ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se ovo danas dogodilo kupnje gotovo da i nema.


Što se ovo danas dogodilo kupnje gotovo da i nema.

Sve u svoje vrijeme…..
[smiley2]

Nema promjena u Top10 za 05.11.

No respect

Dobro dali mi tko zna reći što je to s ULPL????[smiley8]
Hvala.


Kako se to već nije prije vidjelo?

Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje dionica
(2007-10-23)

Darko Šorc, član Nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. stekao je 100 dionica Društva.

Nakon stjecanja posjeduje 17.355 dionica koje čine 6,43% temeljnog kapitala.

Ovo se nije vidjelo prije jer izgleda nije ni kupljeno na burzi, pa je ugovor o kupoprodaji duže putovao do SDA? To je ono što sam već prije spominjao, da su mi te njihove kupnje i prodaje uvijek sumnjive, tj. nisam siguran da to ide preko burze.


Ovo se nije vidjelo prije jer izgleda nije ni kupljeno na burzi, pa je ugovor o kupoprodaji duže putovao do SDA? To je ono što sam već prije spominjao, da su mi te njihove kupnje i prodaje uvijek sumnjive, tj. nisam siguran da to ide preko burze.

Je, očito se koriste prava na dionice iz trezora.

No respect


SLK: ” Kako se to već nije prije vidjelo? Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje dionica (2007-10-23) Darko Šorc, član Nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. stekao je 100 dionica Društva. Nakon stjecanja posjeduje 17.355 dionica koje čine 6,43% temeljnog kapitala. ” Ovo se nije vidjelo prije jer izgleda nije ni kupljeno na burzi, pa je ugovor o kupoprodaji duže putovao do SDA? To je ono što sam već prije spominjao, da su mi te njihove kupnje i prodaje uvijek sumnjive, tj. nisam siguran da to ide preko burze.

sad ih je stekao, sutra čim im malo poraste cijena,odmah će ih otpustit i tako unedogled.
nego, jel netko zna kad će otpilike početi pristizati ponude za kapitalizaciju?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


sad ih je stekao, sutra čim im malo poraste cijena,odmah će ih otpustit i tako unedogled.
nego, jel netko zna kad će otpilike početi pristizati ponude za kapitalizaciju?

Čeka se HANFA. Odobrenje će se objaviti na njihovim stranicama, pa ćemo znati.

No respect

[quote=-M3-]
Dobro dali mi tko zna reći što je to s ULPL????[smiley8] Hvala.
[/quote]

Cijena će još pasti nakon dokapitalizacije, jer će se prodavati dionice stečene po 400 kn, pa zato neki prodaju sada po nerealnim, ali ipak višim cijenama.
Na duže staze cijena će sigurno značajno porasti (pogledaj fundamente ove dionice).
Treba biti strpljiv i ako nije nužno, ne prodavati na ovim razinama.
[smiley4]

slažem se da je dionica fundamentalno podcjenjena. takva je i bila prije otprilike 4 mjeseca kad mi je zapela za oko. međutim, nešto mi ne štima niti sa njihovim izvještajima niti mi se sviđaju ova konstantna prekrcavanja i ponovna ukrcavanja većinskih dioničara tj. članova uprave.
Postavio sam si i pitanje zašto, ako je dionica po fundamentima jedna od best buy uopće na tržištu, je
nikad nisu kupovali fondovi(ili barem mislim da nisu)?
Nemam namjeru ovim napisom ikoga od nazocnih malih dionicara ULPL isprovocirati jer sam i sam
mali dionicar ULPL (jos uvijek).

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Febo, promjene u Top10 ULPL su vrlo rijetke. Ove godine je značajan jedino izlazak K.F.
Ponekad je znalo biti mjesec dana da nema promjene, i onda bude jedna promjena nekih 200-300 komada.
Uglavnom se radi o dionicama koje dobiju od trezora.

Ja ne znam na koja si konstantna prekrcavanja i ponovna ukrcavanja mislio? [smiley10]

Slažem se da su po izvještajima netrasparentni. Fondova nema jer ne mogu dobiti dovoljno velik udio, i zbog toga što je uprava davno rekla da bi voljela da ih nikad ni ne bude u firmi, nego da ULPL čim više ostane u rukama rukovodstva i radnika ULPL.

Čestim dokapitalizacijama se zapravo prava zarada nas dioničara pomalo i skriva, tako da ljudi na prvu ni ne kuže da se zadnjih 6. mjeseci u ULPL moglo zaraditi gotovo 100%. [smiley11]

No respect

SLK,

hvala na objašnjenju. vjerovat ću da je to tako.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close