ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kingich:

Ne znam jesam li u krivu sto smatram da postoji ta mogucnost? ..”

ne kužim kingić , na koju mogućnost misliš ?
da ne dođe do dokapitalizacije ? tj. da hanfa odbije dokapitalizaciju ?

Ne, da ju odobri, ali dioniočarima koji su upisani u SDA na dan odobrenja HANFE a ne na dan Odluke GS. kao u prethodnom slučaju … et, o tome pričam….

(i ne nisam prodao dionice pa mi je sad frka)

ok da kužim ..
a to se dogodilo u slučaju VABA-e ?

da u tom slučaju će loše proći oni koji su kupovali na 4000-4200-4500 … a dobro oni koji su prodavali tada; (ovo i nije bilo teško zaključiti [smiley2] )
a da, takva je procedura za dokapitalizaciju i ništa nije unaprijed sigurno da će se odigrati kako je planirano .. to je rizik ..
ali ipak je za očekivati da će biti kako je GS odlužila , planirala ..

& strujovod

Institucionalni ulagači izlaze iz dionica. Izlaze fondovi, koji imaju priliku kupiti jeftin HT, pa izlaze iz sad već iz relativno skupih dionica. Imaju prigodu sudjelovati u 75% IPO Atlantica do 19.11.2007. Sve to se odražava i na ULPL gdje nema fondova ali pošto je tržište u depresiji a drhtave ručice ne znaju što im je raditi one u depresiji izlaze, što zapravo i nije loše. Ne treba zaboraviti, da je izvješće ULPL iz 3Q 2007 bilo više nego odlično. Samo dobit iznosi preko 1.100 kn po dionici odnosno sa novim brojem dionica kumulativno do sada oko 650 kn u odnosu npr. drugom brodaru prema ATPL gdje je dobit 3Q oko 120 kn po dionici.

A kao što kaže kolega SLK. “Nakon što nam je stigao brod Marlera (bulker), i time nam povećao flotu za 20%, koji će u četvrtom kvartalu napraviti sam gotovo kao sva tri tankera koje imamo, onda nakon objave FI2007 mora biti cijena barem 4.200, a da ostanemo na istim fundamentima kao sada. Barem 4.200”.

Znači nema nikakve zime. Za sebe znam, da čvrsto ostajem o ovoj dionici još dugo vrijemena.

bravo knecht19, pa nećemo sad rasprodavati ili strepiti jer je Hanfa Vabi odredila drugi datum dokapitalizacije. [smiley10]

ova dionica je sigurna luka u narednih 2 godine, a vjerojatno i više. sjetite se velikih prometa na puno većim razinama i bit će vam lakše. trenutno je situacija depresivna na cijelom marketu, ali s proljećem će doći i ulpl na zaslužene razine.

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

čini mi se potpuno nelogično i nemoguće da HANFA samo tako promijeni uvjete dokapa. pa to mijenja odluku skupštine.
to sa VABAom mora da ima i neku dodatnu priču zbog čega je to, a možda je i greška u odluci.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Hanfa to ocito ima pravo odluciti, ako vam nije jasno procitajte malo tu temu na oba foruma, kao i odluke skupstine i hanfe. Smurf lupetas bezveze, zbog toga ne moras strepiti, vec bi mozda mogao dokupiti pa ukoliko se to dogodi imat ces pravo na upis veci broj dionica….

Glavna skupština bila 16.10., i odlučila da dokapitalizacija ide s 8.10. Meni bi odgovaralo da dokapitalizacija ide kasnije. Zar ste vi svi prodali dionice ranije?


čini mi se potpuno nelogično i nemoguće da HANFA samo tako promijeni uvjete dokapa. pa to mijenja odluku skupštine.
to sa VABAom mora da ima i neku dodatnu priču zbog čega je to, a možda je i greška u odluci.

mozda, a mozda se ukljuci netko tko je sudjelovao u dokapitalizaciji, ja sam prodao poslije Odluke GS a prije odluke HANFE i nisam imao pravo…

Ja sam osobno kupio nakon dokapa, tako da bi mi bilo vrlo drago da je kingich u pravu, ali mislim da je mala sansa da se to desi. Kad se ocekuje odluka Hanfe?

@KNECHT119

Sve stoji sto kazes, s razocaranjem sam konstatirao pritisak na prodaji, da ne bi bilo zabune.

Ima li fondova u ULPL, to ne znamo za sigurno. Nije li FIMA potpisivala neke članke s osobitim interesom? Mogu imati par tisuća komada, sasvim dovoljno da zlostavljaju ovu dionicu, a da se nikada ne pojave u top 10.

I još jedna stvar, ima li itko ideju koliki je zapravo free float ove dionice?


@KNECHT119 Sve stoji sto kazes, s razocaranjem sam konstatirao pritisak na prodaji, da ne bi bilo zabune. Ima li fondova u ULPL, to ne znamo za sigurno. Nije li FIMA potpisivala neke članke s osobitim interesom? Mogu imati par tisuća komada, sasvim dovoljno da zlostavljaju ovu dionicu, a da se nikada ne pojave u top 10. I još jedna stvar, ima li itko ideju koliki je zapravo free float ove dionice?

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 17.940 6,64 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 17.355 6,43 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.129 5,60 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.535 5,38 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 13.769 5,10 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 11.670 4,32 Osnovni račun
8. FONOVIĆ RENATO 7.488 2,77 Osnovni račun
9. BURŠIĆ SLOBODAN 7.328 2,71 Osnovni račun
10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,42

izgleda da dosta veliki, zato dokapitalizacije na ovoj dionici i skupljanje uprave


@KNECHT119

Sve stoji sto kazes, s razocaranjem sam konstatirao pritisak na prodaji, da ne bi bilo zabune.

Ima li fondova u ULPL, to ne znamo za sigurno. Nije li FIMA potpisivala neke članke s osobitim interesom? Mogu imati par tisuća komada, sasvim dovoljno da zlostavljaju ovu dionicu, a da se nikada ne pojave u top 10.

I još jedna stvar, ima li itko ideju koliki je zapravo free float ove dionice?


U ovome sa FIMA-om si itekako u pravu.

Što se tiče FF, mislim da je i dalje dosta dobar, vjerojatno se i povećao izlaskom Floričića.

No respect

New Report

Close