ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi lijepo da se fondovi malo ukljuce, rado cu im prepustit svoj udio, ali uz određenu premiju kors [smiley2]


Bilo bi lijepo da se fondovi malo ukljuce, rado cu im prepustit svoj udio, ali uz određenu premiju kors [smiley2]

da su htijeli, odavno bi se uključili.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

*** obrisano ***
hvala Bogu,da bi volio da se fondovi uključe ali imali su dosta prilika do sada na ovoj dionici i nisu se baš uključivali a ne kužim koji je ralog tome s obzirom na njene pokazatelje koji su više nego OK.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ajoj moderatori su me srezali, rekao sam nes prosto 😉 ispricavam se febi unatrag 🙂

Slazem se febo, ne vidim razloga zas se fondovi ne ukljuce, mozda zato sto ne bi uspjeli kupiti neku kolicinu a da ne podignu previse cijenu, mozda zato sto znaju nesto sto mi ne znamo, ipak i nas najbolji broadarski strucnjak je izasao iz top10.

Ja ne poznam management i nisam na toj razini da mogu vidjeti interne odnose u firmi i sl, ali temeljem nekakve fundamentalne analize i zarada mislim da je dionica na ovim razinama puno puno podcjenjena. U svim clancima samo napisu dobit od prodaje materijalne imovine 200 mio, ljudi dobit je ionako obracunska kategorija, mene zanima cash in i cash out. A taj zadnji izvjestaj izgleda nikome nije bas prebitan..

Je, prodaja materijalne imovine 200 mio, ali investiranje u novu 450 mio kn u 3q ove godine, + novci od dokapa, investirat ce vise od pola milijarde kuna u jednoj godini u nove brodove. Koja firma u RH ima takav vozni park ? sve brodovlje od 2004-2006…..

Krivo mi je sto je dokapitalizacija isla po nominali, smatram da je trebalo dokapitalizirati firmu emisijom novih dionica u iznosu od barem 1000 kn, no managementu i ekipi u top 10 valjd to nije pasalo. Sve u svemu, i ona mala analiza koju sam poslao, a indikativna je iz razloga sto promatra firmu samo kroz novcane tokove, dakle nikakva imovina – nista, i diskontira sve buduce novcane tokove na sadasnju vrijednost, pokazuje da je dionica fundamentalno podcjenjena na ovoj razini.

Ako gledamo cash-in/cash out princip, 60 mio kn u 3q sto da je nekih 230 kn po dionici, uz 3600 cijenu P/E je nekih 15,65. Kad gledam trziste ovak, svaka cast gradjevinarima, ali ja cu radje uloziti u firmu koja ima P/E 15, nego u neku sa P/E 40,50 ili vise. Mislim da kad bi se napravila analiza cijelog trzista, da je neki prosjecni P/E trzista debelo presao 20,25 ….

Ako netko iz firme cita i prati ovaj forum, jedino sto investitori zele jest transparentnost i princip vrijednosti malog dionicara, i za takvu firmu ce uvijek biti kupaca, i novaca. Zato jos jednom molim da kod ponude za upis novih dionica ne dobijemo samo uplatnicu vec pravi program opravdanosti ulaganja kao i strategiju i plan poslovanja u budućim razdobljima.

over and out.

Ima nekih dobrih vijesti za ULPL??[smiley10]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Ima nekih dobrih vijesti za ULPL??[smiley10]

jedina dobra vijest bila bi najava nove dokapitalizacije za otprilike 3 mjeseca.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kako se to već nije prije vidjelo?

Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje dionica
(2007-10-23)

Darko Šorc, član Nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. stekao je 100 dionica Društva.

Nakon stjecanja posjeduje 17.355 dionica koje čine 6,43% temeljnog kapitala.

25.10.
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 17.940 6,64 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 17.255 6,39 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.129 5,60 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.535 5,38 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 14.169 5,25 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 11.670 4,32 Osnovni račun
8. FONOVIĆ RENATO 7.488 2,77 Osnovni račun
9. BURŠIĆ SLOBODAN 7.328 2,71 Osnovni račun
10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,54

02.11.
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 17.940 6,64 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 17.355 6,43 Osnovni račun ▲ +100 kom +0,04%
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.129 5,60 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.535 5,38 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 14.169 5,25 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 11.670 4,32 Osnovni račun
8. FONOVIĆ RENATO 7.488 2,77 Osnovni račun
9. BURŠIĆ SLOBODAN 7.328 2,71 Osnovni račun
10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,57

No respect

golubv:

Ima nekih dobrih vijesti za ULPL??[smiley10]

jedina dobra vijest bila bi najava nove dokapitalizacije za otprilike 3 mjeseca.[smiley2]

Pozlatile ti se riječi. Imaš nešto konkretno?[smiley9]

Pozdrav svima ,Febo iz tvojih usta u božije uši![smiley7]


febo: ” golubv: ” Ima nekih dobrih vijesti za ULPL??[smiley10] ” jedina dobra vijest bila bi najava nove dokapitalizacije za otprilike 3 mjeseca.[smiley2] ” Pozlatile ti se riječi. Imaš nešto konkretno?[smiley9]

nažalost ne, da imam dokupljivao bi (i ne samo ja).
s obzirom da učestalost dokapitalizacija na ULPL, nije nerealno očekivati reprizu u skoroj budučnosti.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Febo,febo kako si marljiv.Evo uskoro i peta zvijezdica puna za samo mjesec dana, čestitam.
Što se dokapitalizacije tiče ,pa ni ova još nije realizirana.Za prošlu je trebalo 4-5 mjeseci koliko sam shvatio iz foruma.Dakle barem sljedeći 5 mjeseci ništa od toga.

ULPL je dionica koja se redovno brzo oporavlja nakon dokapitalizacije tako da i nije presudno kad če i dali če biti novog dokapa.Znači preporuka -držati za razliku od neke,ti znaš koje[smiley2][smiley2]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close