ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima li netko sličan primjer? Dana 09.10.07. imao sam u vlasništvu 20 dionica i putem koeficijenta ispada da mogu kupiti još 10 dionica (20×0.48=9,6).E, ali kvaka je u slijedećem: kupio preko brokera direktno 5 dionica, a putem PBZ Investora još 15 koje se vode kod SDA na skrbničkom zajedničkom računu PBZ Investora. Dolazi mi prospekt da mogu upisati dvije dionice na temelju vlasništva onih 5. Od PBZ Investora kako sam informiran trebao bi dobiti upit ili prospekt na temelju vlasništva 15 kom da mogu kupiti još 7 kom (15×0,48=7,2=7)Znači ispada da ukupno mogu imati 9 a ne 10 (jer sam vlasnik 20 kom ali na dva različita računa). Zna li netko mogu li kako doći do ove dodatne dionice koja mi u biti i pripada.

Ako je skrbnički od PBZ onda će ti on prvo njima slati a onda oni tebi. Ne bi trebalo biti problema. Ja imam sve na marginu.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Budući da i ja do danas nisam dobio nikakvu poštu, da li smo mi neki usamljeni ili nas ima više.Da li je netko kontaktirao ULPL.

sad glupo pitanje: kad ste kupovali?

No respect


sad glupo pitanje: kad ste kupovali?

Ja nisam uopće kupovao ULPL ako se na mene odnosilo.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Prodao sam 10.


Nisam bio u zadnjem dokapu, zaista ne znam. A imam osjećaj da će uplatit preko 95%, tako da ni ne vrijedi se zamarat hoću dobit ili ne, jer vjerojatno neću. To je za ove sa tisućama komada. [smiley11]

ja sam bio i mogu reci da ne treba gajiti laznu nadu da ce se nesto ubosti u drugom krugu po nominali … naravno, ako nemas bar 500 komada. Uvjeren sam da ovi koji ih imaju jako dobro racunaju decimale. Za svaki slucaj, treba uplatiti koji komad vise, lova se brzo vraca na racun.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


Prodao sam 10.

onda OK 8-}

No respect

Ni ja nisam još dobio ništa(na vrijeme kupio-prije 3. i negdje prije prodao.).
Pa valjda će stići, ne može svima istovremeno stići.
Samo me zanima do kada je rok za uplatu sredstava,tj koliko dana je rok za uplatu.
Inače indexe sam riješio hvala kolegi na pomoći.


sad glupo pitanje: kad ste kupovali?

Ma i ja sam na vrijeme kupio.;-)
Ok vidim da nisam jedini… znaci doći će ovih dana,a ako ne morati ćemo ih kontaktirati…

I ja dobio danas…

Dakle, ako želimo sudjelovati u eventualnom drugom krugu, trebamo uplatiti još love unaprijed?

http://www.successfultrader.info

freedado:

Ima li netko sličan primjer? Dana 09.10.07. imao sam u vlasništvu 20 dionica i putem koeficijenta ispada da mogu kupiti još 10 dionica (20×0.48=9,6).E, ali kvaka je u slijedećem: kupio preko brokera direktno 5 dionica, a putem PBZ Investora još 15 koje se vode kod SDA na skrbničkom zajedničkom računu PBZ Investora. Dolazi mi prospekt da mogu upisati dvije dionice na temelju vlasništva onih 5. Od PBZ Investora kako sam informiran trebao bi dobiti upit ili prospekt na temelju vlasništva 15 kom da mogu kupiti još 7 kom (15×0,48=7,2=7)Znači ispada da ukupno mogu imati 9 a ne 10 (jer sam vlasnik 20 kom ali na dva različita računa). Zna li netko mogu li kako doći do ove dodatne dionice koja mi u biti i pripada.

Ako je skrbnički od PBZ onda će ti on prvo njima slati a onda oni tebi. Ne bi trebalo biti problema. Ja imam sve na marginu.


Nije problem u tome što će mi PBZ slati a ne ULPL nego je problem što ja imam 20 dionica ali ne preko jednog brokera nego dva i to 5kom i 15 kom i kad se to pojedinačno množi sa koeficijentom fali mi jedna dionica (9 umjesto 10 kom)

quote=Duke&Duke]
Jaka vlasnička struktura fizičkih osoba, nema fondova… Po meni velika perspektiva. Kad se izostave izvanredni prihodi (prodaja broda), opet je P/E (mislim da je oko 16) najpovoljniji na tržištu. A siguran sam i da nas očekuje najuspješniji ovogodišnji kvartal! Miran san! [smiley2]
[/quote]

Mislim, da se ipak izvanredni prihodi (prodaja brodova) moraju pribrojiti aktivi pa se na osnovi svih prihoda računa dobit po dionici. Tako rade svi brodari. Kad npr. ATPL ne bi pribrojila prodaje brodova aktivi, kumulativna dobit nakon 3Q bila bi još manja od 118 kn a PE možda veći od 40, a kod ULPL P/E, kao što kažeš oko 16. U svkakom slučaju mislim, da se prodaja brodova mora pribrojiti imovini. Dobit ULPL bi tako krajem godine mogla biti sa novim brojem dionica (400.000) najmanje oko 700 kn po dionici, što daje kod cijene 3000 kn P/E 4,28. Dionice koja ima manji P/E u HR nema i daleko je najpodcijenjena.

New Report

Close