ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje vlastitih dionica
(2007-11-07)

ULJANIK PLOVIDBA d.d. obaviještava da je dana 06. studenog 2007. godine stekla 120 vlastitih dionica.

No respect


beagle: ” [quote=-M3-] Dobro dali mi tko zna reći što je to s ULPL????[smiley8] Hvala. ” Cijena će još pasti nakon dokapitalizacije, jer će se prodavati dionice stečene po 400 kn, pa zato neki prodaju sada po nerealnim, ali ipak višim cijenama. Na duže staze cijena će sigurno značajno porasti (pogledaj fundamente ove dionice). Treba biti strpljiv i ako nije nužno, ne prodavati na ovim razinama. [smiley4]
Nebi trebalo više pasti.Računam ovako:Prije 09.10.07 cijena je bila 4700 a sad 3350. 10kom x 4700=47.000k,upis ako se ne varam 0,4kom po dionici,znači sad imaju 14kom, 14 x 3350=46.900. Več su u gubitku 1700kn s obzirom da su ili če uplatiti po 400kn za svaki kom.nove dionice.Ispravite me ako griješim[smiley10][smiley10]
[/quote]
Krivo …
On dobiva 5 dionica a ne 4

Nema zime. Čekam na sljedeću dokapitalizaciju, koja bi statistički gledajući mogla biti već kroz 5-6 mjeseci. A do tada…….crtam ruže.

Ja uopce ne cekam dokap vec me veseli to sto je fundamentalno ovo najpovoljniji brodar. Da li je netko radio analizu nedavno i usporedio ju s ostalim brodarima? Al’ ce biti grabarije kada sjedne lovica od atlantica…[smiley2]


Ja uopce ne cekam dokap vec me veseli to sto je fundamentalno ovo najpovoljniji brodar. Da li je netko radio analizu nedavno i usporedio ju s ostalim brodarima? Al’ ce biti grabarije kada sjedne lovica od atlantica…[smiley2]

Ja sam po objavi 3Q išao:
– odbiti sve izvanredne prihode od brodova
– za broj dionica stavio 400.000 (dakle, nakon upisa od dokapa)
– cijena je tada bila 3.500 kuna

Bili smo na razini P/E drugih brodara ali smo još uvijek povoljniji na booku.

Nakon što nam je stigao brod Marlera (bulker), i time nam povećao flotu za 20%, koji će u četvrtom kvartalu napraviti sam gotovo kao sva tri tankera koje imamo, onda nakon objave FI2007 mora biti cijena barem 4.200, a da ostanemo na istim fundamentima kao sada. Barem 4.200.

To je sve amaterski računano, dakle ne potpuno konvencionalno kako to rade stručnjaci, nego po mojim osobnim metodama, koje ne odstupaju često i previše.

Post je namjenjen kolegama koji već jesu u ULPL i ne planiraju tako skoro prodati. Nije za sve one koji planiraju ući i zaraditi +30% u slijedećih par mjeseci. Ovo je samo moje mišljenje.

P.S.: vrlo vjerojatno da će nas pogoditi lagano i pretpostavljam kratko klizanje dolje nakon samog upisa dionica iz aktualnog dokapa. Zbog pojave više slobodnih dionica. No fundamenti će biti isti, jer je sve već ukalkulirano u trenutnu cijenu (zato i jesmo “pali” na 3.500) i ne valja prodavati nego biti spreman da će do toga doći i da će to proći… [smiley11]

No respect

Nisam stigao na dokapitalizaciju, ali od pada skupljam malo po malo. Sličnom računicom kao i SLK, sam prije 2 tjedna (od oka) procjenio da se zaista isplati skupljati dionice ove firme, bez obzira hoće li biti još dokapitalizacija ili ne. Još kad se počnu prikazivati rezultati sa novim brodom i onima koji će tek doći… puna šaka brade. A sad, kada će tržište to nagraditi…manje bitno… Jedini problem svih nas ovdje je što puno gledamo u ekran… a trebali bi samo onda kada se odlučimo kupovati…ili prodavati.

Moja taktika je malo po malo skupljati, dok je god na ovim razinama u odnosu na zarade i BV. Iskreno, ne vidim gdje se mogu puno povećati troškovi, a prihodi…mogu i te kako. A valjda ni dolar neće na razinu kune[smiley11]

P.S. Hvala kolegi SLK na tadašnjem savjetu…nije bio presudan, ali lijepo je kad netko smisleno iznese svoje viđenje! Živio

Zamislite scenarij da HANFA odobri dokapitalizaciju, ali ne dioničarima koji su to bili na dan održavanja glavne skupštine, nego na dan odobrenja HANFA-e, kao što su to učinili u slučaju VABA banke.

Svi su se pitali odakle im pravo, međutim, na kraju pojeo vuk magare. Nema veze što je to banka, nad njom imaju nadležnost kao i nad svakim drugim javnim dd-om. Tako da, vidjet ćemo rasplet situacije :))


Zamislite scenarij da HANFA odobri dokapitalizaciju, ali ne dioničarima koji su to bili na dan održavanja glavne skupštine, nego na dan odobrenja HANFA-e, kao što su to učinili u slučaju VABA banke.

Svi su se pitali odakle im pravo, međutim, na kraju pojeo vuk magare. Nema veze što je to banka, nad njom imaju nadležnost kao i nad svakim drugim javnim dd-om. Tako da, vidjet ćemo rasplet situacije :))


Meni je svejedno, a kolege koji dokupljuju mogu proći još bolje.[smiley2]
A ove dionice koje dođu od dokapa i ako padne cijena ja čekam i dokupljujem i spreman sam više od 50% portfelja staviti u ovu dionicu.[smiley2]

you think your special you do, i can see it in your eyes


Meni je svejedno, a kolege koji dokupljuju mogu proći još
bolje.[smiley2] A ove dionice koje dođu od dokapa i ako padne cijena ja
čekam i dokupljujem i spreman sam više od 50% portfelja staviti u ovu
dionicu.[smiley2]

Slazem se, nek samo ekipa rusi cijenu prodajuci misli zaradili smo dosta jos kad dobijemo dodatne dionice džabalesku :)) pa kad samodol pomrsi racune svima 😉

slazem se sa SLK-om, relana cijena ULPL-a 4000-4500 kn.


lula: ” Meni je svejedno, a kolege koji dokupljuju mogu proći još bolje.[smiley2] A ove dionice koje dođu od dokapa i ako padne cijena ja čekam i dokupljujem i spreman sam više od 50% portfelja staviti u ovu dionicu.[smiley2] ” Slazem se, nek samo ekipa rusi cijenu prodajuci misli zaradili smo dosta jos kad dobijemo dodatne dionice džabalesku :)) pa kad samodol pomrsi racune svima 😉 slazem se sa SLK-om, relana cijena ULPL-a 4000-4500 kn.

pitao na Burzi Ivana Kolara. dobio odgovor da će pravo na dokap imati holderi dionica na dan skupštine tj. 09.10. (ili već kojeg). e sad ako je to netočna informacija onda zaista ne znam tko ima točnu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


pitao na Burzi Ivana Kolara. dobio odgovor da će pravo na dokap imati
holderi dionica na dan skupštine tj. 09.10. (ili već kojeg). e sad ako
je to netočna informacija onda zaista ne znam tko ima točnu.

Nadam se kolega, da će sve proći u redu, ali inace u slučaju VABA Banke, također je u dnevnom redu i Odlukama glavne skupštine isto pisalo dokapitalizacija u tom i tom iznosu emisijom toliko i toliko dionica koje imaju pravo upisati dioničari koji na dan taj i taj posjeduju dionice. Međutim HANFA je otegnula s dokapitalizacijom, promjenila pravila igre i odobrila dokapitalizaciju ali uz uvjet da se ne uzme datum ODLUKE na glavnoj skupštini, nego datum kada je hanfa odobrila :)) tako je ispalo, ja samo prenosim teoretsku mogućnost….

a nije loše da i neki špekulanti popuše, ne ?

Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje vlastitih dionica
(2007-11-08)

ULJANIK PLOVIDBA d.d. obaviještava da je dana 07. studenog 2007. godine stekla 100 vlastitih dionica.

No respect

New Report

Close