ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,17
7.033
435
16,00
16,30
1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

febo:

sad kad kupimo nove dionice po nominali, bilo bi dobro da odmah najave novi dokap za recimo 2 mjeseca pa da nam trzisna cijena upisanih dionica opet skoci na iznad 4500. iako ovo zvuci entuzijasticki i suviše optimistično, možda i taj rasplet događaja nije skroz nevjerojatan. [smiley][thumbsup]

Febo – taj rasplet događaja po mome nikako nije skroz nevjerojatan. Ostalo mi u pamćenju ono što je kolega SLK rekao na ovom forumu kod cijene ULPL oko 3500 kn prije dvije sedmice.

“Nakon što nam je stigao brod Marlera (bulker), i time nam povećao flotu za 20%, koji će u četvrtom kvartalu napraviti sam gotovo kao sva tri tankera koje imamo, onda nakon objave FI2007 mora biti cijena barem 4.200, a da ostanemo na istim fundamentima kao sada. Barem 4.200”.

Čvrsto vjerujem, da će to biti uskoro…

Full je čudno kako nitko drugi osim nas ne vidi ovu sjajnu dionicu [sad]
BDI i svi brodari gore, mi dolje ….. kupnja i promet zanemarivi

Nen

Full je čudno kako nitko drugi osim nas ne vidi ovu sjajnu dionicu [sad] BDI i svi brodari gore, mi dolje ….. kupnja i promet zanemarivi

Ja sam s prije desetak dana zaključio da ako cijena kojim slučajem padne ispod 3000 odmah dokupljujem. Sad kad je ima ko pljeve ne mogu se odlučiti upravo zbog prethodnog razloga.


Full je čudno kako nitko drugi osim nas ne vidi ovu sjajnu dionicu [sad] BDI i svi brodari gore, mi dolje ….. kupnja i promet zanemarivi
Ja sam s prije desetak dana zaključio da ako cijena kojim slučajem padne ispod 3000 odmah dokupljujem. Sad kad je ima ko pljeve ne mogu se odlučiti upravo zbog prethodnog razloga.

au contraire, kolega, au contraire.
Pratimo je, pratimo, mogli ste je dobiti ispod 3000, ja cekam malo nize.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


au contraire, kolega, au contraire.
Pratimo je, pratimo, mogli ste je dobiti ispod 3000, ja cekam malo nize.

Također. [thumbsup]

No respect

Dragi kolege,dokap je u điru i normalno je da cijena oscilira,a vjerujem,da će netko od velikih uskoro objaviti da je stekao toliko i toliko dionica.Mislim da dok ne zavrsi dokap,možemo očekivati još oscilacija,ali ne dramatičnih.To je naravno samo moja pretpostavka.Indikativno je , međutim da su slične oscilacije i na ATPL.

Dobro recite mi, da li je nekidan po 2704 bila dobra cijena. Jeste li onda kupovali ili čekate još niže?

S obzirom na nekadašnju vrlo aktivnu ulogu na ovoj temi, u zadnje vrijeme baš ne čujemo kolegu SLK – sigurno potiho skuplja i ne želi uzburkavati neupućene… [proud]

Uljanik Plovidba d.d. – Obavijest o otpuštanju dionica
Dragutin Pavletić, direktor Uljanik Plovidbe d.d. otpustio je 300 dionica Društva.
Nakon navedenog otpuštanja posjeduje 18.143 dionica što čini 6,72% temeljnog kapitala.
——-

27.11.
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 18.443 6,83 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 17.839 6,61 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.312 5,67 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.635 5,42 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 13.769 5,10 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 12.001 4,44 Osnovni račun
8. FONOVIĆ RENATO 7.488 2,77 Osnovni račun
9. BURŠIĆ SLOBODAN 7.208 2,67 Osnovni račun
10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,97

30.11.
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 18.143 6,72 Osnovni račun ▼ -300 -0,11%
2. ŠORC DARKO 17.839 6,61 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.312 5,67 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.635 5,42 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 13.769 5,10 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 12.001 4,44 Osnovni račun
8. FONOVIĆ RENATO 7.468 2,77 Osnovni račun ▼ -20 kom
9. BURŠIĆ SLOBODAN 7.008 2,60 Osnovni račun ▼ -200 kom -0,07%

10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,78

No respect


S obzirom na nekadašnju vrlo aktivnu ulogu na ovoj temi, u zadnje vrijeme baš ne čujemo kolegu SLK – sigurno potiho skuplja i ne želi uzburkavati neupućene… [proud]

Tako je najpoštenije, zar ne?
Što god rekao, dobro ili loše – budeš “druker”, a teška su vremena. [smiley]

A da ti pravo kažem, i nema se što reći. Dokap u tijeku, nikakvih vijesti ni nema, sve se vrti oko toga.

No respect

http://www.seebiz.eu/hr/burze/trezor-uljanik-plovidbe-u-studenom-kupovao-u-cak-devet-navrata,3427.html%5Bthumbsup%5D

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS) – brodari u US opet u porastu – kada će i kod nas?

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI

Novi Pravilnik o dozvoljenim ulaganjima i ograničenjima ulaganja
Otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom
Članak 1.
Ovim Pravilnikom propisuju se kriteriji dozvoljenog ulaganja imovine otvorenog
investicijskog fonda s javnom ponudom (dalje: fond) i kriteriji ograničenja ulaganja.

A najviše mi palo ovo:

.4.2.2 Distribucija javnosti

80. Prilikom određivanja postotka dionica koje su distribuirane javnosti, dionicama koje su distribuirani javnosti ne smatraju se:
1. Dionice u vlasništvu članova uprave ili nadzornog odbora Izdavatelja;
2. Dionice koje su u vlasništvu Izdavatelja (trezorske dionice);
3. Dionice u vlasništvu osoba ili povezanih osoba koje raspolažu sa najmanje 10% od broja dionica koje su predmet uvrštenja (uključivši tu i dionice identičnih karakteristika koje su već uvrštene), osim ukoliko je riječ o osobi ili osobama koje su stekle dionice u okviru programa stjecanja dionica za zaposlenike (ESOP);

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od objave u «Narodnim novinama», a
primjenjuje se od 01.siječnja 2008.

Mozemo li se drzati ovoga za izracun Free Float-a? Free float nisu dionice koje nisu u top 10 nego dionice koje su u slobodnoj prodaji? Mislim, da nema zime za ULPL jer nema fondova.
Sad mi je donekle jasno otkud ova preslagivanja fondova zadnji mjeseci. To što će se postrožiti uvjeti za poslovanje fondova je po meni u redu. Znamo svi što pojedini fondovi rade i kako utječu na cijenu dionica.

New Report

Close