ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 20:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jesi mislio na MD?[smiley11]

[smiley11]

No respect


Alamo: ” _Mrzljak_: ” vulgar: ” koliko ću moći kupiti novih dionica ako sam 3.10 imao 8 kom … ” pa valjda 3 [smiley1]” 4 kom. pa dajte već jednom taj digitron buje u ruke i računajte ….” hehee .. pa znam da je 4 .. [smiley1]

Vi iz Travnog volite zezat nas sa sela[smiley11]

Pessimism Is Your Friend


Alamo: ” Jesi mislio na MD?[smiley11] ” [smiley11]

[smiley2][smiley2][smiley2]

Pessimism Is Your Friend


Vi iz Travnog volite zezat nas sa sela[smiley11] …..

a više sam zezao kolegu koji je pitao [smiley1] a mislim mogao je i pročitati poziv na skupštinu …
makar mi nije baš do kraja jasno čemu takav omjer ? mogli su jednostavno reći za 2 može se kupiti 1 .. i onda bi bilo dosta jasnije , ne bi trebao taj dodatak sa zaokruživanjem …


Alamo: ” Vi iz Travnog volite zezat nas sa sela[smiley11] …..” a više sam zezao kolegu koji je pitao [smiley1] a mislim mogao je i pročitati poziv na skupštinu … makar mi nije baš do kraja jasno čemu takav omjer ? mogli su jednostavno reći za 2 može se kupiti 1 .. i onda bi bilo dosta jasnije , ne bi trebao taj dodatak sa zaokruživanjem …

eeee, nije to baš tako Mrzljak

Pessimism Is Your Friend


a više sam zezao kolegu koji je pitao [smiley1] a mislim mogao je i pročitati poziv na skupštinu …
makar mi nije baš do kraja jasno čemu takav omjer ? mogli su jednostavno reći za 2 može se kupiti 1 .. i onda bi bilo dosta jasnije , ne bi trebao taj dodatak sa zaokruživanjem …

Razmisli dvaput. Što bi bilo kad bi svi imali neparni broj dionica?

No respect


_Mrzljak_: ” a više sam zezao kolegu koji je pitao [smiley1] a mislim mogao je i pročitati poziv na skupštinu … makar mi nije baš do kraja jasno čemu takav omjer ? mogli su jednostavno reći za 2 može se kupiti 1 .. i onda bi bilo dosta jasnije , ne bi trebao taj dodatak sa zaokruživanjem … ” Razmisli dvaput. Što bi bilo kad bi svi imali neparni broj dionica?…

bilo bi manje dokapitaliziranih dionica … jel to ? [smiley1][smiley2]


eeee, nije to baš tako Mrzljak …

nego kako ? koliko se sjećam kod zabe je bio omjer 8 / 1 , zapravo logično je da bude : “nešto” / 1
ovih 27 / 13 je zanimljivo rješenje .. ali ne vidim dublje značenje takvog omjera ..
što ti kažeš Alamo?

tajna je u neparnom broju dionica. Ako recimo imaš 13 dionica.
Kad bi radili po tvom modelu dobio bih dodatnih 7 dionica, a ovako dobivam 6.

Pessimism Is Your Friend

Tajna 27/13 je jednostavna: 270.000 starih dionica donosi 130.000 novih. Capisci?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Tajna 27/13 je jednostavna: 270.000 starih dionica donosi 130.000 novih. Capisci?

ma kuzi on to, nego ga muci zašto baš taj omjer, a ne 2:1

Pessimism Is Your Friend

hmm .. pa nisam izložio svoj model …
nego sam postavio pitanje : zašto nije omjer definiran tako da za dvije dionice možeš kupiti jednu , i nema ostatka dijeljenja ..
cjelobrojno djeljenje sa 2 … bez ostatka i zaokruživanja …

npr imaš 7 to je 3×2 +1 = znači dobiješ 3 dionice ..
zapravo se dobije isti rezultat kao i ovaj model što je opisan u pozivu, samo što je zamršeno dodatno sa zaokruživanjem ..

New Report

Close