ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nakon analiziranja 3Q mislim da se možemo složiti da je dobro, više manje sve što treba raste brže od onoga što ne treba rasti. Troškove više nitko i ne spominje a oni su smanjeni osim troška amortizacje što je vrlo dobro. U izvješću definitivno nije jasno odakle se stvorilo 33m kao financijski prihod. Objašnjenje o povlačenju dobiti ne stoji jer znači da je zatajeno u onom razdoblju kada je ostvareno a pogotovo nije jasno zašto spadaju u fin.prihode jer svi prihodi od vozarina dolaze iz inozemnih ltd. Meni bi najlogičnije bio da su se podružnice igrale na burzi ili nešto slično što mislim da ne bi naišlo na dobar odjek među investitorima pa to jednostavno ne mogu vjerovati.

Joj, tu ti je neka greda u tome sto je to dobit od firmi koje nisu u konsolidiranom izvjescu (samo 2 su konsolidirane, od n kojih imaju). Ima ljudi vicnijih racunovodstvu od mene koji bi to mogli pojasnit.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Joj, tu ti je neka greda u tome sto je to dobit od firmi koje nisu u konsolidiranom izvjescu (samo 2 su konsolidirane, od n kojih imaju). Ima ljudi vicnijih racunovodstvu od mene koji bi to mogli pojasnit.

Pa to bi onda mogli nazvati “POLUkonsolidirano FI”.

Počeli smo se buniti i kad stižu prihodi?
Neka, tako i treba…bit će oprezniji da ne bi slučajno i pobiglo…hahahhah
Lijepo je vidjeti kad iz uprave kupuju prave količine…
Znači da je još vrijeme dokupa u điru…

evo me!


Pa to bi onda mogli nazvati “POLUkonsolidirano FI”.

Brod – Vlasnik:

JBU LEVAN – ULJANIK SHIPMANAGEMENT INC
VOLME – UNITED SHIPPING SERVICES FOUR INC
EBONY POINT – UNITED SHIPPING SERVICES SIX INC.
FR8 ADRIA – UNITED SHIPPING SERVICES SEVEN INC.
PULA – UNITED SHIPPING SERVICES EIGHT INC.
MARLERA – UNITED SHIPPING SERVICES NINE INC.

Dakle, sve podfirme. Ali mislim da sve te podfirme sa brojevima imaju jednu glavnu (možda UNITED SHIPPING SERVICES ONE INC?), u kojoj su onda sadržane i njihove dobiti.

Nisam ni ja to dohvatio do kraja, ali znam da je svaki brod svoja firma.

No respect

ako sad kupim dionice mogu li ucestovt u dokapitalizaciji

Niko iz TOP 10 ne izlazi nego samo dokupljuju.

01.10.
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 17.940 6,64 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 17.255 6,39 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.129 5,60 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.535 5,38 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 14.169 5,25 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 11.670 4,32 Osnovni račun
8. BURŠIĆ SLOBODAN 7.528 2,79 Osnovni račun
9. FONOVIĆ RENATO 7.488 2,77 Osnovni račun
10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,61

25.10.
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 17.940 6,64 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 17.255 6,39 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 15.129 5,60 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 14.535 5,38 Osnovni račun
5. BRAJKOVIĆ ANTON 14.169 5,25 Osnovni račun
6. RADOLOVIĆ KARLO 13.153 4,87 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 11.670 4,32 Osnovni račun
8. FONOVIĆ RENATO 7.488 2,77 Osnovni račun
9. BURŠIĆ SLOBODAN 7.328 2,71 Osnovni račun ▼ -200kom -0,08%
10. MARCHI DARIO 6.980 2,59 Osnovni račun
Ukupno: 46,54
—-

Slijedećih dana će biti otpuštanja i stjecanja.
Najavljena su još dva stjecanja i jedno otpuštanje.

No respect


Niko iz TOP 10 ne izlazi nego samo dokupljuju.

mislim da ti oni ne dokupljuju nego dobivaju od trezora (menađerske naknade) pa onda prodaju trezoru koji opet dodjeljuje njima nazad … i tako izvlače lovu potrebnu za dokap. ovaj zadnji dokap je poprilično velik pa mislim da će toga u sljedećih par mjeseci biti dosta.

znam da će se sada SLKu dići kosa na glavi, ali nisam izdržao. a te sumnje ne moraju biti istinite, naravno. no, pogledajte stanja trezora i dionica kod uprave kroz zadnje dvije godine po kvartalima iz FI. mislim da korelacija postoji.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


mislim da ti oni ne dokupljuju nego dobivaju od trezora (menađerske naknade) pa onda prodaju trezoru koji opet dodjeljuje njima nazad … i tako izvlače lovu potrebnu za dokap. ovaj zadnji dokap je poprilično velik pa mislim da će toga u sljedećih par mjeseci biti dosta.

znam da će se sada SLKu dići kosa na glavi, ali nisam izdržao. a te sumnje ne moraju biti istinite, naravno. no, pogledajte stanja trezora i dionica kod uprave kroz zadnje dvije godine po kvartalima iz FI. mislim da korelacija postoji.

He, he… ma neće… jako se kratko šišam. [smiley2]

Objektivno gledajući, takve stvari se rade u dosta dionica, pa ULPL vjerojatno nije izuzetak.
Ovoliko dobiju službeno:

Izvadak sa Glavne skupštine iz svibnja ove godine:

“3. Dobit Društva ULJANIK PLOVIDBA za 2006. godinu u iznosu od 8.905.792
kuna raspoređuje se kako sljedi:
– iznos od 1.000.000,00 kn radnicima Društva jednokratnom podjelom
trezorskih dionica;
– iznos od 89.057,92 kn za isplatu udjela u dobiti Upravi Društva
jednokratnom podjelom trezorskih dionica;

– iznos od 7.816.734,45 kn raspoređuje se na ime dividende
dioničarima Društva.

No respect


Bebeto: ” Nakon analiziranja 3Q mislim da se možemo složiti da je dobro, više manje sve što treba raste brže od onoga što ne treba rasti. Troškove više nitko i ne spominje a oni su smanjeni osim troška amortizacje što je vrlo dobro. U izvješću definitivno nije jasno odakle se stvorilo 33m kao financijski prihod. Objašnjenje o povlačenju dobiti ne stoji jer znači da je zatajeno u onom razdoblju kada je ostvareno a pogotovo nije jasno zašto spadaju u fin.prihode jer svi prihodi od vozarina dolaze iz inozemnih ltd. Meni bi najlogičnije bio da su se podružnice igrale na burzi ili nešto slično što mislim da ne bi naišlo na dobar odjek među investitorima pa to jednostavno ne mogu vjerovati. … ” Joj, tu ti je neka greda u tome sto je to dobit od firmi koje nisu u konsolidiranom izvjescu (samo 2 su konsolidirane, od n kojih imaju). Ima ljudi vicnijih racunovodstvu od mene koji bi to mogli pojasnit.

ajde da se i ja uključim,
sto se tice financ.prihoda(ili rashoda) to bi trebali biti: tecajne razlike(sto nije nezanemariva stavka kod izvoznika a pod njih spada i ULPL), prihodi od operacija na trzistima kapitala ili novca ili prihodi od kamata na dane kredite ili prihode od revalorizacije isključivo kratkoročnih plasmana(dugoročni se revaloriziraju direktno kroz kapital prema MRS-u 39)
Što se tiče dobiti ako je ranije zatajena onda bi to bilo krivično dijelo i kao takvo podlijeze kaznenim odredbama Zakona o porezu na dobit.
Što se tiče podružnica one su jedno “tijelo” sa poduzečem majkom te sumnjam sa kao takve mogu samostalno donositi odluke.
Sve u svemu, nisu mi jasna objasnjenja u bilješkama za 3Q ULPL-a.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Jucer je u Londonu zavrsila dvodnevna konferencija sa agendom “Manjak pomoraca u svijetu”. Sudjelovali su svi svjetski Key players. Zakljucak je da rat platama u tankerskom segmentu vise nije aktualan zbog komatoznog stanja tankerskog marketa. Nitko se nije usudio prognozirati kada se ocekuje oporavak. Dry cargo jos uvjek shortage. Iz ovog se moze zakljuciti da bi mozda moglo doci do usporenja rasta ULPL i TNPL.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Hahaha na ZSE upravo izašlo nekonsolidirano izvješće za ULPL – kad ono unutra izvješće za Uljanik d.d.

ROTFL

New Report

Close