ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,60
94
6
15,10
15,60
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

dečki,

mi moramo navigati dalje, mi nismo uprava i ne odlučujemo o poslovnim potezima,

kad budemo dovoljno zaradili ploveći na valovima burze, stekli odgovarajući većinski pakte, tada se svašta mođe učiniti.

do tada navigajmo, jer će nam se isplatiti i to uskoro. Kina kreće u novu poslovnu godinu, ima ih 1,5 milijardi, a to je više nego što ukupno ima love na CROBEXu

mirno more![smiley]

samo što nije...


Čuo sam da Grci kupuju polovne brodove, odvezu Korejancima da im naprave duplu oplatu te tako dobiju za manje novaca tako reći novi brod i to prije nego da čekaju godinama skroz novi. Kako su dobili jeftino brod mogu ići s manjim vozarinama.

mozda sam malo glup u ove sitne sate, ali kako polovni brod moze postati tako reci novi??? Naravno, konverzije tankera u bulk se rade ali njihov radni vijek je ogranicen. Iako, mora se priznati da ce se takva konverzija vise nego isplatiti.

Uglavnom se radi o capezsize….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Neki od kolega pokušavaju manipulacijom sa činjenicama unijeti pomutnju između Menađmenta i dioničara ! Odmah da naglasim smatram ispravnim da Trezor intervenira u slučaju poremečaja na tržištima ! Nadalje sredestva od dokapitalizacije ne koriste se za mešetarenje ! 30-9-2007-godine bilo jeNovca i novčanih ekvivalenata u iznosu od 107.657.386- kuna ! sasvim dovoljno za bilo kakvu intervenciju na tržištu /

Očito ta likvidna sredstva nisu dostatna za ciljeve koje je postavio menađment.Ne mislite valjda da je dokapitalizacija izvršena samo radi špekulacije ,a ne radi osnovnog posla.Menađment izvlaći ekstra
profit,a na uštrb firme.Legalno ili ilgalno,transparentno ili ne,ali očito se radi o prelijevanju najlikvidnijih
sredstava iz firme u njihove đepove.Firma postaje siromašnija a oni bogatiji,a s obzirom da su oni i glavni
dioničari smatram da dugoročno sebi donose veću štetu.,.Pohlpa je slijepa….

Ako smo dokapitalizirali jednu dionicu za 400 kn,a firma je za jednu platila 3.200 tj. OSAM puta više,na koji
način sa o kuna moguće donijeti profit za tih osam dionica. To u ekonomiji nije moguće i što se ovo bude češće događalo to će informirani /većinski dioničari/biti bogatiji, a firma i svi mali ulagaći oštećeni.Firma je
povećala jednu dionicu u trezoru ,a onih sedam je inflacija.Štampanje vrijednosnog papira bez pokrića. Dokle?

Ostavimo se teorije i citata već mi objasnite kako se sa nula kuna ostvaruje dobit za tih sedam dionica ,a s obzirom da je od 12.12.2007. do danas otkupljeno 2.851 dionica po prosjećnoj cijni od preko 3.200 kn što predstavlja više od 9 mil.kuna ,a emitirano je 2.851 puta 7 tj.19.957 ili 15 % dokapitalizizanih dionica ili 5% cjelokupne emisije dionica bez pokriča u kapitalu,a ovih 9 mil.kuna predstavlja gotovo 25% dokapitaliziranog kapitala . A to nije beznaćajno.

Molio bih vas da mi objasnite gdje je greška u mom pristupu.

Unaprijed zahvaljujem !


mozda sam malo glup u ove sitne sate, ali kako polovni brod moze postati tako reci novi??? Naravno, konverzije tankera u bulk se rade ali njihov radni vijek je ogranicen. Iako, mora se priznati da ce se takva konverzija vise nego isplatiti. Uglavnom se radi o capezsize….

evo malo vise info, sorry na off topic:

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Odgovor poštovanom kolegi lopini : Upravu ste kolega , vaša greška je u pristupu ! Misli8m da se odgovor krije u osnovnom konceptu Računovodstva , a on u ovom slučaju glasi : računovodstvo se usredotočuje na trošak nabave , a ne na njenu tržišnu vrijednost ! Drugo brkate pojam vlasništva nad firmom sa samom firmom ! Dionionica=vlasništvo , BV= računovostvena vrijednost= kapital/ osnivački može i dokapitalizacijom + rezerve / trezor tu ne ulazi ! Kupovinom novih brodova , te prodajom stafrih izvršena je svojevrsna Revalorizacija imovine ! Novi brodovi kombinirani sa pojačanom tražnjom ostvarili su enormnu dobit !

“…jer usamljeni kauboj sam jaaa…”

Ne copraj Strawinsky…

No respect


Ne copraj Strawinsky…

???

Coprati – gatati, čarati, ureći…

No respect

Hoće li netko pobrati sve ovo do 3200…. Ja bih ali nemam više jutros gotovo poduplao….[proud]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

jel moze netko nabaciti k/p nisam kod kuce pa nemogu nista ni vidjet ni trgovati[smiley]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Kupnja Prodaja
2.960,00 10
2.950,00 9
2.900,03 6
2.851,17 2
2.851,00 20

3.000,00 127
3.100,00 4
3.110,00 3
3.119,00 6
3.120,00 5

New Report

Close