ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sta pise konstruktivno?


gogo1: ” smurf: ” Dobio prospekt i upisnicu jutros [smiley2] ” Da li u upisnici piše koliko imaš pravo kupiti dionica ?? (temeljem udjela) ” Da.

hvala

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Dobit krajem godine bi mogla biti sa novim brojem dionica (400000) najmanje oko 700 kn što daje kod cijene 3000 kn P/E 4,28. Dionice koja ima manji P/E u HR nema i daleko je najpodcijenjena.

Mada je cijena ULPL pala u zadnje vrijeme gotovo za 20% ipak je ljepo je gledati ovu dionicu u vremenu, kada su padale gotovo sve dionice za isti postotak a i više (prilika za kupnju). Dok se na ostalim fotumima postavljaju pitanja koliko vrijede dionice, odnosno dali će biti još pada – na forumu ULPL se razpravlja projektu Briuni, kolika će biti dobit krajem godine, stigla obavijest o dokapitalizaciji…..znači same dobre stvari. Nema zime…

Dobra je stvar kod brodara sto uzimaju krediti u USD, tako da s jedne strane imaju smanjene obveze kroz pad tečaja USDHRK (naravno i prihoda ali hebiga), a s druge strane vjerojatno i pad kamatnih stopa i manje troškove kamata s obzirom na smanjenje FED-ove referentne stope…. pretpostavljam da su krediti ugovarani uz varijabilnu kamatnu stopu LIUSD + marža (LIBOR za USD) s obzirom na banku kod koje su uzeti (ne smijem ipak otkrivati koju, pise da prospekt nije za javnost) [smiley2]

Gledam malo postove, P/E i ostale pokazatelje ove dionice i nije mi jasno kako je ovoliko podcijenjena!
Cudno da na hrv. burzi, pogotovo u ovo vrijeme(prije korekcije) kad se kupovalo sve sto vrijedi i nevrijedi da ista ostala podcijenjena.
Pa bih molio kolege koje duze prate ULPL, ak nije problem, da mi navedu 2-3 razloga zasto je tako, jer ja neke velike razloge nisam uspio naci.
Unaprijed zahvaljujem 🙂

Evo jednog razloga.

Danas na burzi osvane ova obavijest:
“Uljanik Plovidba d.d. stekla je 23. studenog 2007. 700 vlastitih dionica.”

Pogledaš u promet koji se odigrao na taj datum i vidiš da je protrgovano 188 komada.

Pa se zapitaš, tko tu kupuje od koga?

@strujovod

T+3 kolega.
20. studenog je protrgovano 1761 dionica. Znači, sve je OK.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.


Gledam malo postove, P/E i ostale pokazatelje ove dionice i nije mi jasno kako je ovoliko podcijenjena!
Cudno da na hrv. burzi, pogotovo u ovo vrijeme(prije korekcije) kad se kupovalo sve sto vrijedi i nevrijedi da ista ostala podcijenjena.
Pa bih molio kolege koje duze prate ULPL, ak nije problem, da mi navedu 2-3 razloga zasto je tako, jer ja neke velike razloge nisam uspio naci.
Unaprijed zahvaljujem 🙂

Isto pitanje …. šta odvraća kupce od ove dionice? … fundamenti su izvrsni …

Jaka vlasnička struktura fizičkih osoba, nema fondova… Po meni velika perspektiva. Kad se izostave izvanredni prihodi (prodaja broda), opet je P/E (mislim da je oko 16) najpovoljniji na tržištu. A siguran sam i da nas očekuje najuspješniji ovogodišnji kvartal! Miran san! [smiley2]

Uljanik Plovidba d.d. – otpuštanje dionica

Anton Brajković, član NO Uljanik Plovidba d.d. otpustio je 1300 dionica Društva putem Ugovora o darovanju.

Nakon navedenog otpuštanja posjeduje 12.469 dionica što čini 4,6181% temeljnog kapitala.

No respect

Kolege ako vam to nesto znaci ili imate neko pitanje ,meni je dosao Prospekt i Upisnica za kupnju dionica.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kolege ako vam to nesto znaci ili imate neko pitanje ,meni je dosao Prospekt i Upisnica za kupnju dionica. Pozdrav

na kojoj banci se može izvršit uplata

thnx
[smiley11]

New Report

Close