društvima pravo na upis Dionica ostvaruju dioničari Društva, u pripadajućem postotku udjela proporcionalnom udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Društva, i to prema stanju na računima vlasnika vrijednosnih papira kod Središnje depozitarne agencije (u daljnjem tekstu: SDA) na dan 31. ožujka 2008. godine;
[rolleyes]

Tako to izgleda ovaj put a prošli put je unaprijed ,isto kao i sad bio određen datum.Čitaj obavjest na zse ili u n.n.[shocked]Ovo što ti radiš je lupetanje na pamet i molim te da u buduće pišeš točne informacije.[pray]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Miami: nije bilo tako niti prošli puta, odakle ti to?


jomiii: ” prodo sam kao sto sam i najavijo svoje dionice uljanika i usao u inu i dalekovod(dokup) pa cu vidit jesam li dobro uradijo ” Uljanika ili Uljanik-plovidbe?
prodo uljanik plovidbu soy za krivi natpis a vidicemo jesam li dobro postupijo ljepo se zaradilo a druge su dion privlacne . zelim svakom sve najbolje

pa vi ste svi ludi ovdje i Delboy (kajman) a o tebi Miami da ne govorim…

ULPL kupovao sam prvi put ljeti 2007. godine na temelju fundamenta društva (koji su kao takvi i upitni zbog pomalo egzotičnog izvještavanja o čem je već bilo riječi na ovom topicu-vidjeti postove iz 10/2007) te na temelju razgovora sa nekim dotadašnjim dioničarima ULPL koji nisu bili razočarani posjedovanjem ove dionice.
dionice sam prvi put kupovao po prosječnoj nabavnoj cijeni od oko 3300, sudjelovao sam u poslijednjem dokapu di sam za broj dionica koji sam posjedovao upisao točno 1/2 komada (od onog broja koje sam posjedovao) po njenom nominalnom iznosu od 400 kn po komadu.
U ovom trenutku dok cijelo tržište pada dionice ULPL značajno dižu moj cijeli portfelj.
Stjecajem okolnosti kao što sam ranije naveo dionice ULPL ću vjerojatno prodati no to ćinim zbog svojih osobnih razloga i nikog drugog ne nagovaram da ućini isto.
Eto, nisam više imao namjeru pisati na topicu ULPL al kad sam vidio neke postove (osobito onaj od Miami) morao sam odgvoriti. Inače dan održavanja glavne skupštine društva do sada je uvijek bio zadnji dan za ulaz u dokapitalizaciju i tako piše i u prospektu stoga, Miami nemoj širiti netočne i neprovjerene informacije.
Dodao bih još da se dionicu ULPL itekako isplati imati u portfelju i sam ću j vjerojatno ponovo kupovati u budučnosti.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

@febo

Bravo kolega,dobro sročen post i 100% istinito i točno
[thumbsup]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Kao vlasnik ULPL , do neki dan, želim reći dvije stvari:

1. Na Skupštini društva ULPL, donijet će se datum, UNATRAG- s kojim vrijedi pravo dokapitalizacije.
Ponavljam – UNATRAG ?
Da li znate koji je to datum ? Ne znate, kako ne znam niti ja.
ALI …
Ako se dobro sjećam kao dioničar ULPL-a, za prošlu dokapitalizaciju- datum je izmišjen na Skupštini-
UNATRAG . Naravno, Uprava ULPL, nije datum odabrala napamet. Ili , baš taj dan , kad je krdo navalilo
kupovati dionice.


ovo je apsolutna neistina, takve stvari si uprava ULPLa nikad nije dopustila. Pa nije ovo LKPC.
Pozdrav ULPLovcima i svim brodarima, vidimo se na 4500.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Ma istina , bilo dokapitalizacije ili ne , ja sam ju kupovao i jos cu kupovati ….

Ali sam i iskljucivo sam gledao fundamente

mislim da je jedna od rijetkih koja ce vrlo brzo do ath od nekih 4700kn i da ne bude prenapuhava , jer njenih 4700 je puno manje nego mnoge druge i na ovim cijenama

[color=blue][i]Trgovina na malo ,veliko i od panicara u korekciji [/i][/color]

Bravo Febo – Priznajem da do sada u većini tvojih postova nisam bio istog mišljenja sa tobom (a vjerovatno se ti nisi slagao ni sa mojim postovima – ali ništa loše o različitim mišljenjima) ali posljedna dva tvoja posta [thumbsup].

Posebno mi se sviđa ovo: “dionicu ULPL itekako isplati imati u portfelju i sam ću j vjerojatno ponovo kupovati u budučnosti. ”

Ima nas sve više na ovome forumu koji vjerujemo u ovu dionicu i koja nas sigurno neće razočarati ni u budućnosti – naprotiv. Ali o tom potom – sada je najvažnije da kapitaliziramo ove dionice po 400 kn…

Pozdrav.

febo @

[thumbsup]

New Report

Close