ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,82
1.534
97
15,60
16,10
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega VORDA najbitnije je ovo što ste napisali koliko se dugo ova dobit akumulirala i ja bih još dodao dali će se i dalje akumulirati i prikazivati.Tu je ključ kao što sam napisao par postova ranije.

SAM PROTIV SVIH

Nema problema SLK sada je i kolega FEBO koji je revizor i ipak stručniji od nas ocijenio ovo izviješće kao odlično,što i meni kao amateru daje još jednu potvrdu da smo na pravom putu.

SAM PROTIV SVIH


Nema problema SLK sada je i kolega FEBO koji je revizor i ipak stručniji od nas ocijenio ovo izviješće kao odlično,što i meni kao amateru daje još jednu potvrdu da smo na pravom putu.

Slažem se. Hvala Febi.

No respect

Nema problema SLK sada je i kolega FEBO koji je revizor i ipak stručniji od nas ocijenio ovo izviješće kao odlično,što i meni kao amateru daje još jednu potvrdu da smo na pravom putu.

SAM PROTIV SVIH

sto se tice FI, ona izgledaju OK no ,kao sto vec napisah, muci me mala potraznja na toj dionici. ona se umjetno poveca tek na vijest o dokapitalizaciji. ne mogu skuziti bit problema, ako netko zna ili,barem,misli da zna u cemu je problem neka slobodno napise. [smiley9]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Uljanik Plovidba d.d. – otpuštanje dionica
(2007-10-24)

Anton Brajković, član Nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. otpustio je 400 dionica Društva.

Nakon otpuštanja posjeduje 13.769 dionica koje čine 5,0996% temeljnog kapitala.

No respect


Uljanik Plovidba d.d. – otpuštanje dionica (2007-10-24) Anton Brajković, član Nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. otpustio je 400 dionica Društva. Nakon otpuštanja posjeduje 13.769 dionica koje čine 5,0996% temeljnog kapitala.

da mu mozda ne treba za novi Mercedes?[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Treba mu preko 2.5 milijuna kuna za dokap. [smiley11]

No respect

jako dobra fora…volio bi biti u upravnom ili nadz.odboru takve firme.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


jako dobra fora…volio bi biti u upravnom ili nadz.odboru takve firme.[smiley2]

I ja.

No respect

jedna moja brza analiza po metodi diskontiranog novčanog tijeka ….

10 godina razdoblje, predviđena stopa porasta dobiti 5 % godišnje, uz diskontiranje 6 %

neto sadašnja vrijednost firme podijeljena na trenutačni broj dionica, na temelju izvješća 3q, dakle nije skroz realno… nekoliko varijante, kada se oduzme sve što mislite da se treba isključiti iz izvješća….

to je najsurovija analiza, vidio sam neke kalkulacije na seminaru, prema njoj je i cijena ht-a negdje 280 kn….

y polje je tržišna kapitalizacija metodom diskontnog cashflowa (10 god), z je razlika između diskontiranog Marketcapa i trenutačnog podijeljeno s brojem dionica, a AA je postotak od diskontnog Mcapa po dionici u odnosu na trenutnu cijenu dionice….

Kingich,

Ne mozes ovako raditi DCF ULPL ili bilo kojeg drugog brodara.

Dobit i prihodi su u ovom biznisu jako ciklicni, te stoga ne mozes uzeti prosjecnu stopu rasta od 5% (ja bi odmah prodao dionicu da mislim da ce tako malo rast u sljedece tri godine) i ekstrapolirati.
DCF mora odrazavati relanosti biznisa ciju vrijednost procjenjuje.

New Report

Close