ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kupuju oni koji imaju informaciju više

Gledao sam ju na 13 kuna, imao čak i naloge na nešto malo niže, ozbiljno razmišljao o ulasku,  pročitao sve dostupno o firmi, ali  čitao i pisaniju takvih kao što je forumaš koji ne kuže da je burza više psihologija, nego matematika.  I sad su mi takvi krivi za to što nisam ušao. Neću psovati, ali najradije bih.

… ispravka … 13 eura.

Još je uvijek povoljno… Tako to bude, ružno pače pa labud…

forumas., 16.02.2023. u 14:37

Tvrtka je još uvijek u PSN i ima dugoročnih i kratkoročnih obveza oko 75 mil. EUR za podmiriti.

Tako da se neki ne bi navukli da je sve ružičasto tu samo jer su vozarine visoke.

Treba tu još 2-3 godine visoke dobiti da bi kapital došao samo na ovu razinu cijene dionice, a da li će se toliko dugo zadržati to je pitanje.

Zato ipak treba razmisliti o tom riziku kod ove dionice.

Vidimo da se ostali brodari na ZSE npr. ATPL i JDPL trguju tek na 0,5 NAV-a

Kokega, PSN je završen još prošle godine.

Kontejneri su odradili prošle godine, vrijeme je za tankere i oporavak bulkera. Ulpl dolazi u fokus, moglo bi ovdje udariti jako… Malo smo dokupili da ne bi bilo vlakić prošao

Samo iznosim činjenice da ne bi neki zamišljali kako to da je neki dragulj ostao tako nisko a tankeraši imaju dobre vozarine.

Sve ima zašto, jer tvrtka ima dugoročnih i kratkoročnih obveza oko 75 mil. EUR za podmiriti.

Trebalo bi još 2 godine jako visoke dobiti da bi kapital došao samo na nulu.


Zato treba to imati na umu kod ove dionice.


trial, 16.02.2023. u 15:42

Gledao sam ju na 13 kuna, imao čak i naloge na nešto malo niže, ozbiljno razmišljao o ulasku,  pročitao sve dostupno o firmi, ali  čitao i pisaniju takvih kao što je forumaš koji ne kuže da je burza više psihologija, nego matematika.  I sad su mi takvi krivi za to što nisam ušao. Neću psovati, ali najradije bih.

Točno, najprije psihologija, a onda u glavu dođe matematika kao što je bilo sa najvećim perjanicama na ZSE koje su ikad postojale: (LEDO, JAMN, BLJE, ZVIJ iz Agrokora, pa VDKT, HDEL, DLKV, DDJH, PTKM, VIRO …).

Pretežno svi dioničarima ostalo: 0,00 EUR (kn)

Zato je to opasna igra s takvim dionicama.

 

@forumaš

Nije nešto loše jer ste vi to propustili 😅

Propustila sam ja puno toga pa tamo ne pišem uopće.

Marielena, 16.02.2023. u 16:28

 





forumas., 16.02.2023. u 14:37



 

Tvrtka je još uvijek u PSN i ima dugoročnih i kratkoročnih obveza oko 75 mil. EUR za podmiriti.

Tako da se neki ne bi navukli da je sve ružičasto tu samo jer su vozarine visoke.

Treba tu još 2-3 godine visoke dobiti da bi kapital došao samo na ovu razinu cijene dionice, a da li će se toliko dugo zadržati to je pitanje.

Zato ipak treba razmisliti o tom riziku kod ove dionice.

Vidimo da se ostali brodari na ZSE npr. ATPL i JDPL trguju tek na 0,5 NAV-a

 



 

Kokega, PSN je završen još prošle godine.

jeste li sigurni

Izgleda danas smrdimo neće nitko ni da primiriše. Tko je jamio jamio je jučer čini se…

harpun, 17.02.2023. u 10:57

 



 

 





forumas., 16.02.2023. u 14:37



 

 

Tvrtka je još uvijek u PSN i ima dugoročnih i kratkoročnih obveza oko 75 mil. EUR za podmiriti.

Tako da se neki ne bi navukli da je sve ružičasto tu samo jer su vozarine visoke.

Treba tu još 2-3 godine visoke dobiti da bi kapital došao samo na ovu razinu cijene dionice, a da li će se toliko dugo zadržati to je pitanje.

Zato ipak treba razmisliti o tom riziku kod ove dionice.

Vidimo da se ostali brodari na ZSE npr. ATPL i JDPL trguju tek na 0,5 NAV-a

 

 



 

Kokega, PSN je završen još prošle godine.

 



 

jeste li sigurni

To pitanje je bilo za mene?

Predstečajna nagodba je odavno postignuta i pravomoćna je.

Obveze iz PSNa se uredno vraćaju.

New Report

Close