ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[quote=-M3-]
Dobro dali mi tko zna reći što je to s ULPL????[smiley8] Hvala.
[/i]

Cijena će još pasti nakon dokapitalizacije, jer će se prodavati dionice stečene po 400 kn, pa zato neki prodaju sada po nerealnim, ali ipak višim cijenama.
[/quote]
Tu se ne bih slozio. Gledajuci ponasanje i kretanje cijene nakon prosle dokap, nisam siguran da je pad za ocekivati. Kupio sam je i mislim je drzati malo duze, mislim da je izvjestan rast (barem tako kazu fundamenti) a ako jos koja dokap padne, necu se buniti.


[quote=-M3-] Dobro dali mi tko zna reći što je to s ULPL????[smiley8] Hvala.
[/i] Cijena će još pasti nakon dokapitalizacije, jer će se prodavati dionice stečene po 400 kn, pa zato neki prodaju sada po nerealnim, ali ipak višim cijenama. Na duže staze cijena će sigurno značajno porasti (pogledaj fundamente ove dionice). Treba biti strpljiv i ako nije nužno, ne prodavati na ovim razinama. [smiley4]
[/quote]

Nebi trebalo više pasti.Računam ovako:Prije 09.10.07 cijena je bila 4700 a sad 3350.

10kom x 4700=47.000k,upis ako se ne varam 0,4kom po dionici,znači sad imaju 14kom,
14 x 3350=46.900.
Več su u gubitku 1700kn s obzirom da su ili če uplatiti po 400kn za svaki kom.nove dionice.Ispravite me ako griješim[smiley10][smiley10]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


beagle: ” [quote=-M3-] Dobro dali mi tko zna reći što je to s ULPL????[smiley8] Hvala. ” Cijena će još pasti nakon dokapitalizacije, jer će se prodavati dionice stečene po 400 kn, pa zato neki prodaju sada po nerealnim, ali ipak višim cijenama. Na duže staze cijena će sigurno značajno porasti (pogledaj fundamente ove dionice). Treba biti strpljiv i ako nije nužno, ne prodavati na ovim razinama. [smiley4]
Nebi trebalo više pasti.Računam ovako:Prije 09.10.07 cijena je bila 4700 a sad 3350. 10kom x 4700=47.000k,upis ako se ne varam 0,4kom po dionici,znači sad imaju 14kom, 14 x 3350=46.900. Več su u gubitku 1700kn s obzirom da su ili če uplatiti po 400kn za svaki kom.nove dionice.Ispravite me ako griješim[smiley10][smiley10]
[/quote]
da tako bi trebalo biti lega golubv pod pretpostavkom da se svi dionicari ULPL ponašaju racionalno.
rekao bih da broj iracionalnih osoba na tržištu kapitala raste iz dana u dan pa se ne može više kalkulirati sa budućim ponašanjem dioničara.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

RIJEKA – Stečajna upraviteljica »Viktora Lenca« Ombretta Belić-Ilijašić jučer je predala konačni prijedlog novog stečajnog plana Trgovačkom sudu u Rijeci, čime je otpočela procedura njegovog donošenja. Stečajna sutkinja Ljiljana Ugrin, koja vodi ovaj predmet, odmah ga je proslijedila članovima Odbora vjerovnika koji će dati svoje mišljenje na sjednici koja bi se trebala održati u prvoj polovini idućeg tjedna. Nakon što plan prođe Odbor vjerovnika, što se u ovom trenutku smatra samo formalnošću s obzirom na prethodne mjesece usuglašavanja između najvećih vjerovnika »Lenca«, čiji predstavnici sjede u Odboru, sazvat će se raspravno ročište Skupštine vjerovnika, i to u roku 30 dana od dana sazivanja, a u idućih 30 dana i ročište na kojem će svih 1.799 vjerovnika glasovati o novom stečajnom planu. Očekivanja radnika »Lenca« i Sindikata metalaca Hrvatske idu u pravcu da bi novi stečajni plan trebao biti usvojen do kraja ove godine.
Prema riječima Ombrette Belić-Ilijašić, prema ovom stečajnom planu u novom »Lencu« bit će više od 400 di oničara. Nakon što im je Vlada prodala posljednji paket državnih potraživanja, Uljanik i Tankerska plovidba zajedno će držati oko 58 posto udjela u temeljenom kapitalu, ali će država nakon izlaska »Lenca« iz stečaja zadržati kontrolni paket od 25 posto plus jednu dionicu putem HFP-a i HBOR-a. Ostatak je raspodijeljen na ostale vjerovnike, među kojima su i kooperanti, dobavljači i radnici.
Za razliku od ranijeg stečajnog plana, kojeg je u lipnju ove godine odbacio Visoki trgovački sud, novim stečajnim planom predviđeno je namirenje svih vjerovnika brodogradilišta u Martinšćici. Preduvjet za to bio je da se, sada već bivši razlučni vjerovnici odreknu svog prava na odvojeno namirenje. Kooperanti i dobavljači, čija se grupa od njih pedesetak i žalila VTS-u, sada će namiriti 10 posto od njihovih ukupnih potraživanja.
Izvor N.list

Hm, nekako mi se to više tiče “susjednog” Uljanika nego li same Uljanik plovidbe.
Ali svejedno, zanimljivo je pročitati. [smiley11]

No respect

Uljanik Plovidba nije u nikakvoj vezi sa društvom Uljanik d.d. osim što u imenu ima naziv “Uljanik”. Naziv je ostao iz vremena kada je Uljanik bio pretežni (ili potpuni) vlasnik Uljanik Plovoidbe. Danas je Plovidba potpuno privatizirana, a sa Uljanikom ima veze samo u tome što dio top menagmenta vlasnik velikog broja dionica, pa na taj način, kroz NO direktno kontrolira njezino poslovanje, što smatram pozitivnim jer se ipak radi o iskusnim i kvalitetnim menagerima (ipak ja Uljanik najbolje hrvatsko brodogradilište).

SLK,imaš pravo,radi se o Uljaniku brodogradilište…oprostite…

Nema promjena u Top10 ni za 06.11.

No respect


Nema promjena u Top10 ni za 06.11.

nije mi prije sliku zakačio pa molim moderatora da obriše moj prethodni post,hvala!

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Evo da se i ja uključim u raspravu o stjecanju dionica TOP 10.
Ne mora značiti da ako nije preko burze da je iz trezora, dapače mislim da bi to posebno objavili, ona stjecanja koja ne idu preko burze su IMHO međusobno između TOP 100 koji se gotovo svi dobro poznaju. Kad se zbroji stjecanje i otpuštanje u TOP 10 (osim Flokija) onda si uvijek više manje na nuli ili u plusu jer je dogovor da dionice iz tok kruga ne izlaze vani pa je to i odgovor zašto nema fondova.

Ovu K/P situaciju nije lijepo gledati. Pogotovo vjerujem da je tako novim dioničarima (onima koji su ušli radi dokapa ili radi malog P/E). 😉

Na prodaji redom: 3400 – 240 komada, 3500 – 331 komad, 3550 – 46 komada. Kupnju ne ću ni spominjati. 😉


Ovu K/P situaciju nije lijepo gledati. Pogotovo vjerujem da je tako novim dioničarima (onima koji su ušli radi dokapa ili radi malog P/E). 😉

Na prodaji redom: 3400 – 240 komada, 3500 – 331 komad, 3550 – 46 komada. Kupnju ne ću ni spominjati. 😉


svi koji su ušli nedavno nisu dioničari nego špekulanti, tek nakon godinu-dvije se mogu nazvati dioničarima,a dok je držiš godinu ili dvije onda ne gledaš svaki dan cijenu ili nedaj bože K/P. I svim srcem želim da se uvede porez na kapitalnu dobit po austrijskom modelu gdje plaćaš porez jedino ako držiš dionicu manje od godine dane. Tržište bi dobilo sasvim jednu finu,postojanu konstantu… A ne da ljudi doživljavaju šokove zbog špekulanata gladnih mizerne zarade od 5-10%… [smiley16]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

New Report

Close