ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,17
7.033
435
16,00
16,30
1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Molio bih iskusnije ulagace za jednu informaciju!
Tek od nedavno se bavim dionicama tj. koristim PBZ Investor. Prije nekog vremena (nakon određenog vremena proučavanja) kupio sam par dionica ULPL-R-A. Sutra cu naravno jos malo dokupiti, ako bude srece. Zanima me moram li se registrirati u SDA do 31.03. da bih mogao sudjelovati u dokapu ili se za to brine PBZ. Molio bih nekoga tko koristi PBZ Investor da mi odgovori!
Unaprijed zahvaljujem!

pogledaj kad trebaš imati dionice da bi sudjelovao u dokapu i stavi dionice na slobodnu poziciju barem 3 dana prije tog odlučujućeg datuma.
Na slobodnu poziciju ih stavljaš tako da popuniš obrazac za odregistraciju dionica,imaš ga na pbz investoru i faksiraš na broj koji ti tamo piše

&

_Mrzljak_:

koji je omjer 400:180 ? tj. 2 : 0.9 ?

Da zaključim monolog (isprike za teorije o brojevima u zagradama)
Koliko shvaćam , svaki dioničar ima pravo na 180.000/400.000 od svog broja dionica.
To bi bilo 45 % od broja dionica koje posjeduje, zaokruženo na puni (ili manji ?) broj.

Za male koji ulaze:

Matematika pri kupnji 4 dionice po 4000 Kn je:
4*4000=16000Kn
Vlasnik 4 dionice ima pravo na 0,45*4=1,8 (što prema rasponu (0,6-1,4) a 1,8>1,4 daje) mogućnost dokupa 2 dionice.

+(2*400Kn za dvije =800Kn)

Ukupna cijena je 16800Kn što daje cijenu po dionici Price/Share od

17600/6= 2800Kn

Molim demantij…

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

Zbilja ne mogu vjerovati da ljudi koji trguju na burzi ne znaju elementarnu matematiku, pa tolikima treba doslovno crtati izračune koje samostalno mogu napraviti djeca prije 5. razreda osnovne škole! NHF

znam da netko nije isao na matisu redovito nego se skitao oko skole
zato ima i drugi racun kako da dobijete broj za dokap
broj postojecih dionica podijelijte sa 2.22 i onda zaokruzite

Postanite Eu-robovi

Hvala bogušto imam nešto dionica ove tvrtke.Riječi čuvenog Buffeta sve govore.Osim toga ulaganje u brodarske tvrtke poglavito ovakve kao što je ULPL , je dugoročno sigurno dobro, jer u strukturi vlasništva NEMA DRŽAVA.[bye]


Zbilja ne mogu vjerovati da ljudi koji trguju na burzi ne znaju elementarnu matematiku, pa tolikima treba doslovno crtati izračune koje samostalno mogu napraviti djeca prije 5. razreda osnovne škole! NHF

E, moj Toni, za izračun jednadzbe bez nepoznanica (0,5-1,4 = 1) treba završiti bar ekonomiju, ako ne i neki ozbiljniji faks.
[lol]

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

eto konačno.
pozdrav sadašnjim i budučim imateljima ULPL

Jako puno novih lica na ovoj temi. Znaci da je postala interesantna od zadnji puta kada sam tu boravio, ali isto tako sve je manje kvalitetnih postova.

SLK! javi se na pvt i nadam se da si jos “unutra”

Blago siromašnima duhom...

Kolika cijena je bila neposredno nakon zadnje dokapitalizacije?


SLK! javi se na pvt i nadam se da si jos “unutra”

Unutra, stari. Drži se…

No respect

@liquid

Čini mi se da te (još uvijek) buni jedna stvar, sve drugo ti je već objašnjeno.. dakle izraz “(0,5-1,4=1)” ne predstavlja matematičku operaciju oduzimanja, već je dan kao predložak, tj. špranca koja ti govori kako ćeš zaokružiti broj koji ti ostane nakon što svoje “stare” dionice (N) pomnožiš s koeficijentom 0,45 (iliti 45%)

Dakle: N x 0,45 = X -> taj dobiveni X zaokružuješ poštujući zadani predložak “(od 0,5 do 1,4 = 1 nova dionica)”

…iliti od 1,5 do 2,4 = 2 … od 2,5 do 3,4 = 3 …itd.. ne znam brojat dalje 3 pa ak netko zna nek nastavi.

Koeficijent je 0,45 (45%) jer sad imamo 400.000 izdanih dionica, a u dokap ide novih 180.000.
180.000 / 400.000 = 0,45.
A gle ovo: 400.000 x 0,45 = 180.000

-> dakle, da sad imaš 400.000 dionica, upisao bi x 0,45 = 180.000 novih dionica i sam bi se sa sobom po forumu dopisiv’o.. samo ne znam tko bi ti onda sve ovo pojasnio [lol]


tony: ” Zbilja ne mogu vjerovati da ljudi koji trguju na burzi ne znaju elementarnu matematiku, pa tolikima treba doslovno crtati izračune koje samostalno mogu napraviti djeca prije 5. razreda osnovne škole! NHF ” E, moj Toni, za izračun jednadzbe bez nepoznanica (0,5-1,4 = 1) treba završiti bar ekonomiju, ako ne i neki ozbiljniji faks. [lol]

A, ovaaaj… a šta sa brojem tipa 1,45? 1,45 se zaokružuje na 1,5, a 1,5 onda na 2, jel da??

VAŽNA OBAVIJEST!! [cool] [lol]

Vidio sam da se spominju skrbnički računi i da nije bitno jesu ti dionice slobodne ili na skrbničkom.. NIJE ISTINA!

Za prošli ULPL dokap sam trebao paziti čak i da mi unutar jedne te iste banke (Podravska) budu dionice na istom skrbničkom (imam 2 kod njih) kako bih ostvario puno pravo.

Za PBZ investor je posebna priča.. dionice koje ostavite kod njih vam uopće ne sudjeluju u dokapitalizaciji!!!

Možda i postoje neke dvojbe u vezi ovdje navedenog, međutim sigurno sudjelujete u dokapitalizaciji ako su vam:
– SVE dionice na jednom skrbničkom računu, ali nikako na PBZ-investoru
– najsigurniji ste ako su vam izvan svih skrbničkih računa, dakle kod “običnih” brokera i/ili neregistrirane

Better safe then sorry.

Za napredne:
Uz pretpostavku da je točno da se (svaki) skrbnički gleda zasebno.. a ja imam recimo 20 dionica.. Hm? [sealed]

‘noć [yawn]

New Report

Close